grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

2

kuba367

rok temu

NAJWIĘKSZE GRY MOBA NA URZĄDZENIA MOBILNE I PC

Gry MOBA to bardzo złożone konkurencyjne gry wideo, które wyewoluowały z gatunków RPG i RTS. Te gry obejmują bohaterów, przedmioty i strategię. Wyglądają jak bitwy PvP, ale są oparte na zespołach i zawierają wiele innych elementów.

Niektóre MOBA, takie jak League of Legends, Dota 2 i Mobile Legends: Bang Bang, przekształciły się w odnoszące sukcesy e-sporty. Obecnie są one śledzone i grane przez setki milionów ludzi, z których wielu lubi również obstawiać swoje profesjonalne mecze. Jeśli interesuje Cię obstawianie gier MOBA za pomocą kryptowalut, zajrzyj do sekcji e-sportowej Thunderpick .

LIGA LEGEND

League of Legends zostało opracowane przez Riot Games, tę samą firmę, która stworzyła Valorant. Gra została wydana w 2009 roku i od tego czasu stała się niezwykle popularna. Szacuje się, że 117 milionów ludzi gra w LoL przynajmniej raz w miesiącu, a wielu z nich rywalizuje codziennie. To sprawia, że ​​LoL jest najpopularniejszym e-sportem na świecie.

W tej MOBA możesz grać jako jeden z ponad 150 bohaterów. Format meczu to 5 na 5, a każdy gracz może wybrać postać. Jednak dwóch graczy nie może wybrać tego samego bohatera.

 

Gry trwają od 15 do 60 minut. W większości przypadków bitwa zakończy się po mniej niż 30 minutach. Czasami jednak obie drużyny będą wystarczająco silne, aby stawiać opór znacznie dłużej. Postać każdego gracza zaczyna na poziomie 1, a celem jest gromadzenie złota i doświadczenia. Maksymalny poziom to 18.

Im więcej złota zgromadzisz, tym lepsze przedmioty będziesz mógł kupić. W LoL są setki przedmiotów do wyboru, a im mocniejszy przedmiot, tym wyższa cena. Każdy kupiony przedmiot zapewni ci statystyki i inne bonusy. 

Potężny miecz może zwiększyć twoje obrażenia i szybkość ataku, a mocny pancerz poprawi twoje HP i regenerację HP. Ostatecznie to ty decydujesz, jak zbudować swojego bohatera, aby mieć największy wpływ na grę.

STRONA RTS LOL

W League of Legends mapa jest podzielona na dwie stosunkowo symetryczne połowy. W sumie są trzy pasy, a pomiędzy nimi znajduje się obszar zwany dżunglą. Na każdej linii znajdują się wieże, które musisz bronić (jeśli są po twojej stronie mapy) lub zniszczyć (jeśli są po wrogiej stronie mapy).

Dwie bazy zawierają ważne budynki, takie jak Inhibitory i Nexus. Gra kończy się, gdy jedna z drużyn straci Nexus.

 

Aby móc dostać się do Nexusa drugiej drużyny, będziesz musiał walczyć z jego wieżami, bohaterami i sługami. Proces ten wymaga czasu, a bitwy często toczą się tam iz powrotem, dopóki jedna z drużyn nie uzyska wystarczająco dużej przewagi. Po tym momencie przeciwna drużyna będzie miała trudności z wygrywaniem bitew iw większości przypadków przegrywa mecz w ciągu 5-10 minut.

MOBILNE LEGENDY: BANG BANG

MLBB to zdecydowanie najbardziej udana mobilna gra MOBA. Wydaje się, że gra w nią każde azjatyckie dziecko ze smartfonem , a jej popularność jest obecnie ogromna. Szacuje się, że każdego miesiąca w MLBB gra ponad 80 milionów ludzi. A liczba ta prawdopodobnie będzie nadal rosła.

MLBB wygląda i działa bardzo podobnie do League of Legends. Firma, która stworzyła grę, najwyraźniej czerpała inspirację z LoL-a, a nawet musiała stoczyć kilka procesów sądowych. Jeśli kochasz LoL i chcesz wypróbować coś podobnego na swoim telefonie komórkowym, na pewno spodoba ci się MLBB. Oczywiście możesz też zagrać w Wild Rift , czyli mobilną wersję LoL. Ale prawda jest taka, że ​​tak wielu ludzi gra w MLBB, że równie dobrze możesz do nich dołączyć.

DOTA 2

Dota 2 jest bardzo podobna do LoL, ale jest znacznie bardziej złożona. Zawiera takie elementy, jak fortyfikacja glifowa, która pozwala zespołowi uodpornić budynki na uszkodzenia na kilka sekund, wykup, który pozwala graczom zapłacić określoną ilość złota, aby natychmiast się odrodzić, oraz kurierzy, którzy mogą dostarczyć twoje przedmioty do Ty.

W sumie Dota 2 zawiera około 120 bohaterów, a każdy z nich jest wyjątkowy i ma co najmniej 4 umiejętności. W wielu przypadkach możesz zdobyć dodatkowe umiejętności lub ulepszyć posiadane, kupując określone przedmioty lub odblokowując talenty.

 

Celem gry Dota 2 jest zniszczenie Starożytnej drużyny przeciwnej, która jest główną strukturą znajdującą się w ich bazie. Podobnie jak w LoL, aby się tam dostać, musisz zniszczyć wiele wież i walczyć z wrogimi bohaterami, którzy zaciekle będą bronić swojej połowy mapy. Jednocześnie może zaistnieć potrzeba obrony własnych struktur przed ich atakami.

Aby odnieść sukces w Dota 2, musisz szybciej niż przeciwnik gromadzić złoto i doświadczenie, kupować odpowiednie przedmioty, a następnie wygrywać walki drużynowe. Istnieje więcej niż jeden sposób grania w tę grę, a jedynym prawdziwym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Najlepsi na świecie gracze Dota 2 mogą sprawić, że prawie wszystko zadziała. Mogą odgrywać rolę bohatera wsparcia w roli prowadzącej lub bohatera środkowego w roli wsparcia. Ostatecznie gra jest bardzo elastyczna i można ją nagiąć do swojej woli. Ale to wymaga wielu godzin ćwiczeń.

WYDARZENIA E-SPORTOWE DOTA 2

Jeśli chcesz oglądać profesjonalne Dota 2, powinieneś śledzić Dota Pro Circuit. W każdym sezonie odbywają się 3 turnieje główne, jedno mistrzostwo świata, zwane The International, oraz wiele meczów regionalnych.

Gra ma sześć oficjalnych regionów, a każdy z nich jest mocno sporny:

  • Zachodnia Europa
  • Wschodnia Europa
  • Chiny
  • Azja Południowo-Wschodnia
  • Ameryka północna
  • Ameryka Południowa

Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​Dota 2 jest tak atrakcyjnym e-sportem, jest ilość pieniędzy oferowana w The International. Rekord padł w 2021 roku: 40 mln dolarów. Średnio wydarzenie oferuje zespołom około 20 – 30 milionów dolarów, co jest dużą kwotą na granie w gry wideo.

 

koniec (you're not my friend you're my brother my friend)

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy