logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

KAAROOL

3 miesięce temu

Wiedźmin 2 opis gry

                                                         Cześć! W dzisiejszym artykule opiszę gre Wiedźmin 2!

           Informacje podstawowe:
    -data premiery: 17 maja 2011
    -producent: CD Project RED
    -platformy: Xbox 360, Microsoft Windows, macOS, Linux, System Software 5
    -oceny:  PC: 9,5/10, konsole: 9,5/10
    -gatunek: horror, fabularny, otwarty świat, przygodowa gra akcji, hack and slash

           Streszczenie fabuły gry:
     Geralt po stłumieniu rebelii Zakonu Płonącej Róży, i w bohaterski sposób ocalenie życia królowi Foltesa, bohater trafił w sam środek politycznego zamieszania w królestwie Temerii. Wiedźmin wspiera potężnego władcę, w przywruceniu porządku, w zbuntowanych mieszkańcach prowincji. Ostatni bastion Zakonu w, końcu ulega armji potężnego monarchy. Na drodze do pokoju na świeci stoji już tylko zbuntowany królowi zamek Baronowej La Valette, która odwruciła się od królestwa, i żyje na własną rękę, jednocześnie przeszkadzając królowi w rozwoju państwa. Miesiąc po dramatycznej śmierci Foltesta, potężna armia króla staje pod bramami zamku, przygotowując się na bitwe ostateczną. Tymczasem Geralt, zaangażowany w obronę króla, nie może zająć się swoimi sprawami, oraz zagadkowymi problemami Wiedźminów, które fascynują go od dawna. Poszukuje ,,tajemniczego Wiedźmina'' który może być rozwiązaniem wiele zagadek państwa, oraz zabójstw. 

           Opis głównych postaci:
     
                         -Geralt: Główna postać w grze, jest Wiedźminem, i uczniem w szkole Wiedźmińskiej Wilka. Przez elfy i driady jest nazywany Gwynbleidd, czyli ,,Biały Wilk''. przez wielu ludzi kojarzony jako ,,Rzeźnik z Blaviken. Jest synem znanej czarownicy Visenny, oraz wielu ludzi uważa, iż jest wojownikiem Korina. Ukochany Yeneffer,  i przybrany ojciec Ciri. Jest przybranym synem arcykapłana Neneke. 
                          Z jego ust wypłyneły piękne cytaty, jak: ,,Zło to zło, Stregoborze (...) ''  ,,Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne,     a granice zatarte''  ,,Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu''  ,,Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale,, 

                   

                         -Triss
Merigold: Jest Temerską czarodziejką. W przeszłośdci była doradczynią króla Foltesta. Członkini Rady Królowej Temerii. Jedna z uczestniczek w bitwie o Wzgórze Sodden. Od czasów Pogromu w Rivii została nazwana Nieulękłą. Jest jedną z nielicznych czarownic, które znają tajemnice żywiołów teleportacji, i alhemii. Jak większość z czarownic przeszła długoletnie szkolenie i naukę w szkole dla czarownic, chodziła do szkoły o nazwie Aretuzie, położon3ej na wyspie Thanned. Jako pierwsza, i jedyna czarodziejka wraz z Yeneffer, rzuciła Niszczące Gradobicie Merilgod, destrukcyjnezaklęcie zaklęcie, o przeolbrzymiej sile rażenia, jak nazwała to Yeneffer. 
                          Jej  jedynym cytatem, który powiedziała do Ciri, jest zdania ,,Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.''

                   

                         -Filippa Eilhart: Redańska czarodziejka, jest ważną osobą w Radzie. Zaufana nadworna czarodziejka króla Vizimira, i króla Redanii. Jedna z niewielu magików, którym udało się posiąść uznawaną za niesłychanie trudną, niemal niemożliwą sztukę polimorfi. Była człąkini rady, w przyszłości założycielka Loży. Loża składała się z najbardziej zaufanych ludzi króla, oraz czarodzieji i czarodziejek. 
                          Flipppa powiedziała te słowa, gdy otwierała pierwsze posiedzenie Loży. ,,Powinna powstać zupełnie inna, nowa sekretna organizacja, która służyć będzie wyłącznie sprawom magii. Która uczyni wszystko, by nie dopuścić do kataklizmu. Jeżeli bowiem zginie magia oraz czarodzieje i czarodziejki, zginie ten świat. Tak, jak przed wiekami, świat pozbawiony magii i niesionego przez nią postępu pogrąży się w chaosie i mroku, brutalnie utonie w krwi i barbarzyństwie''

                   
                   

                     
   -Julian Alfred Pankratz wicehrabia de Lettenhove: Znany również jako Jaskier. Jest niezwykle utalentowanym malarzem, pisarzem, i poetą. Najlepszy przyjaciel Wiedźmina Geralta. Jaskier jest synem Hrabiny de Lettenhove. Ma też kuzyna Ferranta de Lettenhove. Jako aktor grywał na dworach krulów. Jest przyjacielem króla Ethanira który rżądzi Cydarsią, który ceni sobie usługi poety, oraz jego występy. 
                          Dijkstra do Jaskra  ,,Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10''

                   

                         -Letho z Gulety: To główny antagonista w grze Wiedźmin 2. Jest jednym z najbardziej krwawych, i poszukiwanych przestępcą na Północy. Wszędzie, gdzie się nie pojawił porafił znaleźć wielu sojuszników, mówi się że tylko przez jego siłę, i wygląd. Ponadto zawsze ma coś do zaoferowania, czego nie można dostać nigdzie indzieć na całej Północy. Na początku swojej przygody z przestępczością pracuje w Loży, która jest świetną przykrywką, dla jego prawdziwych zamiarów. Od Loży dostał zlecenie zabójstwa króla Aedirn. Po wykonaniu zadania ucieka z miasta, jednocześnie odłączając się od Loży, uciekając do Lissa Puszcza w Temerii, gdzie planuje zamach na Foltesta, który jest obecnym królem Temerii. 
                         
Letho do Geralta, gdy go spotyka  ,,Nie jestem twoim wrogiem. Nigdy nim nie byłem. Jeśli mi pozwolisz – odejdę i nigdy więcej mnie nie spotkasz. Jeśli zmusisz mnie do walki, i uciekniesz, znajde cię i zabiję''

                   

                         -Radowid V Srogi: Nazywany był również Redańskim. Jest synem króla Vazimira II Sprawiedliwego, oraz Hedwig z Melleore. W przyszłości po śmierci ojca staje się królem Redanii. 
                          Radovid, gdy był pogrążony w szaleństwie  ,,Gram w szachy, żeby odkryć ich sekret. W tych figurkach szumi krew drewniany. Trzeba przystawić ucho – i słychać. Szu-szu-szu. Szu-szu. Serce pompuje życie. Zbijam pionka – słyszę rozrywane mięso przekrwione. Zbijam figurę – słyszę krzyk z głębi trzewi''

                   

                         -Lambert: Najmłodzy wiekowo, według rangi, oraz doświadczenia Wiedźmin. Należy do szkoły Wikla w Kaer Marhen. Ma cechy samolubstwa, iż uważa że jest najlepszy, i stawai się na równo z innymi Wiedźminami.

                   

              Mam nadzieję, że zachęciłem was do zagrania w Wiedźmin 3, oraz dość szczegółowo go opisałem. 
                 POZDRAWIAM KAAROOL!

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022