grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Bytnashi

9 miesięcy temu

Shakes and Fidget

WSTĘP

„Shakes & Fidget to zabawna i satyryczna gra online RPG i nagradzana gra z gatunku idle RPG! Dołącz do ponad 50 mln użytkowników, którzy swoimi komiksowymi bohaterami przemierzają epicki i zabawny świat w grze AFK idle RPG z udźwiękowieniem w języku polskim!’’- Jest to oficjalny opis na stronie internetowej Shakes and Fidget. Moimi słowami jest to po prostu klasyczna gra RPG która bardzo wciąga i jest już na rynku od kilkunastu lat.

W grę możemy zagrać zarówno na telefonie pobierając ją ze sklepu play lub app store jak i na komputerze i to w dwóch wersjach przeglądarkowej oraz w aplikacji dostępnej na steam.

ROZWINIĘCIE

Założenie konta i postaci w grze

W grze wcielamy się w postać bohatera którego możemy samodzielnie skastomizować przy logowaniu do gry. Grze jest dostępnych wiele klas postaci a to którą wybierzemy zależy jedynie od nas. Następnie możemy ubrać swoją postać oraz wybrać jego rasę oraz wygląd, trzeba pamiętać że rasę możemy wybrać tylko raz. Następnie tworzymy swoje konto. Możemy to zrobić po przez maila facebooka lub założyć konto sfgame dzięki któremu będziemy mieli wszystkie swoję postaci w jednym miejscu. Oczywiście gra jest znana na całym świecie więc aby gra była łatwiejsza oraz lepiej działała jest stworzonych wile serwerów na całym świecie zaczynając od krajowych po przez europejskie kończąc na międzynarodowych, oczywiście to jaki wybierzemy zależy także jedynie od nas.

Rozgrywka

Gra polega na pokonywaniu różnych potworów oraz przeciwników w codziennych bitwach w arenie karczmie oraz lochach a także w walkach pupili (zakładki zostaną wytłumaczone w dalszej części).

ZAKŁADKI

Karczma

Pierwszą i główną zakładką w grze jest karczma. Możemy w niej przyjmować codzienne zadania, zagrać u hazardzisty w dwie gry przynoszące duże korzyści oraz skorzystać z tajemniczej toalety.

 

ARENA

        W tej zakładce możemy pokonywać przeciwników na całym świecie, dodatkowo 10 razy dziennie możemy odebrać za walki dodatkowego expa. W drugiej części, która odblokowuje się po wbiciu danego poziomu odkrywamy menedżera areny, w którym możemy ulepszać swój sklep aby dostawać coraz to lepsze runy.

Zbrojownia i gabinet magii

        Są to dwie osobne zakładki lecz postanowiłem je zmieścić w jednym punkcie, ponieważ jest to typowy sklep z wyposażeniem, dodatkowo czasami możemy w nim zobaczyć specjalne przedmioty do kupienia, które przydadzą nam się w dalszej grze.

Stajnia i pupile

        Tutaj możemy zaadoptować sobie swojego wierzchowca począwszy od najsłabszego za 1 pieniążka kończąc na smoku za 25 grzybków. Nim lepszy wierzchowiec tym szybciej będziemy mogli przedzierać się przez nasze zadania z karczmy. Drugą opcją tej zakładki są pupile. Możemy je rozwijać poprzez karmienie ich owockami. Za każdy 100 i 200 poziom pupila dostaniemy dodatkowe ulepszenia umiejętności do naszej postaci. Możemy także bić się z coraz potężniejszymi pupilami oraz walczyć na arenie z innymi graczami z całego świata.

 

Lochy

        W tej zakładce co godzinę możemy walczyć ze specjalnymi potworami, za których pokonanie dostaniemy niesamowite przedmioty. Oczywiście przciwnicy są o wiele silniejsi niż ci zwykli z zadań otrzymywanych z karczmy.

 

Twierdza

        Jest to zakładka podzielona na dwa działy. Pierwszym z nich jest prawdziwy świat, w którym rozbudowujemy swoją twierdzę i otrzymujemy różne bonusy. Drugą z nich jest natomiast podziemie, które odblokowuje się po wbiciu podanego poziomu postaci. Tutaj także rozbudowujemy swój podziemny świat i rywalizujemy z innymi graczami.

Gildia

        Tej zakładki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Typowa gildia którą możemy założyć lub dołączyć do już istniejącej i mierzyć się z innymi gildiami w codziennych walkach oraz dostawać gildijne bonusy za dobre sprawowania oraz ulepszenia gildii i rycerzy.

Poczta

        Dostaniemy tutaj wszystkie przesyłane do nas wiadomości oraz możemy je przesłać do innych znajomych z gry.

 

Sala chwały

        Możemy tutaj zobaczyć ranking graczy serwera z różnych kategorii.

 

Dr Abawuwu

        Możemy tutaj codziennie odbierać darmowe nagrody z kalendarza oraz kręcić kołem fortuny z którego dostaniemy potężne przedmioty.

 

Grzybiarz

        Jest to zakładka przeznaczona dla graczy którzy posiadają więcej pieniędzy (tych prawdziwych). Doładujemy tutaj grzybki, czyli specjalną walutę w grze.

ZAKOŃCZENIE I WŁASNA RECENZJA

            Podsumowując gra jest naprawdę dobrze zrobiona oraz wciągająca, co potwierdza ilość graczy oraz to od ilu lat daje sobie radę na rynku gier. Moim zdaniem jest to najlepsza gra RPG dostępna za darmo na wszystkie urządzenia. Moje zdanie może jedynie potwierdzać to że gram już w nią od 7 lat i do tej pory nigdy mi się nie znudziła.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy