logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

11 miesięcy temu

Tomb Raider

O GRZE:

Tomb Raider został wyprodukowany w 2013r przez Crystal Dynamics, a wydana została przez Square Enix. Jest to gra przygodowa, fabularna, jednoosobowa (lub w trybie PvP - wieloosobowa), z kamerą trzecioosobową (czyli kamera jest za naszą postacią). Jest to jedna z trzech najlepszych przygód Lary Croft, a z nich możemy wytypować:

-Tomb Raider (pierwsza część)

-Raise of The Tomb Raider (druga część)

-Shadow of The Tomb Rader(trzecia część)

FABUŁY (GŁÓWNY WĄTEK W GRZE):

Grę rozpoczyna na niemalże bezludnej wyspie po tym, jak nasz początkowy tramsport (statek) rozbił się na owej wyspie. Lara Croft (nasza główna postać) przybywa na ową wyspę z przyjaciółmi : Samantha Nishimura, Conrad Roth, James Withmen i kilkoma innymi.

Do naszych głównych przeciwników, z którymi mierzymy się niemalże całą grę zaliczamy wyznaców Słonecznej Królowej, a mianowicie Himiko. Zadanie ludzi, którzy (poza Larą i jej przyjaciółmi) przebywają na owej wyspie zależy na wskrzeszeniu Himiko, a do tego muszą wykonać rytuał. Z tego względu porywają Samanthę i musimy ją ocalić z rąk wroga. Rytuałem, który ma powrócić Himiko do życia wykonume Mathias niemalże na końcu gry, lecz my mu w tym przeszkodzimy. 

MAPY FABULARNE:

W owej odsłonie przygód Lary Croft przemierzamy sporo lokalizacji, aby odbić naszą przyjaciółkę (Samanthę) z rąk Mathiasa i sługusów Słonecznej Królowej, lecz także przemierzany takie bardziej ciekawsze lokalizacje, gdyż tradiamy nawet do ogromnych lokalizacji, jak np. miasto. Po drodze także spotykamy miejsce, gdzie toczyła się wojna, ale ro jeszcze przed TomRaiderem, a w owej lokalizacji jest sporo trupów żołnierzów.

ZNAJDŹKI:

W każdej lokalizacji możemy również natrafić na znajdźki, do których zaliczamy:

-geoskrzynki

-dokumenty (podlegają narracji, czyli gra automatycznje czyta podniesione dokumenty. Opowiadają one nieraz o historii postaci związanej/związanych z owym dokumentem)

-relikty (są to z reguły przedmioty ze starszych czasów, które podlegają narracji przez Larę. Na niektórych reliktach możemy również znależć dodatkowe informacje poprzez nakierowanie kamery, przekręcając przedmiot na odpowiednie miejsce. To miejsce dodaje dodatkowe punkty diświadczenia, ale także dodatkowe informacje o owym przedmiocie)

WYZWANIA:

Niemalże na każdej mapie możemy również wykonywać wyzwania, za które otrzymuje PD. Przykładami wyzwań są:

-grzybobranie (polega na zbieraniu grzybów w lesie)

-wielka cisza (na zniszczeniu syren sygnałowych w mieście)

-saper (na wysadzaniu min znajdujących się w wodzien na wyspie)

-piromanka (na niszczeniu lampionów)

i jeszcze wiele więcej wyzwań

Mamy także aktywnosć poboczną, którą są grobowce.

ULEPSZANIW BRONI I POSTACI:

Broń i postać (umiejętności) ulepszamy w obozach, które są nawet często w owej grze. Broń ulepszamy za części, które zdobywa się bardzo często w skrzyniach, ale także po przeszukaniu ciał przeciwników. Umiejki ulepszamy za punkty umiejętności, które zdobywamy poprzez zdobywanie PD.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022