grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

3

NoSkillLucky

2 lata temu

World of Tanks Blitz- o najlepszej grze na telefony

Witajcie

         Chciałbym napisać dziś o swoich przemyśleniach à propos gry World of Tanks Blitz. Mam nadzieję, że materiał was zainteresuje. W tym artykule postaram się omówić, czy warto zagrać w World of Tanks Blitz, jakie są jego zalet, jak i wady. Jako że gram w tę grę już od sporego czasy uważam, że mogę się wypowiedzieć się o jej problemach, jak i zaletach, które zauważyłem przez swoją 3-letnią „karierę”, grając w mobilną produkcję studia Wargaming, które stworzyło naprawdę świetną grę, aczkolwiek niepozbawionej wad. W tym artykule omówię, co to właściwie za gra j co ma do zaoferowania, a także zalety gry, a w drugiej części, która pojawi się już niedługo wady i ogólne podsumowanie, czy warto zagrać w tę produkcję.

 

         Zaczynając od początku, czym właściwie jest gra World of Tanks Blitz? Jest to czołgowa strzelanka od studia Wargaming opierająca się na kierowaniu pojazdami z ery drugiej wojny światowej, jak i zaraz po. Grać będziesz na różnych mapach, od otwartych pustyń po mapy miejskie, map jest naprawdę sporo co sprawia, że szybko się nie znudzisz, potyczki rozgrywają się w modelu 7 vs 7 i trwają maks. 7 minut, jednak w praktyce trwają jakieś 3 minuty. Co ważne gra oparta jest na modelu Free To Play, co sprawia, że zacząć w nią grać możesz praktycznie od razu, i to całkowicie za darmo. Jak wiadomo w tego typu produkcjach studio zarabia na mikro płatnościach, które są opcjonalne, ale ułatwiają i czynią rozrywkę przyjemniejszą.

 

     Omówię teraz zalety gry a, jak wiadomo gry z tak sporym budżetem mają oczywiście ich bardzo dużo. Można do nich zaliczyć np. mnogość różnych eventów i wydarzeń, dzięki czemu nie nudzisz się, praktycznym samouczku, który wprowadzi cię w tajniki gry, warto wspomnieć o częstych aktualizacjach gry, które wprowadzają usprawnienia do gry, nowe mapy, mechaniki czy też czołgi premium, a także, tak zwane czołgi „drzewkowe”, czyli takie, które może wbijać gracz.

 

        Jak można się domyślić czołgi premium są czołgami płatnymi i żeby je zdobyć gracz musi, czy to poświęcić swój czas, czy to wydać pieniądze, a warto wspomnieć, że spora część pojazdów potrafi kosztować naprawdę sporo. Na szczęście twórcy mobilnej gry o czołgach zadbali także, aby czołgi premium dało się zdobyć całkowicie za darmo czy to w różnych eventach, czy też za oglądanie streamów podczas to, których można zdobyć wybrany czołg premium, np. blitz cup (turnieje e-sportowe o pieniądze). Warto także, wspomnieć, że walutę premium w grze można zdobywać całkowicie za darmo za oglądanie reklam, po codziennym oglądaniu takich reklam możemy zakupić coś w sklepie. Trzeba, jednak uważać, aby nie wydać swoich pieniędzy w błoto, ponieważ jest całkiem sporo ofert, które dla gracza są totalnie nieopłacalne.

 

        Jeśli chodzi natomiast o czołgi z drzewka technologicznego sprawa jest prosta, w grze jest ponad 8 nacji, w których jest po kilka linii czołgów, od poziomu 1do poziomu 10, co zapewnia zabawę na naprawdę sporo godzin, a rywalizacja z innymi graczami, sprawia, że gra praktycznie, w ogóle się nie nudzi. Co do czołgów z drzewka technologicznego musisz wiedzieć, że pojazdy nie są takie same, każdy z nich jest bardziej, czy też mniej przydatny co sprawia, że niektóre pojazdy warto robić, a inne mniej, w tym artykule nie będę omawiać pojazdów, ale na szczęście w internecie jest wielu ludzi, którzy wiedzą, jakie pojazdy są najlepsze.

 

        Podsumowując część pierwszą, w grze naprawdę miło spędza się czas, jest czytelny interfejs w dodatku miły dla oka, dobrze zorganizowana ekonomia gry, mnogość eventów, zdobywanie waluty premium, jak i pojazdów premium sprawia, że gra jest, jedną z topowych produkcji na rynku gier mobilnych, nie ma jednak róży bez kolców, o czym przekonacie się już w drugim artykule, gdzie omówię ciemną stronę tej produkcji.

Dziękuję za uwagę.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy