logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

12 miesięcy temu

RESIDENT EVIL 7: BIOHAZARD

O GRZE: Resident Evil 7: Biohazard – japońska gra komputerowa z gatunku survival horror wyprodukowana i wydana przez firmę Capcom na komputery z systemami Windows oraz na konsolę PlayStation 4 i Xbox One. Premiera odbyła się 24 stycznia 2017. W przypadku PlayStation 4 gra obsługuje technologię VR. Naszym głównym protagonistą jest nie kto inny jak sam Ethan. Gra jest z perspektywny pierwszoosobowej, czyli widzimy świat - tak samo jak nasz glówny bohater. 

  WPROWADZENIE DO GRY: 

  Grę rozpoczynamy w garażu w domu rodziny Bakerów. Na samym początku słyszymy pukanie do okna, a jeśli do niego podejdziemy - zauważymy policjanta, który mimo negatywnego nastawienia do Ethana zgadza się nam pomóc. Nasz główny bohater poprosił oficera o broń palną, ale jej nie otrzymał, lecz dostał coś innego - nóż. Początkową mechaniką jego użytku było rozwalenie skrzynki owieniętej żóltą tasiemką (tak są oznaczane skrzynki, które możemy zniszczyć i onne zawsze zawierają jakiś przedmiot, który ułatwi nam przetrwanie). 

    DALSZA CZĘŚĆ WĄTKU: Wydaje się, że gra nie zacznie się ostro, ale tu jest niespodzianka. Praktycznie na samym początku gry (gdy jeszcze przebywamy w garażu) wparowuje do nas jeden z czlonków rodziny, a zarem nasz pierwszy boss i pierwszy mocniejszy przeciwnikow, którego możemy spotakć w owej części, czyli sam Jackie. Jest on starszym mężczyzną, ale po tym co się stało z jego rodziną zachowuje się jakby był bardzo młodą osobę. Ma zarazem niewyobrażalną moc, ale rownież wytrzymałość (zdrowie). Naszym głównem źródłem obrony jest próba staranowania go samochem, który znajduje się w garażu, ale musimy się śpieszyć, ponieważ sam Jackie również może wejść do owego pojazdu i nas nim taranować, ale najpierw wyrzuca nas z niego siłą, a nastepnie do niego wsiada. Po udanym staranowaniu mężczyzny - musimy jak naszybciej zmywać się z garażu i gdzieś sie ukryć w domu. 

  ŁAMIGŁÓWKI O OTWARTE LOKALIZACJE: W grze występują łamigłówki, a także można powiedzieć, że otwarty świat, ponieważ mimo tego, że gra zawsze nakierowuje nas w jedną stronę, to nie idziemy tylko jednym korytarzem, ale przemierzamy cały dom i praktycznie każdy pokój. Wszędzie musmy bacznie się rozglądać, ponieważ możemy na każdym kroku spotkać przedmiot, który ułatwi nam przetrwanie, jak np. zielona roślinka bądź amunicja do broni palne, potem strzelby, granatnika, magnuma...

  BEZPIECZNY POKÓJ: Jest to jedyne miejsce w całej grze, do którego potwory, a także nikt z rodziny Bakerów nie może wiejść. W owym pokoju znajduje się skrzynia, do której możemy wsadzić njiepotrzebne przedmioty, aby zwolnić sobie trochę miejsca w ekwipunku, a mechanika gry polega na tym, aby umieć zarządzać ekwipunkiem. W owym pokuju możemy rownież zapisać grę, ale także przemyśleć kolejny krok, np. do którego pokoju i którą stroną udamy się w pierwszej kolejności. 

  MAPA: W grze występuje mapa, która jest bardzo łatwa w obsłudze, a także czytelna. Posiada dwie ważne informacje, które my gracze bardzo potrzebujemy:

1. Miejsca oznaczone na czerwono - są to miejsca, w których jest jeszcze coś do zrobienia lub do znalezienia. Nawet jeden przedmiot niepodniesiony w jakiejkolwiek lokalizacji będzie sprawial, że pomieszczenie dalej będzie się świecilo na czerwono.

2. Miejsca oznaczone na zielony - Są to miejsca skończone na 100%, a dokładniej nie ma tam już żadnej łamigłówki, ani żadnego przedmiotu, który możemy podnieść, a także spożytkować. 

   PRZECIWNICY, A TAKŻE ICH EWOLUCJE: W gzre możemy wytypować tylko dwa rodzaje przeciwników - rodzina Bakerów, a także potwory (są również w dalszej części istoty latające, które najlatwiej pokonać za pomocą palnika ognia, ale tego już nie wliczam...). Na początku np. Margaret jest zwykłą kobietą, ale w dalszej części gry przeistacza się nawet można powiedzieć w...pająka. Jest to koeljny boss, który występuje w RE7:BIOHAZARD. 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022