grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

19

GrynaPlus

2 lata temu

Wiedźmin 3 - dokładny opis gry

                                                                           Cześć! W dzisiejszym artykule opiszę gre Wiedźmin 3!

           Informacje podstawowe:
    -data premiery: 18 maja 2015r
    -producent: CD Project RED
    -platformy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, macOS, Microsoft Windows, Linux, System Software 5
    -oceny:  PC: 9,5/10, konsole: 9/10
    -gatunek: horror, fabularny, otwarty świat

           Informacje o grze:
    Ostatnia odsłona z serii gier ,,Wiedźmin'' która opisuje historie Geralta z Rivii. Historia gry Wiedźmin 3 toczy się po wydarzeniach z drugiej części.   Fabuła skupia się głównie na dwóch misjach Geralta. Są to: ,,Inwazja Nilfgardu'' , oraz ,,Misji Geralta'' , która polega na zlikwidowaniu Dzikiego Gonu.                               Dziki Gon - jest to przeklęta armia upiorów, na które najczęściej można natknąć się zimą, lub okresie jesiennym. Latają one po niebie z   ,,kościstymi końmi''. Jeżeli ktokolwiek tylko ujrzał orszak Dzikiego Gonu dostawał ataku paniki, i szału co zwykle skutkowało dołączenie do nich, bez   względu na konsekwencje. Po czasie około dwuch dni wracał na ziemie do swoich rodzin, nie pamiętająj co się z nim działo, i jak się tam znalazł.
 Dowódcą Dzikiego Gonu jest Eredin, a jego oddział to Dearg Ruadhri, czyli Czerwoni jeźdźcy. ( Nazwa ,,Czerwoni Jeźdżcy'' wzieła się od tego, że   przelatując nisko nad ziemią zabijały każdą istite żyjącą. )

                                                               

           Główne postacie w grze:
                  -Auberon Muicetach: Jest królem Ane Elle, i zarazem potężny Aen Saevherne. 

     

                  -Carthia van Canteo: Była kochanka szefa tajnej formacji nilfgaardzkiego wywiadu Vatiera de Rideaux. Jest także tajnym szpiegiem, pracującym  dla Assire var Anahid. kobieta w fabule skupia się głównie na sexie, oraz uwodzeniu mężczyzn.

     

                  -Caranthir: Nawigator Dzikiego Gonu. Prowadzi Dziki Gon przez puszcze, lasy, zawsze tą samą drogoą. Niezwykle potężna postać w grze,   posługuje się czarną magią, która jest ciężka do pokonania. Ponadto jest on zakuty w grubą zbroje ze stali. Jeden z generałów, i najbardziej zaufanych   ludzi Erdina. Caranthir dzięki swojej magii odnalazł kryjówkę swojego dawnego nauczyciela, lecz ejego głównym zadanie jest odnalezienie Ciri, i   dostarczenie jej do swojego dowódcy. 

     

                  -Carys an Craite: Jest córką jednego z jarlów Skellige Cracha an Craite. Jako jedyna kobieta kandyduje na stanowisko monarcha wyspy.   Początkowo ludzie traktowali ją niedość poważnie, wręc pomiatali nią, ze względy na płeć.

     

                  -Ciri: Jest księżniczką Citryny, córka królewny Pavetty i Duny'ego. W początkowej części gry, główny bohater czyli Geralt szuka Ciri po całej   Wiedźmińskiej krainie. ,,Jest legendarnym dzieckiem-niespodzianką'' , obiecanym Geraltowi przez jej ojca za odczarowanie go, podczas uczty na dworze   Calanthe. 

       
                  -Sigismund Dijkstra: Bardzo ważna postać w historii państwa monarchii Radowida. Szef redańskiego wywiadu był, w pełni oddany zarówno   swojej ojczyźnie, jak i królowi Vizimirowi, któremu pomagał w budowaniu nowego, nowoczesnego państwa. Śmierć króla Vizimira pozwoliła mu   ,,rozwinąć skrzydła'' . Wstrzymał proces wzmacniania ziem należących do państwa. Jednak wysoka pozycja na dworze,  i liczna siatka szpiegów pozwoliły   mu objąć stanowisko przewodniczącego Rady Regencyjnej, mającej sprawować pieczę nad państwem do czasu osiągnięcia pełnoletności przez   Radowida, który był synem wspomnianego, zmarłego władcy państwa.

     

                  -Eskel: Jest równowieśnikiem Geralta, i jednym z uczniów Wiedźmińskiej szkoły Wilka. Uważał się za przyjaciela Geralta, gdy razem trenowali   w Kaer Morhen. Właściwie nic nie wiemy o jego pochodzeniu, poza tym że mama śpiewała mu góralską piosenke do snu, co wskazuje na to, że   pochodzi  z terenów górskich.

     

                  -Filippa Eilhart: to sławna, i jedyna doradczyni króla Vizimira II i osoba, która od najmłodszych lat nauczała obecnego władcę Redanii –   Radowida V Srogiego. Relacje z obecnym panem Tretogoru nie należały do ciepłych, z racji władczego chęci do śmierci Flippy, i postawy wiedźmy (   posługiwanie się magią. )

     

                  -Fringilla Vigo z Beauclair: Postać zana przedewszystkim z tego, iż miała romans z Geraltem. Po zerwaniu z Głównym bohaterem wszyscy   myśleli, że przystąpiła do Dzikiego Gonu. Jak się okazało należała do niego od samego początku. Wykorzystała ,,Białego Wilka'' do zdobycia informacji   o  szkole Wiedźmińskiej, i o samych Wiedźminach. 

     

                  -Ge'els: Słynny malarz, znany w całym mieście. Jeden z najbardziej zaufanych generałów Eredina. W przeciwieństwie od innych generałów,   nie bierze udziału w podbojach czerwonych jeźdźców. Aktualnie król Dzikiego Gonu wykorzystuje jego talent do zarządzania Tir ná Lia podczas swojej   nieobecności. Ge'els wydaje się być zawodowcem w swojej roli, oraz powierzanych mu obowiązków. Wolny czas poświęca na realizowanie swoich   marzeń, oraz na przyjemności. 

     

                  -Imlerih: to jeden z głównych dowudców Dzikiego Gony, i najbardziej zaufany człowiek Eredina, w podbojach. Wysoka, i umięśniona postać,   na jego widok można się przestraszyć ( jak mówił starzec ) , lecz ten brutalny wojownik to lojalna maszyna do zabijania na polecenia Erdeina, która nie   zadaje pytań, tylko robi wyszystko by podczymać swój stopień, i zadowolić swego pana. Imlerih za wszelkoą cene chce złapać Ciri, od czasów pojawienia   się jej na kontynencie. W przeciwieństwie do Caranthira nie posługuje się magią, tylko kieruje go odwaga, siła, i pochwały króla Dzikiego Gonu.

     

                  -Margarita Laux-Antille: Jedna z czarodziejek w całej grze. Początkowo jest spokojną, i nieśmiałą kobietą, która jak wszyscy mówili boi się   własnego cienia. Była ona nazywana przez przyjaciół i rodzinę ,,Rita''. Jej osobowość zmieniła się dopiero wtedy, gdy dołączyła do Dzikiego Gonu. 

     

                  -Maria Luiza La Valette: Jest postacią znaną przez każdego w królestwie, gdyż była ona kochanką króla Foltesta, z którym miała dwójkę dzieci.   Jej pozycja w państwie bardzo się jej podobała, iż była przez wszystkich szanowana, oraz po śmierci króla państwa, mogła ubiegać się o tron do barona.

     

                   -Panie Lasu: trzy wiedźmy, które pomogły Geraldowi kiedy przebywał na bagnach w skazaniu drogi do miasta, i dały mu wskazuwki jak może   odnaleźć Ciri. Wyróżniały się od innych bohaterów, iż one były namalowane na obrazie, i tylko starsza wiedźma mogła z nimi się porozumieć, i mówić w   ich imieniu. 

       

                       -Priscilla: Znana na scenie jako poetka, i artystka. Była bardzo utalentowaną, młodą aktorką i poetką. Pochodzi z Koviru. Jest najprawdopodobniej jedyną kobietą, której udało się podbić serce Jaskra, który też był poetą, i malarzem. 

     

                  -Uma: najbrzydsza postać w grze. Małe dzieci na jego widok płakały, i uciekały do rodziców. Z tego powodu Ums stał się wyrzutkiem.

     

                  -Vesemir: To jedyny żyjący wiedźmin, o tak dużym doświadczeniu. Jest przedstawicielem Wiedźmińskiej szkoły Wilka. 

     

                   -Yennefer: Miłość życia głównego bohatera Geralta. Jest jedną z najpopularniejszych czarodziejek na Północy. 

     

                      Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dowiedziałeś się podstawowych informacjio grze Wiedźmin 3 ! 
                         Pozdrawiam KAAROOL!

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy