grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

kolek132

1 rok temu

PlayStation 5 - ocena

Wstęp

Witam dzisiaj piszę kolejny post tylko tym razem o Playstation 5  ponadczasowej konsoli która prawie dorównuje Xbox Series X.
Co to jest Playstation i skąd pochodzi? Konsola do gier Playstation  została stworzona przez Sony. Nazwa konsoli jest inaczej nadawana w nowych generacjach niż u konkurencji (jak w Xboksie) Xox 360 a jedynie Playstation: 1, 2, 3. Pierwsza konsola  marki Ten znak towarowy powstał w 1994 roku. Panel sterowania z wieloma ekskluzywnymi funkcjami na przykład: Returnal Ratchet and Clank Uncharted God of War i nie tylko.

Specyfikacja PlayStation 5

 
Procesor: Zen 2 35 GHz (8 rdzeni 16 wątków) Grafika 
Radeon 1028 teraflopów 36 CPU 2230 MHz 
Architektura grafiki: RDNA 2 
Proces: 7 nm TSMC 
Pamięć RAM: 16 GB GDDR6 
Przepustowość pamięci : 
8 GBs 
Pamięć danych: 825 GB SSD 
dedykowany Dodatkowa pamięć: karta NVMe SSD 
Pamięć zewnętrzna: osługa standardu USB 3.2 HDD 

Ciekawostka 


Playstation 5 ładuje gry znacznie szyciej niż starsze konsole ze względu na bardzo wysoką przepustowość NVME SSD z 825 GB pamięci. Playstation 5 posiada funkcję która przyda się wielu dzieciom tak jak i dorosłym. Ludzie którzy zapominają o sobie i ledwo mają czas na pójście do pracy jak np. kiedy mama dzwoni na obiad a my przypadkowo zapisujemy grę i „wyłączamy konsolę nic nie stracone automatycznie zapisze postępy i gdy będziemy chcieli wrócić do grę znajdziemy w tym samym czasie kiedy ją opuściliśmy. 
W kontrolerze Playstation 5 mamy te same adaptacyjne wyzwalacze i technologię DualSense co w Xbox Series XS. W przeciwieństwie do Dualshocks stosowanych w poprzednich generacjach konsol nie mamy wiracji. Taka pusta tylko wiracje dostosowują się do terenu i jest to bardzo skuteczna i wysoce zalecana funkcja. 
Sony podkreśliło że exclusivy wydawane na ich konsole ędą po 2 latach od daty premiery dostępne na innych platformach.

Pozytywy konsoli

 
 Odtwarzacz Bluray.
 Duża ekskluzywność.
 Świetne rozwiązania techniczne w samym kontrolerze i samej konsoli.
 Specyficzne technologie. 
 Niska cena dostosowana do oczekiwań.
 Niższa średnia cena w porównaniu z konsolą od Xboxa (warto wspomnieć o wyglądzie konsoli, jest ona bardziej mobilna niż najnowsza wersja XboxSX).

Podsumowanie


Moim zdaniem Playstation 5 tob ardzo dobry wybór dla tych którzy chcą dorze spędzić czas w niskiej cenie. Ta konsola pozwoli Ci grać ze świetną grafiką nie tylko w gry dostępne na Xoksie i PC ale także w Twoje własne ekskluzywne gry to moim zdaniem najlepsze gry na świecie. Tym którzy zdecydują się na zakup lub już posiadają tę konsolę życzę dorej zabawy takiej jak Returnal lu inna gra oraz miłego dnia w pozostałe dni.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy