grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

H4n4ko

1 rok temu

Porady do gry Tarkov

Escape from Tarkov to popularna gra typu survival, w której gracze walczą między sobą oraz z botami w rozległym, otwartym świecie. Aby odnieść sukces w grze, ważne jest, aby poznać kilka podstawowych porad.

Zdobywaj doświadczenie i rozwijaj swoją postać

Doświadczenie można zdobywać poprzez wykonywanie różnych zadań, takich jak zabijanie wrogów, znajdowanie skarbów, przetrwanie w trudnych warunkach, itp. Zdobyte doświadczenie można wykorzystać do rozwijania swojej postaci i jej wyposażenia.

Rozwijanie postaci polega na odblokowywaniu nowych umiejętności i przedmiotów, które pomagają w walce i przetrwaniu. Gracze mogą rozwijać swoją postać poprzez zwiększanie poziomu doświadczenia, a także poprzez ulepszanie swoich umiejętności i wypos

ażenia. Przykładami takich umiejętności są lepsze zarządzanie ekwipunkiem, większa wytrzymałość, lepsze umiejętności strzeleckie czy też lepsze radzenie sobie z ranami.

Oprócz tego gracze mogą rozwijać swoją postać poprzez zdobywanie i ulepszanie różnego rodzaju wyposażenia, takiego jak kamizelki kuloodporne, hełmy, magazynki, broń itp. Te przedmioty pozwala graczom na lepsze przetrwanie w trudnych warunkach i na lepsze radzenie sobie z wrogami.

W skrócie, rozwijanie postaci w grze Escape from Tarkov polega na zdobywaniu doświadczenia poprzez wykonywanie różnych zadań i misji, a następnie wykorzystywanie tego doświadczenia do odblokowywania nowych umiejętności i przedmiotów, co pozwala na lepsze przetrwanie i walkę w grze.

Bądź ostrożny

"Bądź ostrożny Słuchaj dźwięków, bądź czujny na otoczenie i unikaj otwartych przestrzeni, jeśli nie jesteś przygotowany do walki" to rada, która jest szczególnie ważna w grze Escape from Tarkov, ponieważ dźwięki i otoczenie mogą być kluczowe dla przetrwania.

Słuchanie dźwięków jest kluczowe, ponieważ pozwala graczom na wykrycie potencjalnych zagrożeń, takich jak innych graczy lub niebezpiecznych zwierząt. Dzięki temu gracze mogą uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji lub przygotować się do walki.

Bądź czujny na otoczenie oznacza, że gracze powinni być świadomi tego, co dzieje się wokół nich. Oznacza to, że powinni być świadomi swojego położenia, potencjalnych zagrożeń i możliwości ucieczki.

Unikanie otwartych przestrzeni jest ważne, ponieważ jest to miejsce, w którym gracze są najbardziej narażeni na atak. Dlatego też, jeśli gracz nie jest przygotowany do walki, powinien unikać otwartych przestrzeni i szukać schronienia, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia.

W skrócie, rada ta sugeruje, by gracze byli ostrożni, słuchali dźwięków, byli czujni na otoczenie i unikali otwartych przestrzeni, jeśli nie są przygotowani do walki. Tylko w ten sposób gracze mogą zwiększyć swoje szanse na przetrwanie w trudnych warunkach rozgrywki w grze Escape from Tarkov.

Zbieraj surowce

W grze Tarkov, zbieranie surowców jest ważnym elementem rozgrywki. Gracze mogą zbierać różnego rodzaju surowce, takie jak metale, tworzywa sztuczne, elektronika, medykamenty i inne przedmioty, które mogą być sprzedawane lub używane do produkcji przedmiotów. Zbieranie surowców może odbywać się na kilka sposobów, takich jak przeszukiwanie budynków, rozbijanie skrzynek i pojemników, a także przeszukiwanie ciał martwych graczy. Niektóre surowce są trudniej dostępne niż inne i mogą być znalezione tylko w specjalnych miejscach, takich jak laboratoria lub magazyny. Zbieranie surowców jest ryzykowne, ponieważ gracze mogą zostać zaatakowani przez innych graczy podczas poszukiwania surowców. Dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na walkę i mieć odpowiedni sprzęt do ochrony.

Bądź elastyczny

Bezpieczeństwo w grze Escape from Tarkov jest bardzo ważne, a elastyczność jest jednym z ważniejszych aspektów, które pozwala graczom przetrwać i zdobywać sukcesy. Elastyczność oznacza, że gracz jest w stanie dostosowywać swoje taktyki, strategie i wybory sprzętu do różnych sytuacji, które mogą wystąpić podczas rozgrywki.

Na przykład, jeśli gracz będzie miał zamiar przejść przez strefę zamkniętą, będzie potrzebował sprzętu, który pozwala na skradanie się i unikanie wykrycia przez przeciwników. Natomiast, jeśli gracz będzie musiał brać udział w bezpośredniej walce z innymi graczami, będzie potrzebował bardziej zaawansowanego uzbrojenia, takiego jak karabiny maszynowe lub ciężka broń.

Elastyczność jest również ważna, jeśli chodzi o taktykę. Gracz musi być w stanie dostosować swoje działania do różnych sytuacji, takich jak poruszanie się po mapie, przeszukiwanie budynków i komunikację z innymi graczami. Na przykład, jeśli gracz jest w grupie, musi być w stanie współpracować z innymi graczami i dostosować swoje działania do ich taktyki.

W skrócie, elastyczność jest kluczem do przetrwania i zdobywania sukcesów w grze Escape from Tarkov. Gracz musi być w stanie dostosowywać swoje taktyki, strategie i wybory sprzętu do różnych sytuacji, aby mieć szansę na przeżycie i zdobycie cennych surowców oraz przedmiotów.

Używaj mapy

 Mapy pozwalają graczom na orientację w rozległym, złożonym środowisku gry, a także umożliwiają planowanie tras i strategii. Gracze mogą zdobywać mapy w grze lub kupować je za prawdziwe pieniądze. Mapy zawierają różne rodzaje informacji, takie jak położenie budynków, dróg, punktów handlowych, punktów spawnu przeciwników itp. Używanie mapy jest szczególnie ważne podczas rozgrywek trybu raid, gdzie gracze muszą dostać się do celu i ewakuować, unikając przy tym przeciwników i innych zagrożeń.

Handluj z innymi graczami

Handel z innymi graczami jest ważnym elementem rozgrywki w grze Escape from Tarkov. Gracze mogą handlować między sobą przedmiotami i walutą, takimi jak dolary, ruble i euro, za pośrednictwem różnych metod, takich jak bezpośrednie transakcje między graczami, sklepy i rynki.

Handel między graczami jest ważny, ponieważ pozwala im na zdobywanie potrzebnych im przedmiotów, takich jak broń, amunicja, lekarstwa i inne rzeczy, które mogą być trudne do zdobycia w grze. Gracze mogą również handlować niepotrzebnymi im przedmiotami za walutę, którą mogą wykorzystać do zakupu innych przedmiotów.

W grze istnieją również sklepy i rynki, gdzie gracze mogą kupować i sprzedawać przedmioty za pośrednictwem interfejsu gry. Na przykład, sklep "Flea Market" jest miejscem, w którym gracze mogą sprzedawać swoje przedmioty za cenę wyższą niż rynkowa.

Handel jest również ważny dla rozwoju postaci, ponieważ pozwala graczom zdobywać nowe przedmioty i walutę, które mogą być używane do rozwijania swoich postaci i ich ekwipunku.

Należy pamiętać, że handel jest ryzykowny, ponieważ gracze mogą być oszukani przez innych graczy, dlatego ważne jest, aby być ostrożnym i dokładnie przejrzeć oferty przed dokonaniem transakcji.

Bądź cierpliwy

Cierpliwość jest kluczowa w grze, ponieważ rozgrywka jest bardzo trudna i wymaga dużo czasu, aby nauczyć się mechanik gry. Gracze muszą również być cierpliwi podczas rozgrywki, ponieważ rundy mogą trwać długo i często kończą się bez zabicia przeciwnika.

Gracze muszą również być cierpliwi podczas rozwijania swojego postaci, ponieważ progres jest powolny i wymaga dużo czasu, aby zdobyć potrzebne przedmioty i umiejętności.

Ogólnie rzecz biorąc, Escape from Tarkov to gra, która wymaga dużo cierpliwości i poświęcenia, ale oferuje bardzo satysfakcjonującą rozgrywkę dla tych, którzy są gotowi do niej się przygotować.

 Używaj różnych trybów rozgrywki

Escape from Tarkov, to gra typu MMOFPS, w której gracze wcielają się w rolę żołnierzy walczących o przetrwanie w fikcyjnym miasteczku Tarkov, które zostało otoczone przez Rosyjskie siły specjalne. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, każdy z nich daje inne doświadczenie i wyzwania dla graczy.

  • PMC: Tryb ten pozwala graczom na prowadzenie samodzielnych misji lub współpracę z innymi graczami. Gracze mogą zbierać przedmioty, walczyć z innymi graczami oraz NPC, a także próbować uciec z miasta.

  • Scav: Tryb ten pozwala graczom na wcielenie się w rolę "Scav", czyli bandytów, którzy również walczą o przetrwanie w Tarkov. Gracze jako Scav nie mają dostępu do swoich standardowych wyposażenia i muszą zdobywać broń i amunicję na miejscu.

  • Raid: Tryb ten pozwala graczom na wzięcie udziału w 60-minutowych rajdach, podczas których muszą walczyć z innymi graczami oraz NPC, a także zbierać przedmioty i uciekać z miasta.

  • Offline: Tryb ten pozwala graczom na przeprowadzanie treningów bez obecności innych graczy, pozwala to na lepsze przygotowanie się do gry w trybie online.

Każdy z tych trybów oferuje unikalne doświadczenie i wyzwania dla graczy, dlatego warto spróbować każdego z nich, aby znaleźć najlepszy dla siebie.

Graj z drużyną

Grając w drużynie w grze Escape from Tarkov, gracze mogą wykorzystać różne taktyki, aby przetrwać i odnieść sukces. Jest to ważne, ponieważ Tarkov jest grą zrealizowaną w trybie hardcore, gdzie jedno trafienie może oznaczać śmierć gracza.

Jedną z kluczowych taktyk jest rozdzielenie się drużyny na mniejsze grupy, które mogą rozpoznać teren, zdobywać przedmioty i bronie, oraz odpierać ataki przeciwników. Taki podział pozwala na lepsze kontrolowanie terenu i unikanie zasadzek.

Komunikacja jest kluczowa, drużyna powinna mieć jasno określone cele i plany, oraz mieć możliwość szybkiego reagowania na zmiany sytuacji. W grze Tarkov wykorzystuje się do tego specjalne opcje komunikacji takie jak voice chat lub in-game map.

Innym ważnym aspektem jest wykorzystanie specjalistów, czyli graczy, którzy specjalizują się w określonych dziedzinach takich jak medycyna, snajperstwo, czy inżynieria. Drużyna składająca się z specjalistów jest bardziej elastyczna i ma więcej możliwości działania.

Warto także pamiętać, że grając w drużynie, gracze muszą być skoncentrowani, zorganizowani i zmotywowani. Współpraca, zaufanie i wsparcie drużyny są kluczowe dla sukcesu w grze Tarkov.

Przygotuj się do walki

Przed rozpoczęciem gry w Escape from Tarkov ważne jest, aby dobrze przygotować swoją postać i ekwipunek. Wybierz odpowiedni build postaci, zdobądź odpowiedni ekwipunek, zrozum mapy i pozycje spawnu, zaplanuj swoją taktykę oraz bądź elastyczny i gotów na zmiany w trakcie rozgrywki.

Pamiętaj 

Pamiętaj, że Escape from Tarkov to gra, w której trzeba poświęcić dużo czasu, aby osiągnąć sukces. Stosując powyższe porady, będziesz miał większą szansę na przetrwanie w trudnym świecie Tarkova.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy