logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

1 rok temu

overwatch, gra ze świetną grafiką.

Wydanie Overwatch: Legendary Edition na Nintendo Switch przepadło wśród luzu wokół Blizzarda i kontrowersji, w które firma jest obecnie zaangażowana, związanych z protestami w Hongkongu. Wydarzenie związane z premierą gry zostało nawet odwołane ze względu na wątpliwe decyzje podjęte przez Blizzard i późniejsze protesty fanów, w tym między innymi hashtag #BoycottBlizzard.

To, co powinno być naprawdę zabawnym momentem dla fanów Overwatch i posiadaczy Switcha, jest teraz tylko refleksją. To chyba najlepsze rozwiązanie. Overwatch na Switchu jest dokładnie tym, czego można by się spodziewać: sposobem na grę w Overwatch w drodze. Ale jeśli nie jesteś odrzutowcem, który jest stale z dala od konsoli lub komputera do gier, jest mało prawdopodobne, że zastąpisz port Switch swoją podstawową platformą.

Mając na uwadze ograniczenia Switcha, port Overwatch przenosi wszystko, co wiemy i kochamy o zespołowej strzelance FPS na przenośne urządzenie Nintendo, bez utraty rytmu. Gra działa z prędkością 30 klatek na sekundę na Switchu, co jest czymś, o czym gracze będą musieli być świadomi podczas grania, ponieważ ta obniżka wydaje się mieć negatywny wpływ na niektóre rzeczywistą rozgrywkę.

 

Grając w trybie ręcznym, doświadczyłem pewnych lagów, grając jako moja główna, Mercy, zarówno w jej zdolności leczenia, jak i podczas ofensywy z pistoletem. Nastąpiłoby zauważalne opóźnienie, skutkujące albo śmiercią członka drużyny, do którego byłem zbyt wolny, aby dosięgnąć na czas, albo niemożnością powalenia wroga, zanim został wyleczony (lub mnie najpierw załatwił). Nie był to stale występujący problem, ale zdarzył się na tyle, że stał się frustrujący.

 

To powiedziawszy, wydawało się, że problem występuje znacznie mniej podczas grania w trybie zadokowanym, co jest świetne i wszystko, ale największą zaletą gry w Overwatch na Switchu jest możliwość grania w ruchu. Być może ci, którzy często podróżują, zabiorą ze sobą swoją stację dokującą (w końcu nie zajmuje ona aż tak dużo miejsca), ale większość graczy nie kupuje wersji Overwatch 30 FPS i oczekuje, że będzie grała tak samo, jak na konsoli lub PC. Przynajmniej nie powinny.

Overwatch na Switchu jest dokładnie tym, o czym myśleliśmy. Blizzardowi udaje się przede wszystkim przenieść popularny tytuł na urządzenie przenośne, choć nie obyło się bez pewnych problemów technicznych, których się mniej lub bardziej spodziewano. Jest mało prawdopodobne, że gra odniesie duży sukces w porównaniu z innymi wersjami, ale otwiera drzwi, aby pomóc przyciągnąć znacznie mniej przypadkową publiczność, która może być wystarczająco zainspirowana, aby ostatecznie wybrać grę na mocniejszej platformie.

 

Oczywiście będzie to również prawdopodobnie zależeć od ilości wsparcia graczy, którego Blizzard jest w stanie utrzymać. Gracze zażądali już zwrotu pieniędzy za Overwatch na Switchu, czemu Blizzard odmawia (to zupełnie inna walka, która prawdopodobnie prędzej niż później rozszerzy się na większą branżę).

 

W każdym razie, jeśli po prostu nie możesz zdobyć wystarczającej ilości Overwatch i chcesz poświęcić trochę jakości na grę w ruchu, wersja gry dla Switcha będzie ci odpowiadać.

Z drugiej strony żyroskop i sterowanie ruchem to zupełnie inne bestie. Możliwość rozglądania się w grze za pomocą żyroskopu jest bardziej nowością niż koniecznością, a nawet dobrym pomysłem. Doświadczyłem znacznego opóźnienia na ekranie w porównaniu z moimi ruchami. W trybie ręcznym znalazłem się w niewiarygodnie niewygodnych pozycjach, aby dobrze widzieć, na przykład patrząc prosto w sufit, mimo że perspektywa mojej postaci patrzyła prosto przed siebie.

To opóźnienie można regulować za pomocą ustawień czułości żyroskopu, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz mieć idealne ustawienie, które sprawi, że rozgrywka będzie lepsza niż tylko używanie joysticków, które same w sobie są trochę niezręczne.

 

Na szczęście wszystko testowałem w trybie Swobodnym. Chociaż jest to niepokojący problem dla tych, którzy planują w końcu przejść do trybu rywalizacji. Jeśli chcesz wyrobić sobie markę na konkurencyjnej scenie Overwatch, na pewno będziesz chciał to zrobić na komputerze lub konsoli. Switch po prostu nie wytrzymuje wystarczająco, aby uatrakcyjnić grę konkurencyjną. Ponownie, to naprawdę nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę techniczne ograniczenia Switcha. Jeśli już, Overwatch na Switchu powinien być używany tylko do ćwiczeń, ale szczerze mówiąc, nawet to jest trochę naciągane.

Podsumowując, świetna gra, z wyśmienitą grafiką, która potrafi zadowolić najbardziej wymagającego gracza. Osobiście gorąco polecam

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022