grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Honos

2 lata temu

Valorant-Historia,wymagania i ciekawostki.

Valorant to gra pierwszoosobowa lecz również online co oznacza że do uruchomienia wymagany jest dostęp do Internetu. Gry online to zarówno proste gry na przeglądarkę internetową, jak i rozbudowane gry MMO, które przed uruchomieniem należy zainstalować na dysku twardym komputera.
Gra MMO-rodzaj komputerowych gier fabularnych, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w innych rodzajach gier fabularnych, gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami.
    Wracając do głównego tematu: Valorant – sieciowa strzelanka pierwszoosobowa oparta na modelu free-to-play. Zapowiedziana 15 października 2019 jako „Project A”, ostatecznie ukazała się pod obecnym tytułem 2 marca 2020. Zamknięta beta rozpoczęła się 7 kwietnia 2020 w rejonach Europy i Ameryki Północnej, trwała ona do 1 czerwca 2020 roku. Premiera odbyła się 2 czerwca 2020 roku. Nawet w becie gra odniosła ogromny sukces ale kiedy tylko nastąpiła premiera gra wystrzeliła z ogromnym impetem i zostawiła za sobą konkurentów jak na przykład counter strike global offensive czy też nawet zagroziła gigantowi jakim jest Fortnite. 
Gra produkcji Riot games o nazwie valorant jest obecnie dostępna tylko na PC i laptopy ,natomiast Riot nie planuje wprowadzić gry na konsole lub urządzenia mobilne. Minimalne wymagania sprzętowe na komputery to:
• System operacyjny - Windows 7/8/10 64-bit
• Procesor - Intel Core i3-370M 2.4 GHz
• Pamięć - 4 GB RAM
• Karta graficzna - Intel HD 3000 lub lepsza
• Miejsce na dysku - około 10GB
Lecz to są jednak minimalne wymagania które ja bym omijał, ponieważ nie osiągniemy na nich więcej niż 70 klatek na sekundę (FPS).
Natomiast zalecany sprzęt nie wymaga opróżniania portfela przy czym możemy osiągnąć o wiele więcej klatek na sekundę.
Mianowicie zalecane wymagania wyglądają następująco:
• System operacyjny - Windows 7/8/10 64-bit.
• Procesor - Intel Core i3-4150 3.5 GHz.
• Pamięć - 4 GB RAM.
• Karta graficzna - 1 GB GeForce GT 730 lub lepsza.
• Miejsce na dysku - około 10 GB.
Wiadomo że system operacyjny i miejsce na dysku się nie zmienia. To właśnie pokazuje że Valorant nie jest wymagającą grą co jest dużym plusem lecz to że Valorant na maksymalnych ustawieniach ma przepiękna grafikę jest jeszcze większym plusem.
Oczywiście w grze podobnie jak w Counter strike global offensive bardzo nam pomaga dźwięk przestrzenny do którego potrzebujemy słuchawek najlepiej nausznych a nie dousznych.
A teraz kilka ciekawostek:
1.Tematyka gry skupiła się wokół Ziemi z przyszłości, dlatego też mamy latające elementy na mapach, postacie, które są zmodyfikowane i posiadają np. pół twarzy z metalu oraz wiele wiele innych.


2.  W grze nie ma Friendly Fire, więc nie musisz się obawiać, że przypadkowo lub celowo zabijesz swojego sojusznika! 
3. Jeżeli przypadkowo kupisz broń, której nie chcesz. To nie martw się zawsze możesz ją sprzedać lub zmienić na inną nie tracą przy tym pieniędzy. Tak samo z umiejętnościami.

 
4. W prace nad grą zaangażowane są osoby z doświadczeniem przy takich grach, jak CS:GO, Paladins czy Overwatch. Riot zatrudnił m.in. Sarah Anderson, czyli byłą dyrektor techniczną Hi-Rez (studio odpowiedzialne za Paladins)
5.Grę testowali m.in. HenryG (caster CS:GO), Izak, PashaBiceps, Neo.
To by było dzisiaj na tyle. Do zobaczenia

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy