logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

Szymonn12

2 miesięce temu

Paypal

Witam, wszystkich czytelników, dziś wam opiszę na czym polega Paypal.

Czym jest Paypal?

PayPal działa jako pośrednik między użytkownikami i sklepami internetowymi, umożliwiając płatności za zakupy online oraz przekazywanie pieniędzy między użytkownikami. Użytkownicy mogą przesyłać pieniądze do innych użytkowników PayPal, a także otrzymywać pieniądze od innych osób. PayPal pozwala na wykorzystanie karty kredytowej, debetowej lub konta bankowego do dokonywania transakcji, dzięki czemu użytkownicy nie muszą ujawniać swoich danych finansowych w trakcie dokonywania płatności online.

PayPal jest również popularnym narzędziem wśród przedsiębiorców i firm, ponieważ umożliwia łatwe i szybkie przetwarzanie płatności online, co przyczynia się do zwiększenia sprzedaży i rozwoju biznesu. PayPal oferuje szereg narzędzi dla sprzedawców, takich jak integracja z platformami e-commerce, fakturowanie, integracja z systemami księgowymi i wiele innych.

Czy potrzeba karty kredytowej aby go używać?

Nie, nie jest wymagana karta kredytowa do korzystania z konta PayPal. Użytkownicy mogą połączyć swoje konto PayPal z kontem bankowym lub kartą debetową, aby dokonywać transakcji. W przypadku połączenia konta PayPal z kontem bankowym, użytkownicy muszą wprowadzić numer swojego konta bankowego, aby przesłać lub otrzymać pieniądze. W przypadku połączenia konta PayPal z kartą debetową, można dokonywać płatności za pomocą środków znajdujących się na koncie PayPal lub połączonej karcie debetowej. Karta kredytowa jest opcjonalnym sposobem płatności, który można wykorzystać, jeśli użytkownik posiada kartę kredytową i chce z niej skorzystać przy dokonywaniu płatności przez PayPal.

Czy paypal jest bezpieczny?

Tak, PayPal jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych platform płatniczych dostępnych online. PayPal wykorzystuje zaawansowane metody szyfrowania danych oraz systemy monitorujące transakcje, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. W przypadku nieautoryzowanego użycia konta PayPal, użytkownicy mają dostęp do szybkiej pomocy ze strony działu ds. Ochrony Klienta, co daje im większe poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z platformy.

Ponadto, PayPal stosuje rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, takie jak certyfikat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), który wymaga od platform płatniczych spełnienia określonych wymogów bezpieczeństwa w celu ochrony danych finansowych klientów.

Dlaczego warto korzystać z paypala?

 • Bezpieczeństwo: PayPal oferuje jedno z najbezpieczniejszych środowisk płatniczych dostępnych online. Platforma stosuje zaawansowane metody szyfrowania danych oraz systemy monitorujące transakcje, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom.                                                          
 • Wygoda: PayPal umożliwia szybkie i wygodne dokonywanie płatności online. Wystarczy, że użytkownik zaloguje się na swoje konto i dokona płatności, bez konieczności podawania szczegółowych informacji o swojej karcie lub kontach bankowych.                                                                    
 • Szybkość: Transakcje dokonywane przez PayPal są zazwyczaj przetwarzane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że pieniądze zostaną przesłane na konto odbiorcy niemal natychmiastowo.                                                                                                                                                                             
 • Światowy zasięg: PayPal jest platformą globalną, co oznacza, że można dokonywać płatności w różnych walutach i wysyłać pieniądze do odbiorców na całym świecie.                                                                                                                                                                                                                 
 • Ochrona kupującego: PayPal oferuje ochronę kupującego, co oznacza, że w przypadku nieotrzymania zamówionego towaru lub otrzymaniu towaru niezgodnego z opisem, użytkownik może ubiegać się o zwrot pieniędzy.
 • Brak kosztów za korzystanie z serwisu: Korzystanie z konta PayPal jest bezpłatne. Użytkownik ponosi opłaty tylko w przypadku dokonywania transakcji, takich jak przesyłanie lub odbieranie pieniędzy.


Jakie są jego minusy?

 • Mimo wielu zalet, jakie oferuje PayPal, istnieją również pewne wady i ograniczenia, które warto wziąć pod uwagę, przed decyzją o korzystaniu z platformy. A więc jakie są minusy?                                                                                                                                                                                              
 • Opłaty: Korzystanie z PayPala wiąże się z opłatami za niektóre usługi. Na przykład, jeśli użytkownik chce przesłać pieniądze za pośrednictwem PayPala, musi zapłacić prowizję, która może być stosunkowo wysoka.                                                                                                                                       
 • Ograniczenia transakcyjne: PayPal narzuca pewne ograniczenia na kwoty przesyłanych pieniędzy. Może to być problematyczne dla osób, które chcą przesłać większe kwoty.                                                                                                                                                                                                          
 • Niektóre sprzedawane produkty są niedozwolone: PayPal nie zezwala na dokonywanie transakcji związanych z niektórymi kategoriami produktów, takimi jak nielegalne substancje, nielegalne akcesoria do broni, a także produkty pirackie.                                                                                                           
 • Ograniczenia dla niektórych krajów: PayPal może nie być dostępny we wszystkich krajach, co może stanowić problem dla niektórych użytkowników.                                                                                                                                                                                                                           
 • Ryzyko zwrotu płatności: W przypadku niektórych transakcji, kupujący mogą ubiegać się o zwrot płatności, co może stanowić zagrożenie dla sprzedającego.                                                                                                                                                                                                                        

Skąd pozyskać pieniądze na paypal?

 • Przelew bankowy: Możesz przelać pieniądze z Twojego konta bankowego na konto PayPal. W tym celu, na stronie PayPal należy wybrać opcję "Dodaj środki" i wprowadzić informacje o swoim koncie bankowym
 • Karta kredytowa lub debetowa: Możesz dodać kartę kredytową lub debetową do swojego konta PayPal, aby móc dokonywać płatności bezpośrednio z Twojego konta karty.

 • Otrzymane płatności: Jeśli korzystasz z PayPal jako sprzedawca, możesz otrzymywać płatności za swoje produkty lub usługi bezpośrednio na swoje konto PayPal.

 • Środki z innych źródeł: Grynaplus.pl - za 7000 punktów możemy odebrać 50zł (Ja tak odebrałem, polecam)             

Gdzie można płacić paypalem?

 • Sklepy internetowe: PayPal jest akceptowany przez wiele sklepów internetowych, w tym przez takie platformy jak Amazon, eBay, AliExpress, Zalando czy Asos.                                                                                                                                                                                                                                            
 • Serwisy usługowe: PayPal może być również wykorzystywany do płacenia za różnego rodzaju usługi online, takie jak hosting stron internetowych np. serverproject , platformy edukacyjne, strumieniowanie filmów i muzyki, czy zakup aplikacji mobilnych.                                                                             
 • Przelewy międzynarodowe: PayPal umożliwia przesyłanie pieniędzy za granicę z minimalnymi opłatami. Jest to często korzystna opcja w porównaniu z tradycyjnymi usługami przekazywania pieniędzy, takimi jak Western Union czy MoneyGram.                                                                         
 • Abonamenty: PayPal może być również wykorzystywany do opłacania abonamentów w serwisach, takich jak Spotify, Netflix czy Dropbox.                        

Na co należy zwrócić uwagę płacąc paypalem?

 • Akceptacja: Nie wszystkie sklepy internetowe i serwisy online akceptują PayPal jako formę płatności. Dlatego przed dokonaniem zakupów, warto sprawdzić, czy dany sklep lub serwis umożliwia płatność za pomocą PayPal.

 • Waluty: Niektóre serwisy online wymagają korzystania z konkretnej waluty, na przykład euro, w celu dokonania płatności za pomocą PayPal. W takim przypadku, należy zmienić ustawienia walutowe na koncie PayPal, aby dokonać płatności. Przykład allegro: zmieniając walutę na euro dopiero pojawia się opcja płatności paypalem.

 • Opłaty: Podczas dokonywania transakcji za pomocą PayPal, może pojawić się opłata za przetworzenie transakcji. Warto zwrócić uwagę na wysokość opłat, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

 • Bezpieczeństwo: Podobnie jak w przypadku każdej innej formy płatności online, należy zachować ostrożność podczas korzystania z PayPal. Nigdy nie należy udostępniać swojego hasła do konta PayPal ani innych poufnych informacji, takich jak numer karty kredytowej.

 • Brak wsparcia w niektórych krajach: W niektórych krajach, PayPal może nie być dostępny lub ograniczony w zakresie usług oferowanych przez serwis. W Stanach Zjednoczonych, PayPal jest szeroko akceptowany, ale w niektórych krajach może nie być tak powszechnie dostępny.

Ciekawostki

 • PayPal początkowo nazywał się Confinity. Został założony w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych jako firma specjalizująca się w systemach antyfraudowych.

 • W 2000 roku PayPal został przejęty przez firmę eBay, co przyspieszyło jego rozwój i popularność.

 • W 2015 roku PayPal stał się niezależną firmą i zadebiutował na giełdzie jako osobna spółka.

 • PayPal jest obecnie dostępny w ponad 200 krajach i obsługuje ponad 100 walut.

 • PayPal oferuje funkcję "One Touch", która pozwala użytkownikom na szybkie i wygodne dokonywanie płatności bez konieczności wprowadzania danych logowania za każdym razem.

 • PayPal oferuje również funkcję "PayPal Credit", która umożliwia użytkownikom otrzymanie kredytu na zakupy.

 • W 2020 roku PayPal ogłosił wprowadzenie usługi handlu kryptowalutami, co umożliwia użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut za pomocą konta PayPal.

 • W 2021 roku PayPal ogłosił wprowadzenie usługi "PayPal Zmiany Walut", która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności w różnych walutach bez konieczności przeliczania kwoty ręcznie.

Podsumowanie

Podsumowując, PayPal to popularna platforma płatnicza, która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online za towary i usługi, przesyłanie pieniędzy i zarządzanie kontem bankowym. Jest to wygodne i szybkie narzędzie, które cieszy się zaufaniem użytkowników na całym świecie i przyczynia się do rozwoju handlu elektronicznego.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022