logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

11 miesięcy temu

Phasmophobia

Byćmoże spotkaliście się już wcześniej z grą o nazwie Phasmophobia, lecz ja postaram się przedstawić wam ją po krótce.

„Phasmophobia”, niezależna gra, w której gracze stają się łowcami duchów, stała się natychmiastową sensacją wkrótce po premierze wczesnego dostępu we wrześniu 2020 roku. Rok później wciąż przyciąga 20 000 graczy aktywnych w tym samym czasie dziennie.

Pętla rozgrywki jest uzależniająca — tak wciągająca, że grałem prawie 100 godzin w zeszłym miesiącu wraz z trzema przyjaciółmi. Chociaż „phasmophobia” jest interesująca, może się powtarzać. Wchodzisz do budynku, znajdujesz niewidzialne duchy i ustalasz, jaki to duch. Każdy wyjazd na polowanie na duchy oferuje sporo nieprzewidywalności, zwłaszcza że deweloper Kinetic Games rozdaje tylko część informacji o zachowaniach duchów, ale poczucie tajemnicy, a nawet dreszczyku emocji, może zniknąć po godzinach gry. Nie oznacza to jednak, że powinieneś odrzucić „phasmophobie”.Ja i moi przyjaciele już dawno przestalibyśmy grać, gdyby nie kilka kreatywnych rozwiązań. Aby gra była świeża, oto kilka upiornych (i czasami absurdalnych) alternatywnych zasad gry.

Niektóre z nich zostały znalezione na oficjalnym reddicie gry; inne, których nauczyliśmy się od streamerów „Phasmophobia”, takich jak Nuzzgard, lub stworzyliśmy sami. Ale uwaga: ta lista jest skierowana do doświadczonych graczy, a nie do nowicjuszy. W „Phasmophobia” masz trzy poziomy trudności: amatorski, średniozaawansowany i profesjonalny. Amator jest najłatwiejszy, dając ci wystarczająco dużo czasu na odkrycie ulubionego pokoju ducha i skonfigurowanie sprzętu przed rozpoczęciem śmiertelnego polowania, kiedy duch próbuje zabić graczy. Jeśli chcesz podnieść poziom trudności, zalecamy grę na poziomie profesjonalnym (odblokowanym na poziomie 15), który nagradza trzykrotność gotówki za udany bieg i nie oferuje w ogóle czasu na konfigurację, co oznacza, że wszystko staje się ryzykowne.Gra na profesjonalistach jest straszna, ale trudność maleje, im lepiej stajesz się podczas polowania na duchy.

rintu (który normalnie aktywujesz, naciskając klawisz Shift), w tym podczas polowań. Brak latarek, co oznacza, że musisz używać świec, żarówek, lamp UV i oświetlenia elektrycznego wewnątrz budynku (mogą one w każdej chwili wyłączyć się lub migotać). Aby uzyskać ostateczne wyzwanie i zabawę, spróbuj chodzić tyłem lub kucać przez cały mecz, nawet gdy poluje na ciebie duch. Jeszcze lepiej, niech obowiązuje zasada, że nikomu nie wolno wychodzić z domu po wejściu. Oznacza to, że nie możesz szukać kul duchów za pośrednictwem kamer w furgonetce, więc ustalenie, który to duch, będzie również trudniejsze.

Podsumowując, jest to znakomita gra, która zasługuje na to, bym mógł ją wam z czystym sumieniem polecić.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022