logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

1 rok temu

SuperCross 4, o grze

SuperCross 4, to całkiem nie spotykany swoim gatunkiem tytuł, ponieważ jest on o motocyklach.

Gdybym ci powiedział, że zajęło mi kilka wyścigów w Supercross 4, zanim przestałem być zdublowany przez Very Easy AI, czy śmiałbyś się?

Wyglądało na to, że żadne z moich doświadczeń z innymi grami Milestone nie pomogło mi tutaj. Nie z MXGP. Nie z MotoGP. To było dość frustrujące, patrzeć, jak 21 zawodników bez wysiłku przejeżdża obok mnie, wyścig po wyścigu, pod okiem sędziów stadionowych w całych Stanach Zjednoczonych. A Dylan Ferrandis: Naprawdę przepraszam, że naraziłem wirtualnego ciebie na to upokorzenie.Monster Energy Supercross 4 PlayStation 4, PlayStation 5 - Best Buy

Ale podobały mi się te wklejenia, ponieważ Supercross 4 zmuszał mnie do nauki nowej dyscypliny, innej niż opanowanie przypływów i odpływów których nauczyłem się podczas gry w Forzę Horizon 5 wybaczających układów zewnętrznych MXGP. AMA Supercross to prawo samo w sobie, rozgrywane jeden po drugim na ciasnych trasach pełnych trudnych pofałdowań. Chodzi o znalezienie odpowiedniego przepływu przez przeszkody lub opłacenie go garściami czasu, jeśli tego nie zrobisz.

Fizyka leżąca u podstaw tego wszystkiego nie jest idealna, co zauważysz czasami, gdy lądujesz niezręcznie i obserwujesz, jak zarówno rowerzysta, jak i jeździec osiągają bardzo dziwne wygięcia, ale są one wystarczająco spójne, abyś uszanował wyzwanie, jakie rzuca przed tobą gra . Aby znaleźć właściwy przepływ przez tor, musisz skoordynować pozycję jeźdźca podczas skoku i lądowania po nim. Musisz szorować i bić w powietrzu, aby kontrolować swoją wysokość i trajektorię, przechylając rower i rowerzystę w przeciwnych kierunkach, przekształcając pęd w górę w pęd do przodu. I musisz to robić przy każdym skoku. W przeciwnym razie zostaniesz zdublowany przez Very Easy AI, a ludzie w komentarzach do recenzji będą się z ciebie śmiać.

To znaczy, jeśli grasz w trybie wydarzenia lub mistrzostw. Sztuczna inteligencja w licencjonowanej serii — 250 East, 250 West i 450 — jest znacznie trudniejsza niż w trybie kariery, w którym leży prawdziwe mięso rozgrywki. Nagle, z moim pospiesznie stworzonym niestandardowym awatarem i jego zimnymi, martwymi oczami, wygrywałem.

Weterani serii zauważą nowo przedłużoną trasę od kontraktów futures do mistrzostw 450. Nie oczekuj jednak, że podróż kalibru NBA 2K „zaczęła się od dołu”: jako nowicjusz ścigasz się tymi samymi motocyklami 250 cm3 w tych samych lokalizacjach, co wyżsi, a następnie sekwencyjnie odblokowujesz nowe mistrzostwa.

Nacisk kładziony jest na rozwój twojego jeźdźca, odhaczanie wydarzeń treningowych (nie ekscytuj się, to okrojone wyścigi) i wydawanie punktów w drzewie ulepszeń, dopóki nie zbudujesz następnego Jeremy'ego McGratha. A może następny Jean-Michel Bayle byłby bardziej odpowiedni – tak jak Francuz, Milestone dąży do sukcesu zarówno w wyścigach drogowych, jak i dyscyplinach motorowych, i dzieli między nimi wiele założeń prezentacyjnych. Gracze MotoGP będą dobrze znali wszystko oprócz samych wyścigów w Supercross 4, od funkcji przewijania do tyłu (samodzielnej z serii F1 firmy Codemasters) po imponujące oświetlenie Unreal Engine i żywe tekstury — oraz nieco anachroniczny interfejs użytkownika i prezentację wyścigu. Ile razy od 2002 roku twoje uszy były traktowane tak, że podczas wyścigu kręcisz się w tyłku?

Z tym wyraźnym naciskiem na grindowanie w celu poprawy statystyk, dziwnie jest, że sukces jest o wiele łatwiejszy do osiągnięcia w wyścigach w trybie kariery niż w zawodach mistrzowskich, ale zawsze możesz podnieść poziom trudności, aby zachęcić do grindowania nieco bardziej i nadać większy realizm do swojej kariery — w końcu, jeśli wygrywasz od samego początku, dlaczego miałbyś zwracać uwagę na to drzewko ulepszeń?

O ile wiem, wygrywanie wyścigów i tak to tylko kwestia. Zarabianie waluty w grze, aby odblokować nowe opcje dostosowywania, wydaje się równie konieczne, a chociaż Supercross 4 jest wystarczająco hojny, aby to zrobić – „Udało ci się skoczyć! Oto trochę gotówki” – być może są tu miliardy rzeczy do odblokowania. Hełmy. Garnitury wyścigowe. Łaty na pośladkach(!). Okulary ochronne. Buty. I części rowerowe – och, części rowerowe! Obsesja projektantów na punkcie kultury motocrossu, a nie tylko nauki o nim, naprawdę się tu przelewa.

A jeśli przygnębia Cię świat profesjonalnych wyścigów; jeśli jesteś zmęczony wszystkimi mężczyznami w snapbackach, którzy wyglądają, jakby słuchali Five Finger Death Punch, walcząc w wyścigach z większą liczbą logo napojów energetycznych na cal kwadratowy niż kosz na śmieci Kyle'a, zawsze jest związek.

Monster Energy Supercross 4 z premierą w marcu 2021 - Speed Zone

Wyścigi są ekscytujące i zabawne. Przy 21 innych graczach może się to wydawać chaotyczne, a przez większość czasu sztuczna inteligencja lubi gromadzić się wokół przodu grupy. Zrestartowałem wiele wyścigów w trybie przyszłości, aby udoskonalić sposób, w jaki trafiam na tor. Sztuczna inteligencja jest czasami agresywna, wręcz wymagająca. To naprawdę motywuje Cię do lepszej jazdy i opanowania każdego toru. Chociaż jest wiele utworów, a każdy z nich jest inny, wszystkie mają podobne elementy, co sprawia, że ​​po długich sesjach gry wydają się powtarzalne.

Świetnym nowym dodatkiem jest Mieszanka, w której możesz wyjść i jeździć po znacznie otwartym świecie wypełnionym regionami górskimi, dużymi zjazdami, unikalnymi przeszkodami, próbami czasowymi i przedmiotami kolekcjonerskimi dla swojego jeźdźca i motocykla. Ten nowy tryb rozgrywki jest zabawny i zwiększa wartość powtórek, ale nadal wydaje się trochę suchy i pusty.

Osobiście wolałbym zobaczyć więcej skoków i mniej kamieni, które mogą wyrzucić cię z roweru, jeśli trafisz niewłaściwie. Ponadto dodanie wszystkiego, co porusza się w tym środowisku, tchnęłoby trochę życia w to miejsce. Ten nowy tryb to miła odmiana tempa od ciasnych zakrętów w kampanii, dająca możliwość odkrywania, wyluzowania i zabawy. Mimo to kilka innych wyzwań lub misji od NPC może sprawić, że ten tryb będzie naprawdę wyróżniał się.

Rozgrywka jest bardzo techniczna i realistyczna; rower ma określoną wagę i prędkość. Trafianie podskoków w sam raz i uzyskanie masywnego powietrza jest niezwykle satysfakcjonujące. Co więcej, kontrola i obsługa są bardzo responsywne. Istnieje nawet opcja ulepszonej fizyki i możesz dostosować swój rower i dostroić go do swoich upodobań.

Z pewnością doświadczenie wymaga stromej nauki. Łatwo jest wylecieć z toru na pierwszych kilku okrążeniach podczas wyścigu, ale szybko opanujesz mechanikę. Kolejki mogą wpłynąć na Twój rower; kontrolowanie prędkości na zakrętach i wybór sposobu trafienia tej trójki może wygrać wyścigi. Miło jest również zobaczyć, że niektóre utwory zawierają elementy, takie jak piasek, aby urozmaicić rozgrywkę.

Monster Energy Supercross 4 to najnowsza odsłona serii Monster Supercross. To gra wyścigowa, ale mówiąc dokładniej, jest to symulator rowerów typu dirt bike. Tworząc własną postać lub wybierając swojego ulubionego profesjonalistę, możesz wskoczyć do jednego wydarzenia lub rozpocząć całą karierę na jednych z najbardziej pamiętnych aren tego sportu.

Zaraz za bramą ta gra jest ładna. Grafika i rozgrywka są płynne i przyjemne do oglądania, niemal realistyczne. Chociaż niektóre tekstury wydają się nieco płaskie, w tym tłum. Niektóre drobne szczegóły sprawiają, że gra wydaje się bardziej realistyczna. Cząsteczki brudu latają, gdy skaczesz po zakrętach, a twój zawodnik brudzi się stopniowo podczas wyścigu. Istnieje nawet cykl dnia i nocy, który tworzy przyjemne cienie na torze motocykli i graczy.

Monster Energy Supercross 4 to najnowsza odsłona serii Monster Supercross. To gra wyścigowa, ale mówiąc dokładniej, jest to symulator rowerów typu dirt bike. Tworząc własną postać lub wybierając swojego ulubionego profesjonalistę, możesz wskoczyć do jednego wydarzenia lub rozpocząć całą karierę na jednych z najbardziej pamiętnych aren tego sportu.

Zaraz za bramą ta gra jest ładna. Grafika i rozgrywka są płynne i przyjemne do oglądania, niemal realistyczne. Chociaż niektóre tekstury wydają się nieco płaskie, w tym tłum. Niektóre drobne szczegóły sprawiają, że gra wydaje się bardziej realistyczna. Cząsteczki brudu latają, gdy skaczesz po zakrętach, a twój zawodnik brudzi się stopniowo podczas wyścigu. Istnieje nawet cykl dnia i nocy, który tworzy przyjemne cienie na torze motocykli i graczy.

Większość punktów umiejętności pochodzi z treningów między rasami, a system jest frustrujący. Przed każdym wyścigiem otrzymujesz trzy próby, które można podzielić na pięć różnych typów treningu, od niesamowicie krótkich wyścigów po przejeżdżanie przez bramki na torze lub wykonywanie trików na skokach.

Monster Energy Supercross 4 - 2Stroke Bikes Pack (250) na Steam

Co gorsza, doświadczenie jest słabo zoptymalizowane. Przejście od pięknie renderowanego Daytona Speedway w trybie kariery do ciągłego wybijania drzew na nijakich teksturach brudu w innych trybach jest wstrząsające, co nie powinno być problemem na komputerze z silnikiem RTX 3090, na którym recenzowano tę grę.

W tym swobodnym obszarze Supercross 4 to quasi-otwarty świat, zapraszając Cię do polowania na przedmioty kolekcjonerskie i przecierania własnych szlaków, znajdowania chorych skoków i odważnych tras nad, pod, a często w miażdżącej kości kolizji z elementami środowiskowymi. Nie przyciągnie on uwagi wielu graczy na długo, ale jest coś godnego podziwu w chęci Milestone do rzucenia się w inny sposób, aby zbadać obsługę swojego roweru, bez konieczności ciągłego dążenia do celu. Jeśli pamiętasz podobnie swobodne obszary w grach Microsoft Motocross Madness z jakimkolwiek sentymentem, związek jest wart co najmniej jednej wycieczki. Jest nawet kompatybilny z trybem współpracy, co jest ujmująco szalonym akcentem.

Gdzie indziej, ulepszony edytor ścieżek pozwala na wszelkiego rodzaju szczegółowe dostrajanie, zarówno na istniejących ścieżkach, jak i nowych kreacjach. I tak jak 99 procent kreacji Trackmanii to prawie niemożliwe następstwa pętli pętli, z pewnością celem jest zbudowanie czegoś, czego nikt inny nie może jeździć.

Konkurencyjny tryb dla wielu graczy nigdy tak naprawdę nie działa w symulatorach motocykli Milestone i nie jest to wyłącznie wina dewelopera, podobnie jak materiał źródłowy: jeśli zepsujesz motocykl, spadniesz. Po tym nie wygrywasz wyścigu. Udowadnia się to w trybie online Supercross 4, którego kod sieciowy wydaje się wystarczająco solidny, ale często organizuje wyścigi coraz słabszych uczestników z wyżej wymienionych powodów. Mimo to, dla nielicznych oddanych, jest tam.

Podsumowując, jest to bogata w funkcje gra, jak na coś, co ma stosunkowo niszową licencję, a pasja Milestone do Supercross po prostu emanuje z każdego menu dostosowywania i manewru podobnego do QWOP. Jego zagorzali fani będą oceniać go bardziej na podstawie znaczących postępów między wydaniami, a tempo tego postępu jest mniej więcej takie samo jak w przypadku serii MotoGP: powolne i stałe. Polecam

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022