grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Wicia20

1 rok temu

Skiny w CS-GO

Skiny  w grze Counter Strike - Global Offensive

 

    W grze CS:GO mamy do dyspozycji różne bronie- karabiny, pistolety, strzelby, noże i tak dalej. Do każdej z nich, niezależnie od klasy broni, dostępne są skiny, inaczej skórki, czyli malowania broni. Jak łatwo można się domyśleć, jedne są przeciętne, inne po prostu słabe, a inne bardzo, bardzo ciekawe i przykuwające uwagę wszystkich graczy na serwerze. W tym artykule postaram się Wam wyjaśnić, dlaczego jakieś skiny kosztują na rynku zaledwie kilka, kilkanaście groszy, a za inne niektórzy są w stanie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, po co one w ogóle istnieją i czy coś zmieniają w Waszej grze.                                                     
    Zacznijmy od tego, że wartość skinów należy rozpatrywać przez pryzmat dwóch kryteriów: jakości skina oraz jego rzadkości

                                                     

                                                  JAKOŚĆ SKINÓW

Pierwszy wyznacznik wartości skórki- jakość- jest to stan malowania. Broń może być w idealnym stanie, bez żadnych zadrapań, ale może też zdarzyć się sytuacja, że nasz skin będzie słabej jakości, to znaczy będzie podrapany w wielu miejscach i jego wygląd nie będzie aż tak atrakcyjny. Dlatego w CS:GO mamy następującą skalę jakości skinów: factory new, minimal wear, field tested, well-worn, battle-scarred. Najlepsze skórki są jakości factory new, czyli fabrycznie nowe, a najgorsze battle-scarred. Skiny fabrycznie nowe kosztują w większości przypadków najwięcej, a skórki w najgorszej jakości najmniej. W tym miejscu należy wprowadzić pojęcie ,,float’’ skina. Jest to wartość liczbowa w przedziale od 0 do 1. Wyraża ona jakość skina, gdzie 0 to możliwie najlepsza jakość, a 1 to najgorsza, najbardziej podrapana jakość broni. Na rynku Steam można zauważyć oferty skórek battle-scarred o wartości przekraczającej cenę skinów fabrycznie nowych. Dlaczego? Niektórzy kolekcjonerzy są w stanie zapłacić grube pieniądze za takie skiny. Aczkolwiek są one po pierwsze bardzo rzadkie do trafienia w skrzynkach lub po meczu, a po drugie ciężko znaleźć na nie kupca.     

                                                                                                                         

                                                       RZADKOŚĆ SKINÓW

 Drugim kryterium jest rzadkość skina. Mamy następującą skalę: common, uncommon, rare, mythical, legendary, ancient, exceedingly rare, immortal. Najtańsze są skiny białe, to znaczy common, a najdroższe złote. Białe skiny kosztują na rynku zaledwie kilka groszy, a złote nawet kilkanaście tysięcy złotych. Złote skiny są to noże oraz rękawice. Wszystkie inne to bronie palne. Co ciekawe, niekiedy skiny niższej rzadkości są droższe od skinów z większą rzadkością. Najczęściej dzieje się to za sprawą następującej rzeczy: do jakiej broni jest skin.

Skórki do bardziej popularnych broni, takich jak AWP, AK-47 czy M4A1-S bądź M4A4, pomimo niższej rzadkości mogą być droższe niż skiny rzadsze ale do mniej popularnych broni, na przykład MP9 czy MAC-10. Dobrym przykładem jest skin do AK-47 Case Hardened, który jest legendarnym (różowym) skinem, a swoją ceną przewyższa niektóre czerwone skiny do niepopularnych broni, takich jak AUG czy P250. W tym miejscu należy wspomnieć, że każdy skin ma swój ,,numer”. Takich numerów jest bardzo dużo, około tysiąca, a są one wyznacznikiem jaki to jest wariant skina. Na przykład broń ma niebieską poświatę wraz z domieszką innych kolorów. Taki wariant będzie w przypadku 99 procent numerów skina. Ale jeden będzie na przykład cały niebieski, bez domieszek innych barw. Taki skin jest warty naprawdę dużo, wiele razy więcej niż inne numery.   

                                  

                                             SKINY PAMIĄTKOWE   

Należy wspomnieć o takich skinach, które upamiętniają jakiegoś gracza profesjonalnej sceny E-SPORTowej oraz rundę, podczas której korzystał z tej broni. Mają one często naklejki. Nie wszystkie z nich, jakby się mogło na pierwszą myśl wydawać, są drogie. Zdarza się, że są one nawet tańsze na rynku niż zwykłe wersje tych skórek.  

                                     

                                              

                                                   SKÓRKI AGENTÓW  

W grze mamy także dostępne skiny dla naszych agentów, zarówno dla terrorystów, jak i anty terrorystów. Są one dostępne na rynku w różnych cenach, poczynając od kilku złotych, aż po kilkadziesiąt złotych. Występują także agenci warci ponad kilkaset złotych, ale są oni niezwykle rzadcy. Jednym z nich jest Pan Muhlik, warty około 1200 złotych. Jest on identyczny do agenta wartego 2 złote, ale różni się nazwą. Podczas meczy możemy podziwiać wygląd swojego agenta, słuchać zmienionych kwestii dla wybranych postaci. Nie wpływają oni jednak na naszą grę, tak jak skiny do broni. Co ciekawe, będziemy widzieli tylko ręce naszego agenta, podczas gdy inni gracze będą widzieli całą naszą postać. Jedynie w menu kupowania broni możemy, podczas rozgrywki, zobaczyć naszego bohatera.

 

                                                   ZESTAWY MUZYCZNE

Zmieniają one muzykę w całej grze, poczynając od menu głównego aż po wygraną rundę. Mamy do dyspozycji wiele różnych zestawów. Mają one różne rodzaje muzyki, pop, rap, rock, muzykę klasyczną itp. Są miłą alternatywą dla utartych, znanych, oryginalnych utworów z CS:GO.                                                                                                                

 

  Niektóre ze skinów w CS:GO są bardzo rozpoznawalne i ekskluzywne, na przykład AWP Dragon Lore, M4A4 Houl oraz malowania noży. Są to z reguły najdroższe skiny w całej grze. Najczęstszymi posiadaczami takich skórek są zawodowi gracze światowej klasy. Co ciekawe, skin do broni M4A4, Houl, ma bardzo ciekawą historię. Ta skórka została kiedyś dodana do gry, miała na sobie wizerunek smoka. Jak się później okazało, był to skopiowany znak i skin musiał zostać zmieniony lub wycofany. Valve zmieniło wizerunek ryczącego smoka na dziwną postać, przypominającą jakieś mityczne stworzenie.                                  

                        

                                                       STATTRAK

Jest to urządzenie do zapisywania ilości zabójstw na konkretnej broni. Jest ono umieszczane na modelu broni i jest widoczne dla posiadacza danego skina. Prezentuje się on jako cyfrowy wyświetlacz. Gdy gracz posiadający broń ze stattrakiem zginie i jego broń zostanie podniesiona przez innego gracza, to pomimo dokonania zabójstwa tą bronią, nie zostanie naliczone zabójstwo do stattraka. Gdy mamy na przykład ładnego i ciekawego według nas skina ze stattrakiem, to warto tą bronią jak najwięcej grać i nabijać fragi na urządzenie. Istnieje także urządzenie, które jest do kupienia, które umożliwia zamianę liczby zabójstw z jednej broni na drugą. Musi zostać spełniony jeden warunek: muszą to być bronie tej samej klasy, to znaczy dwa karabiny, dwa pistolety, dwa noże i tak dalej.                               

 

                                                            ZŁOTE PRZEDMIOTY

Są to noże i rękawiczki. Bardzo rzadkie, drogie i luksusowe itemy. Od zawsze skórki do noży marzyły się każdemu graczowi. Są one wyrazem prestiżu i dużej wartości konta Steam. Gdy podczas rozgrywki biegnie się z jakimś wypasionym nożem zamiast podstawowego, gra staje się o wiele, wiele fajniejsza. Podobnie jest z rękawicami, które są młodsze od noży, to znaczy zostały wprowadzone do gry później. Mają one także swoją jakość, to znaczy stopień zniszczenia.                                                                                                                              

                                                       SKRZYNKI

Do otworzenia skrzynki jest potrzebny klucz, dostępny na rynku za kwotę około 10 złotych. Z jednej skrzynki dostajemy zawsze tylko jeden przedmiot. Najczęściej są to niebieskie skiny, od nich zaczyna się stawka w skrzynkach. Nierzadko oglądamy openingi skrzynek, a gdy ktoś trafia drogiego skina to bardzo się cieszy. Najczęściej jest to skórka do noża. Niektórzy skaczą ze szczęścia a inni z furii radości rzucają krzesłami. Są to skrajne emocje, nie można się temu dziwić. Niestety, taki widok jest bardzo bardzo rzadki, dlatego że na trafienie noża jest minimalna szansa. Na szczęście w skrzynkach są dostępne różowe i czerwone skiny, które dodatkowo podniecają podczas otwierania skrzynki. 

Skrzynki można kupić na rynku od innych graczy, bądź zdobyć po meczu za awans na wyższy stopień.                                                                                                                           

                                                        Graffiti

Są to swojego rodzaju naklejki na ścianę. Tak jak skiny mają swoją rzadkość. Gracz posiadający graffiti może je namalować na ścianie, podłodze suficie itp. Jedno graffiti starcza na 50 użyć. Po otrzymaniu do swojego ekwipunku, należy odlakowć graffiti, aby móc go użyć. Są to bardzo tanie przedmioty na rynku, większość kupimy za zaledwie mniej niż złotówkę. Poza tym, są one bardzo mało praktyczne, i mało kto z nich korzysta.                

 

                                 Czy skiny coś dają podczas rozgrywki?

Skiny, czyli malowania broni, nie zmieniają jej parametrów. Nie zadajmy więcej obrażeń przeciwnikom dlatego, że mamy bardzo rzadki i drogi skin. Są one tylko wizualnym dodatkiem, który sprawia, że gra jest ładniejsza, ciekawsza. Tak naprawdę kupowanie skórek jest trochę bez sensu, jeśli nie mamy w planach na nich zarobić. Można kupić skórkę jako inwestycję, to znaczy kupić tanio sprzedać drogo. Można też zdobywać skiny, nie kupując ich. Umożliwiają to głównie strony takie jak: gry na plus, keydrop, casedrop, hellcase i tak dalej.                                                                                                                      

 

                                                    Moje zdanie na temat skinów

Według mnie, skiny w CS-GO są potrzebne, ponieważ dzięki nim gra nie jest nudną strzelanką, a może być źródłem dochodu, czasem mniejszym, czasem większym. Osobiście posiadam kilka skinów, i bardzo mi się one podobają i umilają czas spędzony na granie w csa.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy