logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

1 rok temu

Windows 11, jakie wymagania? Jakie funkcje?

          Każdy z was słyszał już pewnie o nowym systemie, jakim jest Windows 11. Nie wyszedł on jeszcze w oficjalnej wersji, lecz osoby zagłębione i zdeterminowane już mogą cieszyć się jego funkcjami. Jakie więc one są lub będą? 

          PIERWSZĄ ZMIANĄ, którą dostrzega się od razu po uruchomieniu jest jego wygląd. Mi osobiście przypadł do gustu i zdecydowanie jestem jego fanem. Często jednak spotykałem się z opinią ludzi, którzy żal swój przelewają nad intuicją. Jest to cecha działająca na korzyść starszych systemów, lecz myślę, że można się przyzwyczaić. 

To co może być ważne dla graczy, to zdecydowanie wydajność i wymagania, które tutaj się pojawiły. U mnie na procesorze AMD Ryzen 3 3600G działa to rewelacyjnie, płynność każdej czynności i wyniki FPS w grach przekonują mnie do tego systemu. Do dużych zmian przypiszę też menu wyświetlane po naciśnięciu prawego przycisku myszy na pulpicie. Nie jest to intuicyjne rozwiązanie, lecz gdy chcemy wyświetlić wszystkie opcje dostępne w starszych systemach, należy kliknąć "więcej opcji". Osobiście bardzo mnie to drażni i jest to na dłuższą metę udręka dla użytkowników. Kolejnym minusem jest to, że usunięta została funkcja przeciągania plików na pulpit za pomocą kwadracika na pasku zadań. Jest to niemożliwe, aby tak zrobić należy dane okno zminimalizować. Tak wiem, mnie też to irytuje i zastanawiam się czemu nie zostało to zmienione. Dokładne wymagania:

 

Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)

Karta graficzna: Zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0.

Pamięć RAM: 4 GB

Wyświetlacz: High Definition (720p) o przekątnej większej niż 9 cali, 8 bitów na kanał koloru

Miejsce na dysku: 64 GB lub więcej

Oprogramowanie układowe systemu: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu

Moduł TPM: Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0

          Najciężej jest z tym modułem TPM, gdyż nie każdy go ma lub nie wie jak go uruchomić. Na YouTube istnieje wiele takich poradników, gdzie jest to dokładnie wytłumaczone i omówione.              

Każdy ma swoje zdanie, lecz jeżeli mam być szczery, to system jest pełen zaskoczeń jak i rozczarowań. Polecam jego instalację, lecz nie odpowiadam za wasze nerwy, które mogą być wystawione na próbę w trakcie jego używania. Pod względem wydajności nie jest źle, choć mogłoby być lepiej, a intuicja? Nie jest tak źle, gdy porównamy Windowsa 11 z Windows 8, ale to chyba jest oczywiste i trudno jest go przebić. Pozdrawiam.

"

"

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022