grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

lol332429

2 lata temu

RODZAJE JEDNOSTEK W SHOGUN 2 TOTAL WAR

Rodzaje jednostek w shogun2 total war

 

w tym artykule opowiem o rodzajach jednostek w shogun 2 total war

 

jednostki dzielimy na rodzaje jednostki z włóczniami, katanami,

łukami rusznicami lub hakownicami konnymi oraz machinami oblężniczymi.

 

Jednostki z włóczniami to bardzo dobra obrona na konnice i podstawowa jednostka werbunkowa włóczników dzielimy na tych z yari i z naginatami.

 

Pierwsza jednostka to ashigaru z yari to najtańsza jednostka z długimi

włóczniami najlepsza kontra na konnice wroga dlatego że ma specjalną umiejętności ściana z yari jednostki te wysuwają wtedy włócznie na które nabija się konnica wroga

 

druga jednostka to samuraje z yari to droga i niezbyt dobra jednostka jes lepsza w walce na przykład z samurajami z kataną ale nie ma umiejętności ściany z yari która jest bardzo dobra.

Trzecia jednostka włóczników to samurajowie z naginatami jest to jednostka która wszędzie sobie nieźle poradzi i na szarże konnicy i na walkę z samurajami.

 

Jest jeszcze jedna jednostka z naginatami są to mnisi wojownicy

z naginatami są oni bardzo dobrzy w walce wręcz ale bardzo narażeni na ostrzał

bo nie noszą pancerza.

Total War: Shogun 2 będzie za darmo na Steamie

To już wszyscy włócznicy teraz opowiem o jednostkach z katanami.

 

Jednostek z kataną są dwie i nie zbyt się od siebie różnią.

Pierwsza to samuraje z katanami najlepsza jednostka do walki w zwarciu

to trzon każdej armii ma wysokie morale ma pancerz dlatego łuki zabijają mniej jednostek.

Mają premie do szarzy ale nie aż taką jak samuraje no dachi o których opowiem teraz. Samuraje no dachi nie mają pancerza ale mają bardzo dużą premie do szarży

 

ja polecam samurajów z katanami.

są silniejsi w zwarciu od samurajów no dachi

 

ale oczywiście jak kto woli na przykład grając klanem date ma się bonus do samurajów no dachi. Teraz opowiem o jednostkach z łukami Jednostek z łukami nie jest tak wiele jak z yari albo naginatami ale i tak jest ich parę rodzajów.

 

Pierwszym i podstawowym do werbunku są łucznicy ashigaru są to najgorsi strzelcy w grze na poziomie legendarnym nie sprawdzają się dobrze i w ogóle nie zadają jakiś dużych strat ale jednak strzelają zadają obrażenia i sprawdzają się w obronie miast ja jednak wole samurajów łuczników są po prostu lepsi. Teraz właśnie o samurajach łucznikach jest to ulepszona wersja łuczników ashigaru bo mają większą celności i mają lepszy atak w ręcz ( łucznicy ashigaru są strasznie słabi w walce wręcz) i ma samurajską zbroje której łucznicy lub włócznicy ashigaru nie mają. Jeszcze jedna jednostka z łukiem są to mnisi wojownicy z łukami

 

Teraz opowiem o jednostkach z rusznicami lub hakownicami są to dostępni tylko grając klanem z religiom chrześcijańską czyli otomo oczywiście każdy klan zmienić relgie na chrześcijańską. Są to jednostki z strzelbą portugalską czyli z bronią palną

jest ona bradzo efektywna ale mogą niestety żeby strzelić muszą mieć czyste pole czyli żadna jednostka twoja i sojuszników nie mogą stać na linii strzału.

Te jednostki są bardzo dobre gdy bronisz miasta jest ich kilka rodzajów

pierwszymi są ashigaru z rusznicami są to chłopi jak ashigaru z yari albo łucznicy ashigaru. Drugą jednostką są samuraje z rusznicami są to te same jednostki tylko że są samurajami i mają większe statystyki mają też pancerz i są lepsi w walce w ręcz.

Jest jeszcze jadna jednostka są to rakiety zapalające kosztują najwięcej z całej gry są to oddział który ma daleką siłę rażenia strzelają rakietami które po spotkaniu z wrogiem rozpadają się i zaczynają płonąć .

 

Teraz czas na jednostki konne pierwsza i bardzo słaba to jednostka lekkiej jazdy jest ich mało i giną bardzo szybko teraz druga i najlepsza jednostka konnicy nazywa się jazda z yari są to samurajowie którzy mają niszczącą szarże ale słabiej sprawdzają się w zwarciu i co jest dziwne że mają premie vs konnicy . Teraz następna jednostka konnych są to samuraje na koniach oni mają gorszą szarże od konnych z yari ale za to sprawdzają się lepiej w zwarciu ja wole konnych z yari bo konnica jest do tego żeby szarżować e nie żeby walczyć w zwarciu.

I czas na jednostki oblężnicze pierwsza to mangonele ogniowe to są katapulty które strzelają podpalonymi pociskami są też armaty europejskie te armaty mają bardzo daleką siłę rażenia i żadnej machiny oblężniczych nie wolno ruszyć.

Buy Total War: Shogun 2 Collection Steam Key | Instant Delivery | Steam CD  Key

To wszystkie podstawowe jednostki jednostki w shogun 2 total war na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć o generale który dobrze by było by był w każdej naszej armii żeby nią dowodził. Generał ma cechy których nie ma żadna inna jednostka na przykład potrafi zachęcić jakąś wybraną jednostkę czyli zwiększyć jej morale i ma specjalne koło jeśli w tym kole znajdują się jakieś jednostki to mają zwiększone morale.

To na tyle koniec.

 

 

 

 

 

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy