logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

1

eivor

10 miesięcy temu

Skyrim: Jak dołączyć do każdej głównej frakcji

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o dołączeniu do wszystkich głównych frakcji w Skyrim.

Skyrim to gra pełna treści, co jest jednym z powodów, dla których gra przetrwała tak długo. Oprócz wszystkich różnych rzeczy do zrobienia, możesz dołączyć do kilku różnych frakcji w rozległym tytule Elder Scrolls.

Dołączenie do frakcji nie tylko daje ci nową linię zadań do wykonania, ale także oferuje różnorodne bonusy, które zwykle obejmują posiadanie darmowego miejsca na pobyt, przechowywanie różnych przedmiotów i zarabianie złota, a także zdobycie potężnej broni i zbroi. Oto główne frakcje w grze, do których możesz dołączyć.

 

Towarzysze:

Pierwszą frakcją, do której prawdopodobnie dołączysz, są Towarzysze, starożytny zakon wojowników, który istnieje od czasu, gdy Nord Yssgramor poprowadził pierwszych ludzi do Tamriel.

W drodze do Białej Grani , pierwszego miasta, które najprawdopodobniej odwiedzisz w Skyrim, znajdziesz grupę trzech wojowników walczących z olbrzymem. Możesz dołączyć do walki, ale obserwuj, jak uderzasz innych, ponieważ przypadkowe uderzenie ich sprawi, że będą do ciebie wrogo nastawieni.

Następnie jedna z wojowniczek, Łowczyni Aela, porozmawia z tobą i opowie krótko o Towarzyszach. Powie ci, że jeśli chcesz dołączyć, musisz porozmawiać z Kodlakiem Białą Grzywą w Jorrvaskr , budynku w Białej Grani.

Jorrvaskr znajduje się tuż przed schodami prowadzącymi do Dragonsreach . Będąc w środku, skręć w prawo, by znaleźć schody prowadzące do piwnicy, gdzie przebywa Kodlak rozmawiający z Vilkasem, innym Towarzyszem. Po przedstawieniu się Kodlak zada ci kilka pytań i każe udać się na dziedziniec, aby Vilkas mógł sprawdzić cię w walce.

Po kilkukrotnym uderzeniu Vilkasa, a następnie załatwieniu kilku spraw, inny Towarzysz imieniem Farkas zaprowadzi cię do akademika, dzięki czemu oficjalnie staniesz się członkiem tej frakcji.

Legion Cesarski / Gromowładni:

Od początku gry ukazuje się wojna domowa Skyrim , która toczy się między Legionem Cesarskim a buntem Gromowładnych. Początkowo będziesz mógł dołączyć do dowolnej frakcji w zależności od tego, z kim uciekłeś z Helgen, uciec z Hadvarem, aby dołączyć do Imperium, lub uciec z Ralofem, aby dołączyć do Gromowładnych. Biorąc to pod uwagę, przed rozpoczęciem zadań frakcji możesz również dołączyć do przeciwnej strony swojej początkowej decyzji, rozmawiając z żołnierzami Gromowładnych lub Legionu, gdy są na patrolu lub w swoich obozach.

Gdy już zdecydujesz, po której stronie staniesz , musisz udać się do różnych miejsc w Skyrim, aby rozpocząć odpowiednie wątki. Pamiętaj, że przyłączenie się do jednej strony neguje możliwość przyłączenia się do drugiej, ponieważ w tym konflikcie nie ma opcji na pokój.

Do Imperium można dołączyć, rozmawiając z generałem Tulliusem w Zamku Dour w Samotni . Zauważy, że byłeś więźniem w Helgen, więc powiedz mu, w jaki sposób pomogłeś Hadvarowi, a powie ci, abyś porozmawiał z legatem Rikke o dołączeniu. Wyśle cię z misją oczyszczenia fortu z bandytów, a po wykonaniu tego zadania generał Tullius powie ci, abyś odmówił przysięgę, czyniąc cię częścią Legionu Cesarskiego.

Do Gromowładnych można dołączyć, rozmawiając z Ulfrikiem Gromowładnym w Pałacu Królów w Wichrowym Tronie. Porozmawiaj z Ulfrikiem i powałaj się na  Ralofa, po czym Ulfric wskaże ci swojego zastępcę, Galmara Kamienną Pięść, w celu ewentualnej rekrutacji. Galmar zleci ci zabicie lodowego upiora na wyspie na północny wschód od College of Winterhold . Zabij lodowego upiora, a następnie zdaj raport Galmarowi, który każe ci złożyć przysięgę Gromowładny, która oficjalnie uczyni Cię Gromowładnym.

Akademia Zimowej Twierdzy:

Dla tych, którzy chcą skupić się na buildach magów , dołączenie do tej głównej frakcji będzie koniecznością. Kolegium Zimowej Twierdzy służy jako schronienie dla tych w Skyrim, którzy interesują się różnymi sztukami magii, a ponieważ musisz odwiedzić Kolegium podczas głównego zadania, najlepiej będzie do niego dołączyć, gdy tylko skierujesz tam swoje nogi.

 

Kolegium, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w Zimowej Twierdzy. Skieruj się do bramy, gdzie zostaniesz zatrzymany przez strażnika, Faraldę. Powiedz jej, że chcesz dołączyć do akademi, a poprosi cię o rzucenie losowego zaklęcia, które może różnić się między następującymi opcjami:

 

Ognisty pocisk

Strach

Furia

Magiczne światło

Lecznicze ręce

Przywołaj Atronacha Płomienia

Kulę ognia

Gdy go rzucisz, Faralda odprowadzi cię na główny dziedziniec i powie, abyś wybrał się na wycieczkę od Mirabelle Ervine, którą zobaczysz, jak kłóci się z agentem Thalmoru. Weź udział w wycieczce z Mirabelle, aż zobaczysz swój pokój w Sali Osiągnięć, stając się w ten sposób oficjalnym członkiem Kolegium Zimowej Twierdzy.

Gildia Złodziei:

Jedną z nielicznych frakcji powracających z Oblivion jest Gildia Złodziei, która ma siedzibę w Riften . Gildia Złodziei szczyci się kradzieżą i sprzedażą różnych przedmiotów przez ograbianie różnych istot.

Gdy wejdziesz na rynek Riften , podejdzie do Ciebie Brynjolf, który powie, w jaki sposób zarobiłeś złoto. Będzie wtedy miał dla ciebie zadanie, które polega na kradzieży pierścienia argoniańskiego kupca o imieniu Madesi, a następnie podłożeniu go na Brand-Shei , aby wrobić go w kradzież. Brynjolf przyciągnie uwagę wszystkich, dając ci szansę wykradzenia go spod stoiska Madesi i podłożenia go Brand-Shei poprzez Kradzież kieszonkową .

Gdy skończysz, Brynjolf będzie pod wrażeniem i powie ci, żebyś się z nim spotkał przy Wyszczerbionej Bani w Szczurzym Pęknięciu . Wewnątrz Szczurowego Szlaku jest kilku wrogów, ale nie będą oni sprawiać większych kłopotów. Po przybyciu do Bani porozmawiaj ponownie z Brynjolfem, a on zabierze cię na spotkanie z Mercerem Freyem, przywódcą Gildii Złodziei, aby zostać do niej wprowadzonym.

Mroczne Bractwo:

Grupa zabójców, którzy są tak samo szanowani, jak się ich obawiają, Mroczne Bractwo znane jest z perfekcyjnego wykonywania kontraktów skrytobójczych i wymykania się, tak aby nikt nie wiedział, co się stało.

Zanim dołączysz do grupy, musisz odwiedzić Rezydencję Aretino w Wichrowym Tronie. Wejdź do środka, aby znaleźć osieroconego chłopca o imieniu Aventus Aretino, wykonującego Czarny Sakrament, aby przywołać Mroczne Bractwo. Pomyli cię z członkiem Mrocznego Bractwa i poprosi cię o zabicie Dobrodusznej Grelod, bardzo okrutnej kobiety prowadzącej sierociniec Honorhall w Riften, gdzie dręczy dzieci. Udaj się do sierocińca i po prostu zamorduj Grelod, gdyż skradanie się ani jakakolwiek strategia nie będą potrzebne i nie zostaniesz zgłoszony władzom. Wróć do Aventusa po nagrodę. Alternatywnie możesz też zabić Greloda przed rozmową z Aventusem, aby nieco szybciej zakończyć quest.

Tak czy inaczej, poczekaj kilka dni w grze, a następnie udaj się do osady, aby otrzymać wiadomość od kuriera. Otwórz tajemniczą notatkę, aby znaleźć odcisk dłoni z napisem „We Know”. Teraz śpij w dowolnym łóżku, a obudzisz się w tajemniczej chatce z przywódczynią Mrocznego Bractwa, Astrid, budzącą cię.

Będzie pod wrażeniem tego, co zrobiłeś, ale pod koniec dnia odebrałeś im kontrakt z Mrocznym Bractwem. Astrid zleci ci zabicie jednego z trzech anonimowych celów, aby zrekompensować ten kontrakt, po czym zaproponuje ci dołączenie do jej małej rodziny. Poda ci lokalizację Sanktuarium Mrocznego Bractwa, znajdującego się na obrzeżach miasta Falkreath .

Znajdziesz drzwi, które z pewnością nie dadzą Ci upiornych wibracji i poproszą o hasło, które brzmi „Cisza, mój bracie”. Znajdziesz Astrid w środku, witając cię w Mrocznym Bractwie.

Dawnguard / Volkihar:

Wyłącznie w DLC Dawnguard jest grupa łowców wampirów o tej samej nazwie, która próbuje wyeliminować wszelkie wampiry w Skyrim. W tym samym czasie wampiry Volkihar próbują znaleźć sposób na wyeliminowanie „tyranii słońca”, aby mogły wędrować za dnia według własnego uznania. Dołączenie do którejkolwiek frakcji zaczyna się w ten sam sposób.

Najpierw usłyszysz plotki, że Dawnguard rekrutują członków, a zrobienie tego oznaczy Fort Dawnguard na mapie, na wschód od Riften. Udaj się do twierdzy, aby zobaczyć kłótnię między Isranem, przywódcą Straży Świtu, a Strażnikiem Stendarra Tolanem. Aby pokazać im swoją wartość, wyśle ​​cię do Krypty Dimhollow , aby dowiedzieć się, co wampiry chcą tam znaleźć. Idź dalej przez jaskinię, aż zobaczysz kryptę z wampirzycą o imieniu Serana, ukrytą w trumnie z Pradawnym Zwojem w dłoni.

Teraz musisz udać się z Seraną do Zamku Volkihar , gdzie spotkasz jej ojca, Lorda Harkona. W nagrodę za uratowanie zarówno jego córki, jak i Starszego Zwoju, nagrodzi cię szansą zostania lordem wampirów. Ten wybór automatycznie likwiduje jakąkolwiek możliwość dołączenia do Dawnguard.

Dziękuję za przeczytanie do końca. 

 

Przyjęcie oferty Harkona sprawi, że zmienisz cię w wampirzego lorda, powodując utratę przytomności. Gdy się obudzisz, otrzymasz krótki samouczek dotyczący tego, jak działa bycie władcą wampirów. Ukończ go, aby oficjalnie zostać częścią Wampirów Volkihara. Zauważ, że jeśli jesteś wilkołakiem i przyjmiesz ofertę, będziesz mógł zmienić się tylko w wampirzego lorda, nie możesz mieć obu.

Odrzucenie oferty Harkona oznacza, że ​​nie zostaniesz wampirzym lordem (choć będziesz miał możliwość zostania nim później), a Harkon wyrzuci cię z zamku, choć cię oszczędzi. Aby zostać oficjalnym członkiem Straży Świtu, musisz zgłosić się do Israna.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022