logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

1 rok temu

Windows 11 ciekawostki i funkcje

Każdy z was słyszał już pewnie o nowym systemie jakim jest windows 11. Nie wyszedł on jeszcze w 100procentowej oficjalnej wersji, lecz osoby zagłębione i zdenerminowane już mogą cieszyć się jego funkcjami. Jakie więc one są lub będą? 

Pierwszą zmianą, którą dostrzega się od razu po uruchomieniu, to jego wygląd. Mi osobiście przypada do gustu i zdecydowanie jestem jego fanem. Często jednak spotykałem się z opinią ludzi, którzy żal swój przelewają nad intulicją, owszem, jest to cecha działająca na korzyść starszych systemów, lecz myślę, że da się przyzwyczaić. 

to co może być ważne dla graczy to zdecydowanie wydajność i wymagania, bo tu odziwo takie są. U mnie osobiście na procesorze AMD Ryzen 3 3600G działa to rewelacyjnie, płynność każdej czynności i wyniki FPS w grach, przekonują mnie i urzekają co do tego systemu. Do dużych zmian przypiszę też menu wyświetlane po naciśnięciu prawego przycisku myszy na pulpicie. Nie jest to intulicyjne rozwązanie, lecz gdy chcemy by wyświetliły nam się wszystkie opcje dostępne w starszych systemach, należy kliknąć "więcej opcji". Osobiście bardzo mnie to drażni i jest to na dłuższą metę udręka dla użytkowników. Kolejnym minusem jest to, że usunięta została funkcja przeciągania plików na pulpit, za pomocą kwadracika na pasku zadań, jest to niemożliwe, a by tak zrobić należy dane okno zminimalizować. Tak wiem, też mnie to irytuje i też zastanawiam się czemu nie zostało to zmienione. Dokładne wymagania:

 

Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)

Karta graficzna: Zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0.

Pamięć RAM: 4 GB

Wyświetlacz: High Definition (720p) o przekątnej większej niż 9 cali, 8 bitów na kanał koloru

Miejsce na dysku: 64 GB lub więcej

Oprogramowanie układowe systemu: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu

Moduł TPM: Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0

najciężej jest z tym modułem tpm, gdyż nie każdy go ma, lub nie każdy wie jak go uruchomić. Na YouTube istnieje wiele takich poradników, gdzie jest to dokładnie wytłumaczone i dokładnie omówione,                

każdy ma swoje zdanie, lecz jeżeli mam być szczery, to system jest pełen zaskoczeń jak i pełen rozczarowań, ja osobiście polecam jego instalację, lecz nie odpowiadam za wasze nerwy, które mogą być okazywane w trakcie jego używania. Pod względem wydajności nie jest źle, choć mogłoby być lepiej, a intulicja? Nie jest tak źle gdy porównamy system ten z systemem windows 8, ale to chyba oczywiste i trudno jest go przebić. Pozdrawiam.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022