logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

1 rok temu

World of Tanks

World of Tanks jest grą, która została wydana przez studio Wargaming. Jest to gra, która jest podobna do np. World of Warships (ale tam naszymi głównymi pojazdami są statki), a owej grze (WoT) naszymi głównymi pojazdami są czołgi z niemalże wszystkich krajów. Lubicie grać niemieckiemi czołgami, a może francuzkimi, lecz może jednak czołgami Wielkiej Brytanii ? Każdy znajdzie swój pojazd, który sobie upodoba i którym dobrze będziemu się grało. 

Piaskownica: zaktualizowane drzewa technologiczne - rykoszet.info

W owej grze mamy sporo map, a niektóre się otrzymuje w czołgach mniejszych poziomów, a jeszcze inne - na czołgach wyższych tierów (tier - poziom czołgu od tier I do np. tier X) każdy wyższy lvl czołgu ma większość wytrzymałość (zdrowie), a także zadaje potężniejsze obrażenia. MOżna je również ulepszać za pomocą gwiazdek, które otrzymuje po rozegranych meczach - po kupieniu nowego ulepszenia czołgu trzeba je zakupić za pomocą kredytów (głównej waluty w grze). Kolejną walutę w grze jest ZŁOTO, czyli waluta którą najłatwiej zdobywa się poprzez zakup. Za złoto możemy:

-odblokowywać miejsca w naszym garazu (aby pomieścić większą ilość czołgów)

-kupować pojazdy premium (są to czołgi, których nie da sie odblokować za gwiazdki i kredyty, lecz tylko i wyłącznie za złoto. Nieraz są to potężne maszyny, lecz również - są drogie)

-konto premium w owej grze na określony czas (konto premium pozwala na zdobywanie większej ilości gwiazdek w grach oraz kredytów)

 

W World of Tanks możemy wytypować kilka rodzaji czołgów każdy z nich jest pod jakimś kontem lepszy, ale rownież gorszy, ale kazdy jest przydatny. Główne rodzaje czołgów to:

-czołgi lekkie (są to czolgi o małej ilości zdrowia i zadają rownież mniej obrażeń, ale za to są szybkimi czołgami i łatwiej nimi flankować przeciwnika, ale również są bardzo wrażliwe na ataki co oznacza, że bardzo łatwo je zlikfidować)

-czolgi średnie (są to czołgi o lepszej wytrzymałości i większych zadawanych obrażeniach z porównaniem do czołgów lekkich. Są one z reguły wolniejsze od lekkich, ale nie wszystkie. Czolgi średnie lepiej sprawdzają się w walce w zwarciu niż lekkie)

-czołgi cięzkie (są to niejednokrotnie najwolniejsze czołgi, ale maja sporo życia i rownież niera zadają potężne obrażenia. Są to czołgi o wyższej wytrzymałości niż lekkie i średnie co oznacza, że mają większą szansę na blokowanie obrażeń - czyli otrzymaja obrażenia za 0 pkt mimo, że napisane jest np. 46 otrzymanych obrażeń)

-niszczyciele czołgów (są to czołgi o małej ilości zdrowia, lecz ogromnej ilości obrażeń. NIezbyt nadają się na walkę w zwarciu. Najlepiej owym rodzajem czołgu wspierać drużynę z tyłu np. z krzaków na respie, ponieważ są to czołgi, które dłużej przeładowuję strzał)

-działka samobieżne (są to czołgi o bardzo małej ilości zdrowia i dobrych zadawanych obrażeniach. Mają równiez ogromny zasię, ale za to bardzo długi czas przeładowania, który czasem sięga do 30 sekund ! Owym rodzaje czołgu najlepiej zakwaterować się gdzieś z tyłu na bazie w krzakach i wspierać swoją drużynę. Jest to jedyny typ czołgu, który może nie tylko strzelać przed siebie, ale rownież może strzelać metodą *moździerza*, co czyniu go przydatnego na meczu. Ma równiez wiekszy zasięg strzałami z góry co pozwala na zadanie obrażeń nie jednemu przecwinikowi, ale nawet 2 lub 3, którzy znajdują się blisko siebie.)

Działa samobieżne w World of Tanks | Typy czołgów - World of Tanks -  poradnik do gry | GRYOnline.pl

W owej grze na początku mamy samouczek, który wprowadza nas do gry, czyli tak zwana unitarka. Po jej ukończeniu otrzymujemy pojazd premium, i inne nagrody, a także odblokowujemy kolejne misje. Jest też ciąg misji, po ktorych wykonaniu otrzymuje żeton na odblokowanie (na stałe) jednego z pojazdów tieru VI, który sobie wybierzemy. Mamy tam do wyboru każdy rodzaj czołgu: lekki, sredni, cięzki, niszczyciel i działko samobieżne. W grze znajduja sie także misje dzienne, które dają nam czasem bardzo przydatne przedmioty. 

World of Tanks - misje dzienne • Eurogamer.pl

(moja recenzja) WoT jest grą, w którą warto zagrać, ponieważ jest bardzo rozbudowaną grą nie tylko w mechaniki, ale rownież w pojazdy. Gra daje nam wolną ręke na zdobywanie pjazdów jakimi chcielibyśmy zagrać. Ma sporo map i każda jest mocno rozbudowana. Gramy PvP co pozwala nam na poznanie graczy, a także ujawnienia ich umeijętności w owej grze. Polecam każdemu zagrać w ową grę, ponieważ warto. :) 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022