grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Nyxuu

2 lata temu

Poradnik do Valorant

                      Hej, Pewnie dopiero zacząłeś swoją przygodę w Valorant, lub chcesz sie czegoś więcej dowiedzieć na temat tej gry.                  Zacznijmy od wybrania postaci z którą będziesz spędzać większość swojego czasu w Valorant.       

1. Postacie. Możesz wybrać Cypher'a i Idealnie zabezpieczyć cały teren swoimi gadżetami, a może Jett która jest agresywnym szturmowcem posiadająca moc wiatru która pokona nie jednego przeciwnika. W Valorant na aktualną chwilę postaci jest 18 a wybranie tej jedynej to nie łatwy wybór. Postacie w Valorant mają również swoje klasy rozróżniamy w nich między innymi:                                                                                                                                      -Strażnika (Strażnicy to ekspreci od obrony, którzy potrafią zamknąć dany obszar i pilnować flank, zarówno w rundzie atakujących jak i obrońców.)

-Szturmowca (Szturmowce to samowystarczalni zabójcy, którzy za sprawą swoich umiejętności powinni zdobyć jak najwięcej zabójstw dla swojej drużyny i jako pierwsi nawiązać kontakt ogniowy z wrogiem.)

-Inicjatora (Inicjatorzy obserwują teren i przygotowują swoją drużynę, by ta mogła wejść do akcji i odepchnąc obrońców)

-Kontrolera (Kontrolerzy to eksperci w rozpracowaniu niebezpiecznych obszarów, dzięki czemu mogą przygotować swoją drużynę do zwycięstwa)

2. Broń. Broni w Valorant jest wiele, jednak musisz zdecydować która będzie z którą spędzisz najwięcej czasu, rozróżniamy w nich:

- Strzelby (Strzelba posiada ogromne obrażenia na krótki dystans jednak jej czas przeładowania często jest bardzo długi).

- Broń boczną (Bronią Boczną jest jak sama nazwa wskazuje broń poboczna, którą najczęściej używamy gdy w naszej głównej broni zabraknie amunicji.)

- Karabiny Snajperskie (Broń o potężnych obrażeniach na ogromne dystanse, jednak w walce na krótki dystans nie mamy szans)

- Karabiny Maszynowe (Broń na średni dystans z ogromną szybkostrzelnością oraz dość szybkim czasie przeładowania)

- Karabiny (Jest to najczęściej nasza główna broń która jest skuteczna na średni dystans, jest niesamowicie celna oraz jej czas przeładowania nie jest długi)

- Pistolet maszynowy (Broń na bardzo krótki dystans, i jak w przypadku Karabinów Maszynowych jest bardzo szybkostrzelna z szybkim czasem przeładowania)

Broń którą będziesz najczęściej strzelać musisz poznać na strzelnicy która znajduje się w trybie "TRENING"

Możesz wybrać Vandal'a który jest niesamowicie celny oraz posiada wysokie obrażenia na dalekie dystanse, a może Phantom'a który jest nieziemsko szybkostrzelny oraz posiada wysokie obrażenia na krótsze dystanse.

Kiedy już wybierzesz swoją broń przejdź do rozgrywki.

Rozgrywki w Valorant nie są skomplikowane a walki urozmaicone wszelkiej maści umiejętnościami. Na mapie obstawione są dwie drużyny, Atakujący oraz Broniący, Drużyna atakująca ma za zadanie podłożenie "Spike'a" który wybucha po kilkudziesięciu sekundach na określonym obszarze, jednak zadaniem drużyny broniących jest powstrzymanie atakujących przed podłożeniem "spike'a", oczywiście jeżeli drużynie atakujących uda się podłożyć spike'a, brońący mogą go rozbroić, proces rozbrajania trwa 7 sekund.

3. Rozgrywka. Pierwsza broń jaką wybierzesz będzie bronią poboczną, polecam ci wybrac pistolet "Ghost" jest bardzo cichy oraz posiada wysokie obrażenia.

Zaczynając jako obrońca obserwuj wszystkie przejścia oraz okna, jeśli będziesz to robić jest bardzo mała szansa że przeciwnicy zdecydują sie zaatakować.

Jeśli wybrana przez ciebie postać posiada klasę "Strażnik" koniecznie zamknij dany obszar. Takim sposobem zwiększysz swoje szanse na zwycięstwo pierwszej rundy. 

W Innych rundach zdecyduj się na zakup innej broni niż poboczna, oczywiście możesz zaoszczędzić fundusze i zagrać drugą rundę bronią poboczną jednak nie jest ona tak skuteczna jak główna broń.

Grając na pozycji atakujących postacie z klasą "Strażnik" nie są za bardzo skuteczne jednak postacie z klasą "Inicjator" są jak najbardziej skuteczni.

większość Inicjatorów posiada granaty błyskowe które pomagają odepchnąć obrońców. (Grant błyskowy oślepia wszystkie osoby patrzące w obszar wybuchu granatu błyskowego), kiedy przeciwna drużyna jest oślepiona mamy od 2-3 sekund na reakcje oraz wejście do akcji i zaatakowanie.

Podczas gdy przeciwnicy broniący danego obszaru nie żyją jest to czas aby Strażnicy obstawili teren pułapkami oraz gadżetami przez co drużynie broniących ciężko będzie odepchnąć drużynę atakujących, do takich sytuacji najlepszymi postaciami są "Omen", "Yoru", "Neon" którzy potrafią zmienić swoje położnie na mapie w kilka sekund.

Podczas następnych rozgrywek zapamiętaj:

A. Celuj zawsze na wysokości głowy 

B. Zamiast przeładowywać broń, zmień na broń poboczną

C. Gdy rzucasz granat błyskowy odwróć od niego wzrok

Mam nadzieje że mój artykuł zwiększył twoje zainteresowanie grą Valorant :)

 

 

 

 

 

 

                                                     

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy