logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

10 miesięcy temu

Wiedźmin 3: Dziki Gon

O GRZE:

Wiedźmin 3: Dziki Gon – fabularna gra akcji wyprodukowana i wydana przez CD Projekt Red 19 maja 2015. Jest to jedna z lepszych części owej gry. Naszym głównym bohaterem jest jeden z Widźminów, a dokładniej Geralt z Rivi. Gra ma otwarty świat, co sprawia, że gra jest rozbudowana i nie można się w niej nudzić. Dzięki temu, że gra ma otwarty świat, długą fabułę, a także duzo misji pobocznych sprawia, że gra nigdy nie przestanie się nudzić i zawsze znajdzie się coś do roboty. Nie jest to gra pokroju *idź przed sibie i nic innego*. 

Podczas podróży możemy trafić na wiele ciekawych miejsc, a także zawalczyć z ogromną ilością wrogów, którzy bardzo różnią się od siebie. Walki mają bardzo ciekawą mechanikę, ale również mamy swoje *widźmińskie* umiejętności, które bardzo ułatwiają nam walkę z naszymi przeciwnikami. Jest czar, który możemy odeprzeć przeciwników, czar którym możemy podpalić przeciwników (bardzo dobrze sprawdza się on w walce z większą grupą przeciwników). Jest rownież kilka innych czarów, które się bardzo przydadzą. Niektóre są bardziej okazyjne, a niektóre są tak okazyjne, że bez nich się walki praktycznie nie wygra.

Umiejętności są jednym z najważniejszych ulepszeń naszej głównej postaci. Za pomocą wbijania poziomów postaci otrzymujemy punkty umiejętności, które możemy porozdować w zakładce umiejętności. Z reguły umiejętności pozwalają nam zadawać większe obrażenia brońmi białymi, a także dystansowymi. Oczywiście punkty musimy przydzielać z głową, ponieważ możemy używać tylko kilku umiejętności na raz przez co nasz arsenał (umiejętności) jest mocno ograniczyny. 

W otwartym świecie możemy znaleźć sporo aktywności pobocznych, które pozwolą nam łatwiej wbijać poziom, ale także uklepszać naszą postać. DO takich przedmiotów należą np. monety, bronie (z reguły znajdowane po przeszukaniu pokonanego przecinika - czasem są potężniejsze, ale mało co jest broni lepszych od mieczy wiedźminów), dokumenty i księgi (które możemy przeczytać. Nieraz wnoszą coś ciekawego do tematu, ale jest to z reguły takie dodatkowe co nieco), przepisy na nowe bronie, mikstury, przedmioty i inne.

Miejsca z pytajnikiem - są to miejsca, które są bardzo często zaznaczone na mapie i warto je odwiedzać, ponieważ czasem można tam znaleźć bardzo przydatne przedmioty, które ułatwią nam dalszą grę. Nieraz mogą to być miejsca walki, gdzie większość czasu spędzamy na walce niż samej eksploracji. W takich miejscach można nawet spotkać przeciwników mocniejszych od naszej głównej postaci, a wtedy najlepiej nie wdawać się z nimi w bójkę. Oczywiście jest też u nich lepsza szansa na drop lepszych przedmiotów. 

Fabuła jest najbardziej rozbudowaną częścią w owej grze, która jest długa i bardzo ciekawa. Podczas jej trwania poznajemy sporo nowych osób..ale nie każda jest do nas pozytywnie nastawiona. Gra ma także aspekty rozrywki (ponieważ czasem podczas dialogów innych NPCów z naszym Geraltem padają na tyle zbudowane zdania, że potrafią rozweselić większą ilość graczy) to także sporawia, że gra należy do grona gier wartych zagrania.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022