logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

kolek132

1 rok temu

Top eleven be a football manager 2022

Opis gry

"Top eleven be a football manager" to gra wieloosobowa stworzona w 2010 roku. Zawsze pod koniec roku czeka nas duża aktulizacja, która wprowadza wiele nowych oraz ciekawych funkcji. Gra jest przetłumaczona na ponad 30 języków w tym również na polski. Zagramwy w niąą na urządzeniach z Androidem, Ioesem oraz w dowolnej przeglądarce internetowej.

Podstawy

Waluty

Waluty w grze:

Tokeny = Główna waluta za którą kupimy piłkarzy, przyśpieszymy budowę oraz zakupimy pozostałe waluty.

Odpoczynki = Pozwalają na przyśpieszenie regeneracji (kondycji) u naszych zawodników, czym bardziej wypoczęty jest piłkarz tym mniejsza szansa kontuzji oraz lepiej gra.

Morale = Są niezbędne, dzięki nim możemy podnieś morale naszych zawodików przez co będą bardziej nastawieni na wygraną (ważne podczas kluczowych spotkań pucharowych, ligowych).

Zabiegi = Podczas gdy któryś z naszych zawodników złapie kontuzję, możemy czekać jak jak sama przeminie albo użyć zabiegów, które skrócą ten czas/wyleczą piłkarza w całości.

Pieniądze = Potrzebne są do zakupów nowych piłkarzy oraz, do budowy/ulepszania obiektów.

Liga oraz Spotkania pucharowe

W każdej lidze znajduje się 14 drużyn, które przez 26 kolejek rywalizują ze sobą o miano mistrza ligi. 

Po zakończeniu sezonu możemy awansować do:

1. Ligi mistrzów = Najlepsze 4 drużyny z każdej ligi są mieszane na 8 grup, z której 2 najlepsze kluby przechodzą do fazy pucharowej. Natomiast trzecia najlepsza drużyna udaje się do super ligi (faza pucharowa).

2. Super Ligi = Tutaj sprawa ma się podobnie 4 drużyny z ligi (miejsca 5-8) awansują do rozgrywek grupowych super ligi. Najlepsze 2 drużyny przechodzą dalej do fazy pucharowej. Tymczasem trzeci najlepszy klub odpada i kończy swoją przygodę z super ligą.

3. Super puchar = Zwycięzca Ligi Mistrzów oraz Super Ligi grają mecz o super puchar. Zazwyczaj odbywa się w ostatni dzień sezonu. Po wygranej otrzymujemy Puchar w naszej gablocie menedżera.

Transfery oraz Treningi

W transfetach przez cały sezon możemy zakupić nowego zawodnika do naszego klubu. 

Aukcje = Podczas czterech minuta walczymy o naszego nowego piłkarza. Najlepiej kupywać podczas nowego sezonu, do aukcji potrzebne będą tokeny oraz gotówka.

Szukanie = W tej opcji nie musimy z nikim licytować, lecz ceny piłkarzy są wysokie jednak gwiazdki (umiejętności) są również duże.

Negocjacje = Negocjacje włączają się w ostatni tydzień sezonu. Oferujemy innym menadżerą tokeny oraz gotówkę za zawodnika. Może on przyjąć oferę ale też i odrzucić, jeżeli nie podejmie decyzji po 24 godzinach z automatu jest ofeta odrzucana. Żeby móc negocjować potrzebujemy 4 pooziom klubu.

Asystent = Znajdziemy tutaj piłkarzy przygotowanych przez naszego asystenta, w większościu przypadku podobnych umiejętnościami zawodników z "Szukanie", lecz w lepszej cenie.

Treningi

Po wejściu w zakładkę "Treningi" ukaże nam się nam panel treningowy.

Centrum Fizjoterapii = Ułatwia nam podnoszenie kondycji naszych piłkarzy.

Szybki Trening = Ćwiczenia przygotowane przez system dla naszych zawodników. W zależności jaki poziom trudności wybierzemy (łatwy, średni, trudny) tak ćwiczenia będą wpływać na kondycję naszych.

Premie = Ułatwienie w meczu, które otrzymujemy dzięki treningą. Przykładowo podczas robienia ćwiczeń dla obrońców otrzymujemy premię do obrony, w ten sposób podczas spotkania nasza obrona będzie lepiej zatrzymywać przeciwnika.

Raporty = Automatycznie zapisane ćwiczenia, które robiliśmy z naszym zespołem. Zamiast kilka razy układać te same ćwiczanie klikamy w "Raporty" i cieszymy się z kolejnych premii.

Rozwój

Najważniejszy jest rozwój naszego klubu, piłkarzy, obiektów. Bez nich będziemy mieli trudniej dojść do sławy.

Obiekty

 

Parking = Zwiększa frekwencję widzów na spotkaniach, dzięki czemu otrzymujemy dodatkowe pieniądze z biletów i premię do posiadanej piłki.

Stadion = Czym większy stadion tym więcej pieniędzy zarobimy z sprzedaży biletów. Stadion dzieli się na mniejsze części do rozbudowy

*Murawa = zmniejsza ryzyko konuzji.

*Oświetlenie = większa widoczność dla piłkarzy podczas nocnych spotkań.

*Tablica wyników = pokazuje kibicą aktualny wynik, czas, powtórki i inne. 

*Widownia = Zwiększa ilość dostępnych miejsc dla kibiców oraz skraca czas budowy, ulepszenia stadionu na kolejny poziom.

Usługi = Generuje przychód dolarów.

Juniorzy = Pozwala założyć akademię piłkarską. (Na początku sezonów mamy możliwość szkolenia młodzików, szkolenie trwa cały sezon, w następnym sezonie zostają dodani do daszej drużyny za darmo).

Trening = Co 5 dni otrzymujemy darmowe odpoczynki.

Leczenie = Co 5 dni dostajemy darmowe zabiegi.

Rozwój piłkarzy

Tym co więcej gwiazdek ma nasz zawodnik tym jest lepszy. Najlepszą metodą na zwiększenie poziomu naszego zawodnika jest trening dostosowany do jego potrzeb. Jeżeli piłkarz gra na pozycji napastnika i większość statystyk ma na 100%+ a inne ma niższe należy je podwyższyć, po przez szukanie ćwiczań z rozwojem danej umiejętności.

Rozwój klubu

Klub rozwija się przez zajęcie dobrego miejsca w lidze (1-8), dzięki większym poziomem klubu odblokowujemy nowe opcje jedną z nich jest wyżej wspomniana opcja "negocjacji". Nie można zapomnieć że dużą wagę na wzrost klubu mają wymienione przed chwilą rozwoje obiektów i piłkarzy.

Koniec

Mam nadzieję że przybliżyłem Wam trochę grę "Top eleven be a football manager". 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022