grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

1 rok temu

Skully, o grze

Skully, to gra, o której nigdy wcześniej nie słyszałem i nie spotkałem się z żadną recenzją tej gry, dlatego jako osoba, która posiada ją od niedawna, postaram się krótka wyjaśnić o co w niej chodzi.

Skully zabiera graczy w potężną podróż leczenia głównej postaci na bujnej wyspie wypełnionej przeszkodami, ale zawiedzie ją frustrująca mechanika otoczenia i kamery. Choć nie jest to bardzo długa gra, najnowsza oferta Finish Line Games obejmuje 18 poziomów osadzonych w różnych środowiskach, z których każdy ma swoje unikalne cechy.

Te wyjątkowe wyzwania środowiskowe i łamigłówki sprawiają, że każdy poziom wydaje się ciekawy, a świat znacznie większy. W pierwszej z wielu wspaniałych przerywników filmowych poznajemy naszą tytułową czaszkę Skully. Niedawno reanimowaną za pomocą magicznej gliny, poznajemy naszego przyjaciela i dobroczyńcę Terry'ego. Pierwotne bóstwo, wydaje się, że ma władzę nad ziemią i powołał do życia Skully'ego, aby pomóc mu w jego dążeniu do powstrzymania trwającego rodzinnego sporu z jego trójką potężnych rodzeństwa - którzy sami również mają władzę nad niektórymi elementami. Niestety, walcząc ze swoją mocą w swoich kłótniach, zaczęli również ryzykować nieodwracalne uszkodzenie ich domu na wyspie. Podróżując z Terrym w jego dążeniu do zakończenia walki i przywrócenia pokoju w ich domu, zaczynamy wczuwać się w jego położenie. Jako pierworodny czuje się odpowiedzialny za działania swojego rodzeństwa i jest gotów zrobić wszystko, aby osiągnąć pokojowe rozwiązanie. Jednak on również wyraźnie radzi sobie ze swoimi zranionymi uczuciami, gdy został wyrzucony. 

W ten sposób, jako jego przyjaciel, Skully również pomaga mu pogodzić się z uczuciami i rozpocząć leczenie.Podobnie do gier takich jak Marble Madness i Super Monkey Ball, Skully (będąc swego rodzaju piłką) toczy się przez poziom, przeskakując przeszkody, zbierając kwiaty i docierając do punktu końcowego. Ale w przeciwieństwie do tych klasycznych gier, bezpośrednio kontrolujemy ruchy Skully'ego, zachowując jednocześnie widok otoczenia z perspektywy trzeciej osoby.Na początku Skully może się tylko turlać, skakać i czasami wspinać po ścianach, używając roślin rosnących na ścianach. Ale gdy dalej badaliśmy wyspę, pojawiło się więcej zagrożeń środowiskowych, wymagających większej finezji platformowej, aby przejść do następnego obszaru. Będąc na wyspie często znajdowaliśmy się otoczeni przez wodę, która jest zabójcza dla Skully'ego. Po zanurzeniu szybko zmniejsza zdrowie, ponieważ gliniana Skully jest zrobiona z rozpuszczania w wodzie. Na szczęście Skully może zregenerować utracone zdrowie, zanurzając się w glinianych basenach, które dogodnie pełnią funkcję punktów kontrolnych.

W mojej opini, Skully to wyśmienita gra, którą dostałem od GRYNAPLUS, dzięki czemu mogę się cieszyć graniem w nią. Serdecznie każdemu polecam tą grę.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy