logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

VirtusDno

9 miesięcy temu

Subnautica - Recencjua

Sunautica zaczyna się mocnym uderzeniem. Główny ohater znajduje się w kapsule ratunkowej i widzi wielką eksplozję przez górne wejście. Chwilę później okazuje się że statek którym płynął ył daleko na horyzoncie a protagonista musiał walczyć o przetrwanie na  środku oceanu. Zanim zdążył pomyśleć o znalezieniu surowców kupiły gaśnicę ay zapoiec całkowitemu zniszczeniu pocisku ratunkowego. Pożar uszkodził wiele niezędnych przedmiotów w tym krótkofalówki więc nie można yło wezwać pomocy. 
 Nie pozostaje więc nic innego jak sprawdzić co nas czeka  w świecie oferowanym przez twórców Sunautiki. Należy od razu zaznaczyć że jest to przetrwanie w wodzie (ay przeżyć musimy nie tylko zginąć ale także jeść i pić) oferujące rozwiązania specyficzne dla innych gatunków: mamy prymitywny system walki (jesteśmy ograniczeni  do jednego noża więc często lepiej uciekać niż wdawać się w potyczki z wrogami) oferuje szeroką gamę możliwości rzemieślniczych a nawet możliwość zudowania własnej azy okrętów podwodnych. Scenarzyści kładą duży nacisk na wciągającą historię której niuanse stopniowo się uczysz ale scenariusz nie narzuca się w żaden sposó – są miejsca w których przez kilka godzin nic się nie dzieje. . to podstawa to przetrwanie. 
 
 Zanurzenie się po raz pierwszy w podwodnym świecie  Sunautica to niezapomniane przeżycie. Szyko stwierdziliśmy że wylądowaliśmy w miejscu z naprawdę dużym ekosystemem. Od początku dostrzegamy mniejsze ryy dzięki czemu w torie ratunkowej możemy przygotować odpowiednią karmę a nawet wyprodukować wodę. Musimy jednak uważać o w poliżu czają się drapieżniki które roią wszystko ay nas zaić. Ważne jest ay zapoznać się z roślinnością ponieważ pozwoli to na zdoycie materiałów które pozwolą na stworzenie niezędnego wyposażenia. Oczywiście to tylko przykłady o z iegiem czasu gdy powiększymy nasze utle z tlenem a następnie doierzemy odpowiedni pojazd ędziemy zagłęiać się coraz głęiej w ten cudowny świat odkrywając jego najgłęszy sekret.

Subnautica | Już dostępne do pobrania i zakupu w Epic Games Store

Jednym z najważniejszych kroków przynajmniej we wczesnej fazie gry ędzie oczywiście udanie się na wrak statku. Chociaż wygląda na to że jesteśmy stosunkowo lisko tego i tak nie zamierzamy się do niego dostać z powodu promieniowania. Do zwiedzania tego miejsca ędziemy potrzeować odpowiedniego stroju. W międzyczasie odkryjemy inne zniszczone kapsuły których właściciele nie mają tyle szczęścia co my i po prostu nie żyją na świecie pójdziemy do podwodnych az odwiedzimy tunele jaskiń zrujnowane miejsca i wiele innych miejsc. Co ciekawe ędziemy mogli je zwiedzać nie tylko w dzień ale także schronić się na noc. Gdy roi się ciemno lepiej  nie ryzykować o  nie dość że niewiele widać to jeszcze trzea liczyć się z oecnością znacznie ardziej agresywnych mieszkańców podwodnego świata. 
 W tym momencie podejrzewam że niektórzy ludzie mogli przestać czytać recenzję i dojść do wniosku że Sunautica nie jest  dla nich grą ale to nieprawda. Przed rozpoczęciem rozgrywki wyieramy jeden z czterech tryów. Celem jest oczywiście przetrwanie gdzie musimy regularnie wypływać na powierzchnię (zwłaszcza na początku) o nie mamy wystarczającej ilości tlenu a integralną częścią gry jest konieczność jedzenia. np. przy użyciu regeneracyjnej apteczki pierwszej pomocy. Dla fanów prawdziwych wyzwań istnieje możliwość zaawy w tryie survival z jednym życiem – gdy ohater umiera musimy rozpocząć przygodę od nowa. Z kolei darmowy wariant gry eliminuje uczucie głodu i pragnienia u naszego protagonisty a w Kreacji wszystkie funkcje (w tym  fauła) są wyłączone więc możemy skupić się tylko na eksploracji.

 

Dzięki temu Sunautica to gra dla każdego. Mogą w nią grać zarówno doświadczeni survivalowcy jak i zupełni nowicjusze. Ponieważ scenarzyści nie przewidzieli tu żadnej przemocy twórczość studia Unknown Worlds Entertainment yłay również świetną rekomendacją dla młodych fanów podziemnej przygody.water którzy nie ędą musieli martwić się o zapasy tlenu czy środki do życia ale po prostu skupią się na wizyty. Fani wyzwań w końcu znajdą coś dla sieie: try permanentnej śmierci po co gdzie jeden łąd może wszystko zniszczyć? Aha a mówiąc o śmierci jeśli zginiemy w standardowej wersji gry czyli Survival stracimy trochę sprzętu więc miej najcenniejszy łup w magazynie.

Subnautica Gameplay Tips for Beginners in Subnautica – Steams Play

 

System craftingu Sunautiki opiera się na tradycyjnych założeniach co oznacza że ​​podczas eksploracji możemy rozijać skały ścinać drzewa czy zierać gotowe  surowce które posłużą  do stworzenia nowego ekwipunku. (Nóż narzędzie naprawcze skaner i większa utla z tlenem to kompletna poza) w specjalnie  do tego wyznaczonym miejscu w naszym przedziale ewakuacyjnym. Ale co najważniejsze musisz polować na ryy ay przetwarzać wodę i żywność (świeżo smażone i konserwowane ardzo przydadzą się podczas długich podróży). Znaleźliśmy dokładnie to czego potrzeowaliśmy przeglądając schematy  w naszym PDA gdzie znajduje się zakładka która pozwala dowiedzieć się więcej o roślinach lu zwierzętach żyjących w świecie gry a także dziennik podróży. Samodzielne tworzenie elementów nie ędzie nikomu prolemem gdyż autorom zależało na naprawdę przejrzystym i intuicyjnym interfejsie użytkownika. 
 Sunautica nie jest grą która zachwyci widzów niezwykłą oprawą wizualną – po prostu pozostawia widza usatysfakcjonowanego. Ciężko tu znaleźć graficzny pokaz sztucznych ogni ale to nie zmienia  faktu że całość może stworzyć naprawdę dory klimat. Zwiedzanie każdego zakamarka podwodnego świata nie nudzi się ani przez chwilę a chęć zoaczenia każdego zakamarka tego zdradliwego oceanu sprawia że ​​aż nazyt często natykamy się na coś zupełnie innego.nowego z czasem dostaniemy gdzie to jest. po prostu warto się zatrzymać ay podziwiać jak dorze zostały  zaprojektowane. 
 
 Czy są jakieś wady? Oczywiście że. Jeden dla wszystkich jeden dla wyranych. Gdy gra się zaczynała zyt długo wpatrywaliśmy się w ekran ładowania ale na szczęście później udało nam się w pełni wykorzystać to co przygotowali twórcy więc przed „rozpoczęciem” gry można yło na chwilę opuścić pokój. Przygotuj się na długą sesję z tym tytułem. To  wada którą każdy zauważy i wszystkich zdenerwuje – w końcu nikt  nie lui ociążenia trwającego kilkadziesiąt sekund prawda? Niektórzy ędą narzekać że akcja jest tutaj zyt wolna. To  fakt ponieważ pierwsze kilka godzin kampanii spędziliśmy na chodzeniu dookoła zrozumieniu jak działają poszczególne mechaniki gry i tworzeniu podstawowych elementów wyposażenia. Niewiele się wydarzyło ale kiedy otrzymaliśmy wiadomość w radiu yło naprawdę ciekawie.

Subnautica: Below Zero - Gameplay | PS4, PS5 - YouTube

 

Sunautica pokazuje że nie trzea roić rewolucji ay fani survivalu mogli godzinami siedzieć przed ekranami. To niezapomniana różnorodna klimatyczna rozległa i niezapomniana przygoda która nawet po  dniach zaawy odkryje przed graczem coś zupełnie nowego. Tak delikatne droiazgowe i atrakcyjnie zaprojektowane egzemplarze zasługują na ogromne uznanie.

 

+ dobrze zaprojektowany podwodny świat 
+ do czterech trybów gry (jedna gra dla każdego) 
+ bogaty ekosystem życia Crafting 
+ daje ogromne możliwości 
+ opcji udowania  azy 
+ fascynująca fauła 
+ nie nudzi się nawet po wielu godzinach gry dostarcza nowych rzeczy zadać 
+ atmosferycznych orazów tła

- długi ekran ładowania 
- tylko dobra grafika

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022
cookie

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie (więcej informacji)