grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

BigiMonkey

2 lata temu

Recenzja gry FIFA 22

Fifa 22 na platformach nowej generacji osiąga to, czego nie osiągnęły poprzednie iteracje tej serii: emocjFIFA e związane z grą i modyfikacjami, które wykraczają poza zwykłą zmianę koloru podłoża. Chociaż do ideału jest jeszcze długa droga, możemy mówić o rozpoczęciu właściwej drogi.

Każdego roku około października społeczność graczy jest „zaskakiwana” wydaniem nowej FIFY. Nadchodzące iteracje wirtualnej piłki nożnej budzą silne emocje, nawet wśród zwolenników zupełnie innych gatunków gier. Przecież „odgrzewany kotlet” i „co roku to samo” to niezwykle proste rzeczy do powiedzenia – z FIFa zawsze można się kpić i pytać, co można by zmienić w tytule, w którym za piłką goni 22 zawodników, a na koniec można z satysfakcją zadeklarować, że „jelenie są oszukane i kupione”. Jednak żaden z tych „argumentów” nie dotyczy FIFY 22, ponieważ EA Sports naprawdę odkryło koło na nowo. Prawie.

EA Sports prostuje informacje ws. FIFA 22. "Przepraszamy za pomyłkę" Sport


Trzeba przyznać, że rozgrywka w FIF była od kilku lat w stagnacji. Od czasu wprowadzenia FIF-15 nie widzieliśmy żadnych znaczących modyfikacji w tym obszarze. Kolejne edycje po prostu ulepszyły poszczególne elementy, takie jak szybkość poruszania się gracza, celność podania i skuteczność strzału, ale rozgrywka nie została znacząco poprawiona. FIFA 22 odwraca praktycznie wszystko w swoich poprzednikach i zasadniczo zmienia sposób gry.

Cała gra została przeprojektowana; jest znacznie wolniejszy, dokładniejszy, dotykowy i taktyczny niż wcześniejsze wcielenia. Do tego trzeba wkomponować zupełnie nowe animacje ruchów graczy, nadając grze dodatkowego realizmu. Jestem jeszcze bardziej zdumiony, ponieważ EA od dawna koncentruje się na e-sporcie i szybkich, oszałamiających grach. Zrozumiesz, co mam na myśli, gdy pierwszy raz dotkniesz piłki w symulowanym meczu.

FIFA 22 - kiedy premiera i trailer? Sprawdź wszystko, co już wiemy | Geex

 

Fifa ma najlepszy gameplay z gier sportowych dlaczego?

Rozgrywka powinna być najważniejszym aspektem każdego FIF – przed wygenerowaniem mnóstwa typów gier, programiści powinni upewnić się, że ich produkt jest po prostu wciągający. Niestety wiemy, że w poprzednich edycjach nie zawsze tak było i zdarzało się, że uruchamiając kolejną, można było nawet odczuć regres. Na szczęście FIFA 22 pokazuje, że kiedy EA Sports chce, może dobrze, jeśli nie spektakularnie, wykonać swoją pracę.

Pod tym względem nowa edycja jest rewolucyjna w porównaniu z FIF 21 (lub kilkoma wcześniejszymi wersjami). Rozgrywka wydaje się być wolniejsza, a przez to bardziej taktyczna. Długa piłka do Kyliana Mbappe niekoniecznie kończy się sprintem i golem w tej lidze. Zaryzykuję twierdzenie, że w większości przypadków takie zagranie zostanie przechwycone przez obrońcę, czy to nogą, czy głową. W przypadku FIF 22 gra w obronie niesamowicie mnie zaintrygowała.

FIFA 22 – recenzja gry. Niby znowu to samo, a kupić i tak trzeba - Movies  Room

Wreszcie, losowy obrońca z tempem 80 lub wyższym i pickupem na poziomie pierwszej polskiej ligi nie przewyższy wolniejszego gracza z wysoką ogólną oceną. Umiejętności podnoszenia, rozmiar, wzrost i moc są ważniejsze niż kiedykolwiek. Z przyjemnością informuję również, że doskonała obrona wymaga umiejętności pozycjonowania się i przewidywania ruchów przeciwnika. Formacja obronna „rozpadająca się” i pozostawiająca luki jest znacznie mniej typowa. Jest to zgodne z obietnicami założycieli, że będą bronić się bardziej uczciwie i fizycznie, a także wzmocnić inteligencję bloku obronnego. Tak długo, jak byłem skoncentrowany, byłem w stanie zebrać większość piłek moich przeciwników, zanim dotarli do mnie w polu karnym.

W tym momencie przejście do tego, co FIFA 22 ma do zaoferowania, jeśli chodzi o grę ofensywną, powinno być proste. Chciałbym od razu podkreślić, że w nowej FIF... gole są trudniejsze do zdobycia. To pozytywna zmiana, gdyż w poprzednich edycjach cyklu normą były wyniki na poziomach 8-6, 5-5 czy 7-3. Dobry strzał na bramkę (nawet przy włączonych wszystkich asystach) wymaga precyzyjnego ustawienia i dokładnego zbadania okoliczności. Jest mało prawdopodobne, że przebijemy się przez tę ludzką barykadę, jeśli zostaniemy zablokowani przez trzech rywali.

 

PC FIFA 22 ESD Origin - Gry na PC - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Doceniam również, że umiejętność radzenia sobie z piłką staje się coraz bardziej istotna. Nie chodzi nawet o techniczne sztuczki (choć teraz są o wiele bardziej skuteczne), ale o sposób poruszania się graczy. Odpowiednio balansując ciałem, możesz stworzyć dużo wolnej przestrzeni, co w połączeniu z wprawnym bieganiem pozwala "oderwać się" od obrońców, tak jak robi to Leo Messi w prawdziwym meczu.Warto również wspomnieć o bramkarzach, którzy zdobyli swoje pięć minut sławy w FIF 22. Umiejętności bramkarskie to interesujący temat do dyskusji, ponieważ EA co roku nieco zmienia sposób gry. Czasami są źli i wpuszczają wszystko, a innym razem są jak cyborgi zdolne do łapania każdej piłki. W przypadku FIF-22 równowaga jest przekrzywiona w drugą stronę, ponieważ od czasu do czasu z przerażeniem obserwowałem, jak Manuel Neuer lub David De Gea odbijają moje perfekcyjnie wycelowane strzały w okno. Być może EA zamierzało pokazać, że nowe animacje bramkarzy nie tylko świetnie wyglądają; wpływają również na rozgrywkę. Moim zdaniem są jednak trochę za mocne, a „Electronics” osłabi je w jednym z przyszłych wydań.

FIFA 22 została wydana na całym świecie | TechBriefly PL

Technologia HyperMotion i związane z nią algorytmy uczenia maszynowego, a także rejestracja prawdziwego meczu 11v11 i wynikające z tego lepsze animacje były reklamowane przed debiutem. Trudno mi powiedzieć, jak wszystkie te elementy wpływają na rozgrywkę, ale sposób poruszania się graczy jest po prostu znakomity. Oglądając mecz w FIF 22, zauważysz, że większość graczy biega w bardziej naturalny sposób niż poprzednio, że poszczególne formacje rzeczywiście poruszają się wraz z akcją, a animacje podań, strzałów i ataków są radykalnie różne od poprzednich FIF.Jeśli jesteś przyzwyczajony do określonego stylu rzutu lub strzału pod określonym kątem, najprawdopodobniej zmierzysz się ze wzgórzem w FIF 22 - tutaj ważna jest zdolność adaptacji i umiejętność dostosowania się do okoliczności. W ciągu około trzydziestu godzin wirtualnego rzutu nie znalazłem żadnych schematów, które pomogłyby w zdobyciu gola, chociaż finezyjne uderzenia z rogu pola karnego wydają się być zbyt skuteczne.

 

Nowe rzeczy których nie było w wcześniejszych odsłonach

Oprócz ogromnych zmian w rozgrywce, FIFA 22 zapewnia szereg drobnych, ale intrygujących ulepszeń na całej planszy. Zaczynając od najpopularniejszego Ultimate Team, mogę powiedzieć, że niewiele się zmieniło. EA kontynuuje udoskonalanie swojego algorytmu łączenia drużyn z graczy otrzymanych w paczkach lub zakupionych na rynku transferowym. Co zaskakujące, zdecydowano się zachować mechanizm, który pozwala na badanie zawartości niektórych paczek, czyniąc tę ​​grę nieco bardziej „sprawiedliwą”. Większość trybów gry jest identyczna z FIF 21, z wyjątkiem dwóch najważniejszych, Division Rivals i FUT Champions, które przeszły niewielkie zmiany.Wszystkie dotyczą tego samego: wygrywania większej liczby meczów i zdobywania zachęt za osiągnięcie określonych progów wyników. Zmienił się jednak sposób ich otrzymywania. Możesz argumentować, że FIF 22 ułatwia zdobywanie interesujących paczek na niższych poziomach, ale jeśli chcesz walczyć z elitą w Mistrzostwach FUT, czekają Cię trudniejsze bitwy.

FIFA 22 TOTW 4 – kolejna drużyna tygodnia w FUT zaprezentowana - PC World -  Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Minusy fify 22

Seria FIFA „słynęła” z szybkiego tempa połączonego z dużą wytrzymałością, co zapewniło praktycznie pewien sukces. Choć przez kilka lat było widać, że twórcy chcieli bardziej skupić się na innych umiejętnościach, ówczesny silnik najprawdopodobniej im na to nie pozwalał. Na szczęście ta funkcja zmieniła się również znacznie w FIF 22. Gracze w sieci narzekają, że nowy FIF nie może być dostarczony w odpowiedni sposób - to nieprawda. W rzeczywistości gracze z atrybutem low pass radzą sobie znacznie gorzej niż poprzednio, co jest dobrą rzeczą! Zmusza to graczy do rozmieszczenia prawdziwych rozgrywających w swoich zespołach, takich jak Toni Kroos czy Dani Parejo, którym brakuje szybkości i zwinności, ale zapewniają, że każde podanie trafi do zamierzonego odbiorcy.Więc nie zdziw się, jeśli twój szybki pomocnik z oceną podań 75 wykona tylko trzy z dziesięciu podań celnych. 

Niezwykle okropnie wyglądająca trawa wyewoluowała z firmy śmieciowej FIF 21. Jego kolory mają wzory, które się powtarzają, powtarzają, a tylko zwiększenie kontrastu i regulacja pozwala poczuć przyjemność z rozgrywania meczu. Ustawienia kolorów dla wszystkich w FIF 22 powinny być pozytywne. Niestety ogólna jakość graficzna jest znacznie większą wadą. Okazało się, że wraz z przejściem na konsole i generacje zobaczymy, jak będziemy się prezentować i pojawiać w prezentacji, w PSj FIF-08 na Xboksie 360 ​​i3. Tymczasem prezentacja w F 22-Exemplar jest jeszcze lepsza niż wcześniej, a technikę można znaleźć w mistrzu (zarówno z bliska, jak i z daleka).Są bardziej dokładne i dobrze ustrukturyzowane.

FIFA 22 i 3 inne gry do sprawdzenia za darmo. Oferta ograniczona czasowo -  PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download,  Aktualności

Z wyjątkiem meczów Ligi Mistrzów o północy, w żadnych sytuacjach nie byłem w stanie zauważyć odnowionego systemu oświetlenia. Ogólna prezentacja jest właściwie trochę lepsza niż wcześniej, ale tak naprawdę nie można mówić o wykorzystaniu ray tracingu - po prostu trochę lepsze oświetlenie. Niewiele zmieniło się w przypadku stadionów, trybun czy kibiców, choć tych cech jest tak mało, że może nie warto marnować na nie zasobów obliczeniowych konsoli. Brak usprawnień w oprawie graficznej tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nowa generacja gry FIFA 22 z łatwością uruchamiała by się na większości pecetów, a decyzja EA o wydaniu starej edycji była celowa.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu według mnie gra Fifa jest najlepszą grą sportową o tematyce Piłki nożnej,uważam że jest nie do przebicia przez inne gry ponieważ gra ciągle się rozwija przez co obecnie jest nie do wyprzedzenia oczywiście inne marki próbują dojść na poziom gry fifa ale jest to nieosiągalne przez co Fifa czasem nie słucha graczy i robi co chce ponieważ i tak nikt nic nie zrobią ich firmie ponieważ gra jest zbyt mocno ustawiona na rynku gier. Grę fifa oceniam na dziewięć na dziesięć (9/10) jedną ocenę zostawię na następną edycję bo możliwe że zmieni się na lepsze przez co dodam jeden punkt do oceny ogólnej Gry fifa. 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy