grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

1

Rinko

1 rok temu

Top 10 najlepiej zoptymalizowanych gier na PC 2021 roku

1.Metro Exodus Enhanced Edition:

Szczerze mówiąc, nie potrafię wystarczająco pochwalić Metro Exodus Enhanced Edition. W 2021 roku jest to najlepszy przykład tego, co Ray Tracing może osiągnąć w grach na PC. Choć LEGO Builder's Journey również wyglądało świetnie, to nie ma takiego rozmachu jak Metro Exodus. Choć inne gry wykorzystywały Ray Tracing, by nieco poprawić swoją oprawę wizualną, Metro Exodus w pełni wykorzystuje tę technologię. Choć nie mamy do czynienia z pełnym modelem śledzenia ścieżek, jak w Minecraft RTX czy Quake 2 RTX, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest to najlepsze hybrydowe rozwiązanie rasteryzacji/ray tracingu, jakie do tej pory widzieliśmy. Co więcej, dzięki DLSS możliwe jest uruchomienie gry w rozdzielczości 1440p/Max Ray Tracing i utrzymanie klatek na sekundę powyżej 60fps. Fakt, że większość innych gier triple-A nie korzystała z RT lub korzystała z RT tylko dla jednego efektu (co również obniżało ich wydajność) mówi wiele o tym, co 4A Games było w stanie stworzyć.

 

Metro Exodus PC Enhanced Edition feature

2.Resident Evil Village:

Resident Evil Village działa obecnie płynnie na różnych układach GPU i CPU. Gra pierwotnie miała kilka poważnych problemów z optymalizacją, które zostały rozwiązane przez Capcom. W najnowszej wersji poprawiono zarówno zacinanie się gry, jak i problemy z płynnością podczas walki z córkami Dimitrescu. I choć w grze nie ma suwaka FOV, gracze PC mogą użyć moda, aby go poprawić. W obecnym stanie Resident Evil Village wygląda świetnie i dobrze sprawdza się na PC.

 

Resident Evil Village artwork

3.Call of Duty: Vanguard:

W przeciwieństwie do Battlefield 2042, Call of Duty: Vanguard spisało się dobrze na PC od razu po wyjęciu z bramy i nie miało żadnych poważnych usterek ani błędów. To jedna z najpiękniejszych gier FPS 2021 roku i działa niesamowicie dobrze na PC. Nie tylko to, ale gra obsługuje zarówno FSR, jak i DLSS, dzięki czemu gracze na PC mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność w grze. Gra cierpi z powodu zwykłych „problemów z COD” (takich jak głupia sztuczna inteligencja, odradzanie się wrogów i dość przeciętna fabuła), ale na poziomie technicznym Vanguard był świetny. 

Call of Duty Vanguard new feature

4.Bright Memory Infinite:

Bright Memory Infinite to kolejna gra, która mile mnie zaskoczyła. To gra naprawdę małego zespołu, więc nie spodziewaliśmy się, że będzie działać tak dobrze na PC. Jednak jego wersja bez śledzenia promieni działa jedwabiście gładko na wielu różnych konfiguracjach komputerów PC. Dodatkowo gra wygląda świetnie. Graficznie nie jest tak dobry, jak następna gra. Co więcej, efekty Ray Tracingu nie są TAK imponujące. Mimo to Bright Memory Infinite może rzucić wyzwanie większości innym tytułom AAA. 

Bright Memory Infinite new screenshots-1

5.Aliens Fireteam:

Aliens Fireteam Elite wygląda i działa świetnie na PC. Chociaż do tej pory nie jest to NAJLEPSZA gra na PC, z pewnością działa świetnie na szerokiej gamie systemów PC. Gra nie wymaga zaawansowanego procesora i działa płynnie na średniej klasy procesorach graficznych. Nie doświadczyłem również żadnych awarii ani problemów z niestabilnością. 

Aliens Fireteam Header

6.Tales of Arise:

Tales of Arise to gra, która działa jedwabiście gładko na wielu różnych konfiguracjach PC. Gra korzysta z silnika Unreal Engine 4 i, co zaskakujące, nie ma problemów z zacinaniem się. Tales of Arise doskonale współpracuje z klawiaturą i myszą, nie wymaga zaawansowanych procesorów ani kart graficznych i wygląda świetnie głównie dzięki stylowi graficznemu. To gra, która spodoba się wszystkim fanom JRPG. 

Tales of Arise new screenshot

7.Hot Wheels Unleashed:

Hot Wheels Unleashed działa dosyć dobrze na PC. Gra nie wymaga zaawansowanego systemu PC i może działać płynnie na wielu różnych konfiguracjach PC. Świetnie też wygląda, więc gratulacje dla Milestone za to, że nie upuścił piłki. Chociaż nie obsługuje żadnych efektów RT, wykorzystuje tradycyjne techniki rasteryzacji, aby zapewnić doskonały ogólny obraz. Jedyną wadą są drobne zacięcia, które mogą wystąpić na początku wyścigu. Poza tym jest to całkiem solidny produkt na komputery PC. 

Hot Wheels Unleashed feature

8.Crash Bandicoot 4: It’s About Time:

Crash Bandicoot 4: It's About Time mile mnie zaskoczyła, gdy w marcu 2021 roku ukazała się na komputerach PC. Oparta na silniku Unreal Engine 4 gra działa jedwabiście płynnie na wielu różnych konfiguracjach PC. Nie tylko to, ale wygląda świetnie. To było najlepsze, solidne wydanie na PC i większość graczy na PC będzie miała z nim świetne wrażenia. 

Crash Bandicoot 4 screenshots-8

 

9.Kingdom Hearts 3:

Powodem, dla którego Kingdom Hearts 3 nie jest wyżej na liście, jest to, że jest to nieco stara gra. Jednak gra działa niesamowicie dobrze na PC. W 4K byliśmy świadkami (Z kolegą) ponad 100 klatek na sekundę w Max Details. Gra świetnie działa również z klawiaturą i myszą i nie mieliśmy żadnych problemów ze stabilnością. Jedyną złą wiadomością jest to, że gra nie oferuje zbyt wielu ustawień graficznych. Niemniej jednak nawet AMD Radeon RX580 może zwiększyć liczbę klatek powyżej 70 klatek na sekundę przy ustawieniach 1080p/Max. 

Kingdom Hearts 3 feature 2

10.Hitman 3:

Hitman 3 pozostawił dobry smak. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Hitman 3 znakomicie skalował się na wielu rdzeniach/wątkach procesora. Oczywiście to nie jedyny plus, ale gra wyglądała i działała lepiej niż Hitman 2. Ze względu na intensywne wykorzystanie fizyki na niektórych poziomach i scenach, gra wymaga potężnych procesorów. Jednak przez większość czasu działa płynnie na szerokiej gamie konfiguracji komputerów PC. 

Hitman 3 screenshot

 

To wszystko co przygotowałem.

Wszystkim czytającym życzę dobrego dnia/nocy/rana/po południa.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy