grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Nyxuu

2 lata temu

Raid Shadow Legends - Poradnik

                                                                Na początku powiedzmy sobię coś o grze

 1. Raid Shadow Legends to gra strategiczna w której wszystko ma na siebie wpływ np:

-Klasy postaci - Rozróżniamy w nich:

A. Attack (Klasa Attack w Raid Shadow Legends jest odpowiedzialna za wysokie obrażenia w drużynie).

B. Support (Klasa Support jest odpowiedzialna za Healing w drużynie oraz ponad przeciętną liczbę punktów HealPoints).

C. Defense (Klasa Deffense jest odpowiedzialna za Przyjmowania na siebie ogromnej ilości obrażeń, jednak jak samo za siebie mówi klasa defense ma dużo więcej punktów DEF przez co obrażenia te nie są tak bardzo widoczne).

D. HealPoints (Postacie z klasą HealPoints mają zwiększone punkty HP przez co klasa ta jest nieco podobna do klasy Defense).

Klasa Healpoints jest najmniej użyteczną klasą w Raid Shadow legends, gracze wolą po prostu użyć klasy Defense

 -Lvl postaci (Na zwiększenie Lvl postaci są dwa sposoby:

1. Najprostsze granie tą postacią, Dostaje się za to zazwyczaj od 2-3k punktów XP

2. "Tavern" (jest to miejsce w którym możemy zwiększyć lvl postaci, Zwiększyć rangę, Ulepszyć umiejętności, Ulepszyć gwiazdki) aby zwiększyć lvl wystarczy poświęcić kilka postaci na rzecz zwiększenia lvl dla jednego bohatera, oprócz postaci możemy również użyć "Kufli z piwem" które zdobywamy poprzez zwyczajne granie, Kufle maja również swoje klasy a ilość xp otrzymanych z Kufla z piwem jest zależne od klasy postaci.

-Przedmioty (Przedmioty zwiększają nasze podstawowe statystyki, lecz poza tym przedmioty dają również "Buffy" tzn. Jeżeli postać posiada w swoim ekwipunku 2/4 przedmioty tej samej klasy dostaje buffa. Buffem może być np Lifesteal, Zwiększenie procentowych obrażeń, crit rate itp.).

-Drzewko Umiejętności (Drzewko umiejętności ulepszymy poprzez zdobywanie "Scrolls" w śród nich wyróżniamy:

A. Basic Scroll

B. Advence Scroll

C. Divine Scroll

Zdobywamy je poprzez przechodzenie trybu "Minotaur Labhirynt" a ilość otrzymanych Scroll's jest zależna od trudności danego Stage'u)

-Great Hall (W great hall zwiększymy tak jak w przypadku itemów nasze podstawowe statystytki np punkty ATK, punkty HP, punkty CT, punkty DEF itd. Great Hall ulepszamy poprzez zdobywanie medali z trybu "Arena".

2. Waluta. Walutą w Raid Shadow Legends są Gem'y. Pozyskujemy je poprzez zdobywanie lvl, wykonywanie zadań/challeng'y, Turnieji Okresowych, Gem Mine'a. Za gem'y kupić można np. Boost do xp na 1/3dni, Srebro, Shardy itd.

3. Market. W markecie zakupimy mniej bądź bardziej przydatne przedmioty najczęściej są to po prostu Shardy, walutą którą zapłacimy w markecie jest srebro, sposobów na pozyskanie srebra jest masa, np:

-Granie w jakiekolwiek tryby

-Codzienne logowanie

-Czas w grze

-Questy/Challenge

-Turnieje okresowe

-Missions

-Clan Chests

-Kody promocyjne do których link zostawiam TUTAJ

-Arena Chests

-Sprzedawanie Itemów

4. Portal. Portal to miejsce w którym otworzymy nasze Shardy za odpowiednią cenę Srebra wśród Shardów wyróżniamy kolejno od najgorszego do najlepszego:

A: Mystery Shard (Zdobyć z niego możemy postacie klasy: Common, Uncommon, Rare)

B. Ancient Shard (Zdobyć z niego możemy postacie klasy: Rare, Epic, Legendary)

C. Void Shard (Zdobyć z niego możemy postacie klasy: Rare, Epic, Legendary)

D. Sacred Shard (Zdobyć z niego możemy postacie klasy: Epic. Legendary)

W Portalu możemy również użyć Fuzji, Fuzja polega na tym że oddajemy 4 wybrane postacie na rzecz 1 o wyższej randze.

5. Forge. W forge tworzymy Itemy zaznaczamy interesującą nas ilość gwiazdek, klase itemu oraz koszt produkcji, aby zwiększyć szanse na większą rzadkość oraz ilość gwiazdek w danym przedmiotcie możemy użyć "Rank Charm" oraz "Rarity Charm"

6. Guardian Ring. W Guardian ringu możemy wyszkolić naszą postać, podczas szkolenia nie możemy jej używać ani ulepszać, gdy włożymy postać do Guardian Ringu po kilku godzinach będziemy mogli odebrać ją z wyższym lvl'em, osobiście uważam jest to jeden z gorszych sposobów na ulepszenie postaci, można przecież rozegrać kilka meczy postacią i wbić dużo większą ilośc xp niż w Guardian Ringu.

7. Turnieje. Turnieje pojawiają się średnio co 2 dni a polegają na np. Zdobywaniu punktów grając w trybie arena, lub zdobywając postacie poprzez shardy market bądź zwykłe granie. Nagrodami w nich są zazwyczaj "Tomy" służące do ulepszania umiejętności, Gem'y lub Srebro.

8. Nagrody za spędzony czas w grze. Nagrody za spędzony czas w grze resetują się codziennie o godzine 00:00 UTC co oznacza że w Polsce Nagrody te resetuja sie o godzinie 1:00, a są nimi np Srebro, Monety pozwalające grać w trybie Arena, Arcane Potion itp.

Na początek swojej rozgrywki: 

Wybierz Bohatera pod nazwą "Galek" jest naprawde silny a dodając mu 4 itemy pod LifeSteal jest praktycznie niepokonany, następnie ulepsz jego lvl oraz graj tryb Minothaur's Labhirynt aby zdobyć jak największą ilość Scroll's a następnie przejdź do drzewka umiejętności oraz ulepsz swoje podstawowe statystyki. Pamiętaj aby nie rozrzucać gem'ów na lewo i prawo, zainwestuj w kopalnie gemów/mine da ci to w późniejszym etapie rozgrywki naprawde sporą przewagę, następnie przejdź do grania trybu areny aby zdobyć brązowe/srebrne medale pozwoli ci to ulepszyć twoje podstawowe statystyki w great hall. Pamiętaj aby chociaż raz dziennie zawitać do gry aby odebrać dzienne nagrody, są one naprawde spoko, często są nimi shardy bądź itemy które na sam początek dają ogromna przewagę. Znajdź Clan, znalezienie odpowiedniego clanu to nic trudnego, wystarczy kliknąć w zakładkę "Clan" a następnie dołączyć do interesującen nas drużyny bądź stworzyć własną. Uczestnicz w turniejach, za uczestictwo w nich dostaje się naprawde nieprzeciętnie fajne przedmioty, w clan'ach również często organizowane są turnieje, polegają na pracy zespołowej, jest to naprawde fajna opcja.

To na tyle co mam ci do powiedzenia, życzę ci powodzenia w twoich przyszłych rozgrywkach w Raid Shadow Legends!

Według mnie gra jest naprawde świetna, ilośc postaci ich wykonanie, różnorodność klas oraz umiejętności a także kompozycje jakie można tworzyć w drużenie robią swoje, gra nie ma za dużych wymagań sprzętowych a jak już o nich mowa:

System operacyjny - Windows 10 w wersji 14393.0 lub nowszy.

Pamięć - 8GB

Pamięć wideo - 2GB

Procesor - Intel Core i3

Grafika- Intel / AMD Radeon / Nvidia GeForce

zalety:

-Gra jest darmowa

-Jest w wersji na telefon ( również bezpłatnie )

-Niskie wymagania sprzetowe 

-Świetna Grafika

-Postacie oraz ich różnorodność

wady:

-Brak Polskiej wersji językowej

Moja skromna ocena:

9/10

Dzięki za przeczytanie do końca mam nadzieje że artykuł ukazany powyżej spodobał ci się!

 

 

 

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy