logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Lubiekroliki

1 miesiąc temu

Pou - dokładny opis gry

Witam, w tym artykule opowiem Wam co znajduje się w grze pou.

Czym jest gra pou?

Zacznijmy od tego czym jest gra pou. Otóż jest to gra, w której naszym zadaniem jest opieka nad zwierzakiem o imieniu Pou. Musimy go karmić, przypilnować żeby poszedł spać i umył się we właściwym czasie oraz zadbać o to, żeby się nie nudził. Możemy mu również kupować różne fajne dodatki za monety zdobyte w minigrach. Monety zdobywa się dosyć szybko i można kupić za nie naprawdę fajne rzeczy, także gorąco polecam. Gra ma też swoje poziomy i koło 30-go poziomu pou już jest opisany w grze jako dorosły i ma mniejszą potrzebę zabawy niż w niższych poziomach. Gra została wydana w roku 2013, natomiast zasłynęła w 2017. Jest to jedna w moich ulubionych gier i wszystkim serdecznie ją polecam.

Początkujący czyli porady w aplikacji

W prawym górnym rogu pod napisem, który mamy poziom, wyświetla się nam pytajnik. Gdy na niego klikniemy, pokażą nam się wskazówki dotyczące pomieszczenia, w którym właśnie się znajdujemy. Jest tam napisane co w danym pomieszczeniu możemy zrobić i są tam jeszcze porady od autorów gry.

Pomieszczenia w grze

W grze znajdują się różne pomieszczenia: kuchnia, łazienka, laboratorium, pokój gier, sypialnia oraz studio. Każde z tych pomieszczeń ma swoją funkcję. W kuchni możemy nakarmić naszego pou-a, w łazience możemy go umyć za pomocą mydła i prysznica. W laboratorium możemy dać naszemu zwierzakowi różne przydatne mikstury, o których napiszę trochę później. W pokoju gier mamy piłkę, którą można rzucać do naszego pupilka i pada do gry. Po naciśnięciu tego pada naszym oczom ukazują nam się minigry, o którym, również za chwilę opowiem. W sypialni mamy szafę z ubraniami pou-a oraz lampę, po której zgaszeniu pou idzie spać. W studiu natomiast mamy mikrofon, po jego naciśnięciu możemy coś powiedzieć i pou powtórzy to po nas cienkim głosem. Są tam również drzwi na podwórko. Na podwórku mamy możliwość podlania kwiatków lub grania z naszym zwierzakiem w piłkę nożną. W każdym pomieszczeniu możemy zmienić tapetę, jednak od początku są tam tapety i w każdym pomieszczeniu mają one inne kolory. W pokoju gier ściana jest zielona, w sypialni żółta, w studiu natomiast pomarańczowa. Sciana w kuchni jest różowa, w łazience niebieska (klasycznie, jak w większości gier), a w laboratorium różowa.

Czym można nakarmić pou-a?

Jedzenie i picie w tej grze są podzielone na różne kategorie: śniadanie, cukierki, przekąski, fastfood, owoce, warzywa, zupy, sushi, owoce morza, desery oraz napoje. Przykładowe rzeczy które możemy kupić, jako śniadanie- kanapka z dżemem owocowym, jako cukierki -kuleczki czekoladowe i tak dalej. Trzeba jednak uważać, by pou miał zróżnicowaną dietę i nie jadł za dużo słodyczy, w przeciwnym razie może się pochorować lub znacznie przytyć. Jednak jeśli już pou jest chory lub przytył to nic straconego - tutaj w grę wchodzą mikstury.

Mikstury

Tutaj opiszę wszystkie mikstury:

Mała zdrowia - kosztuje 6 monet i dodaje 25% zdrowia, duża zdrowia - kosztuje 10 monet i dodaje aż 50% zdrowia. Odchudzająca - jest za 20 monet i usuwa otyłość (przywraca pou-a do pierwotnej postaci). Energia- mikstura, która dodaje 100% energii kosztuje 50 monet. Max mikstura, to mikstura któa daje 100% statystyk, czyli pou jest w 100% najedzony, zdrowy, rozweselony i energiczny. Za tą miksturę musimy zapłacić 99 monet. I na końcu mikstura, która w ogóle się nie opłaca - mikstura głodu. Ona kosztuje 199 monet i sprawia, że pou robi się głodny i trzeba go nakarmić. Nie wiem jak waszym zdaniem, ale moim nie ma to sensu i ja tego nigdy nie kupiłam. Według mnie najbardziej opłacalna jest max mikstura.

Sklep

W sklepie możemy kupić różne rzeczy za monety zebrane w minigrach. A dokładniej piłki, tapety na ścianę, ubrania dla pou-a, jedzenie, mikstury, prysznice lub mydła. Piłki mamy do wyboru różne między innymi piłka tenisowa, plażowa, koszykowa i tak dalej. Tapety na ścianę mają różne wzory i kolory. Są też różne tematyczne np. świąteczne. Możemy kupić inny kolor ciała dla naszego pupila. Ubrania dla naszego zwierzaka są naprawdę różne i zabawne - są tutaj nawet sukienki.

Zdjęcia

W dowolnym momencie w grze możemy kliknąć na aparat, który znajduje się w lewym górnym rogu, zaraz pod liczbą posiadanych monet. Gdy to klikniemy, aplikacja robi zrzut ekranu i możemy dzięki temu upamiętnić ciekawy moment z naszej gry. Te screeny (zrzuty ekrany) zapisują się w tak zwanym albumie w grze pou (poniżej opiszę jak go sprawdzić) oraz w naszej galerii w telefonie.

Jak sprawdzić osiągnięcia, zdjęcia, przyjaciół itd.?

W prawym górnym rogu gry mamy zarys naszego zwierzaka pou i w środku mamy napisany nasz level w tej grze. Gdy na to klikniemy, wyświetli nam się kilka informacji na temat tej gry i naszego konta w tej grze. Tak możemy sprawdzić swoje osiągnięcia, zdjęcia zrobione w aplikacji (te opisane wyżej), ustawienia dotyczące gry. Możemy też zobaczyć swoje konto i przyjaciół.

Minigry

Jako ostatni punkt opiszę coś, co najbardziej podoba mi się w grze pou czyli minigry.

Sky Jump

W tej grze skacze się po płytkach jak najwyżej tak, aby z nich nie spaść. Porusza się za pomocą telefonu - np. jak telefon się obróci w lewo to pou też skacze w lewo. W grze dostaje się również specialne nagrody pieniężne za osiągnięty konkretny próg punktów (w większości minigier w grze pou tak jest). Za osiągnięcie 50 metrów w sky jump dostajemy 50 monet, za 100 metrów 100 monet, za 250 metrów - 200 monet. Za osiągnięcie 500 metrów w Sky Jump dostajemy 200 monet, za tysiąc metrów 250 monet i najwięcej monet czyli 300 za 2 tysiące metrów w tej minigrze. Im dalej się skacze, tym jest ciężej.

Hill Drive

W tej minigierce mamy auto i specialną drogę, po której tym autem jeździmy. Mamy ograniczony czas i musimy zdobyć jak najwięcej punktów czyli zajechać poprostu jak najdalej. Około 100 punktów jest bardzo łatwe lecz później już trzeba wyrobić jakąś własną taktykę, jeśli chcecie zdobyć więcej punktów. Ogromnym utrudnieniem jest to, że droga nie jest prosta i gdy jedziemy za szybko, możemy się przewrócić (wtedy automatycznie przegrywamy). Po zdobyciu 75 punktów dostajemy 50 monet, 150 metrów to 100 monet i ogólnie tutaj też dostajemy monety za osiągnięcie jakiegoś progu punktów. Od teraz będę opisywać tylko najniższy i najwyższy próg, także za 450 metrów dostajemy 250 monet.

Cliff Jump

Gra cliff jump polega na niczym innym niż na przeskakiwaniu klifu. Wydaje się to łatwe? Nic bardziej mylnego. Mamy deskorolkę na której jedziemy i musimy w odpowiednim czasie przeskoczyć klif. Aby go przeskoczyć musimy kliknąć raz lub dwa razy. Musimy także wyrobić sobie nawyk patrzenia na odległość między jedym klifem a drugim. Gdy klif jest blisko drugiego, naszym zadaniem jest kliknąć w ekran raz, a gdy odległość jest większa to dwa razy. Z biegiem czasu nasza deskorolka coraz bardziej się rozpędza i gra się coraz trudniej. Najmniejsze osiągnięcie w wysokości 50 monet jest za 200 metrów. Największe za to jest za tysiąc metrów i wynosi 250 monet.

Pou Sounds

Mamy tutaj kilka postaci pou, każda jest w innym kolorze i mają swoją skwencje muzyczną. Chodzi o to, że wiedzą kiedy który ma wydać z siebie odgłos i w ten sposób powstaje całkiem śmieszna muzyka. Naszym zadaniem natommiast nie jest samo wysłuchanie tego koncertu, bo musimy dotknąć pou w odpowiedniej kolejności, czyli takiej, w jakiś zaśpiewali. W pierwszym poziomie jest ich czterech, natomiast potem tylko więcej. Jest to idealna gra na spostrzegawczość i oczywiście za każdy level dostajemy monety, a im wyżej zajdziemy tym więcej ich dostajemy.

Posumowanie

Podsumowując, pou jest bardzo ciekawą aplikacją i warto wziąć ją pod uwagę, jeśli szukacie fajnej gry na nudę. Dajcie znać, czy artykuł Wam się spodobał, a gdy go ocenicie, dostaniecie dodatkowe 5 punktów! 

Koniecznie też dajcie znać, czy macie na swoim telefonie zainstalowaną grę pou i jeśli tak, to który macie poziom i czy lubicie w nią grać? Jestem bardzo ciekawa.

Jeszcze na koniec chciałam napisać dwie ciekawostki: po pierwsze słowo pou po afrykańsku oznacza schody, a po drugie aplikacja pou jest darmowa, jeśli masz androida, natomiast na iphone musisz zapłacić za nią 8 złotych. 

Miłego grania!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022