grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

14

Orgiarokucelina

1 rok temu

Worms Forts - Oblężenie - Wzmianka o grze

Gra Worms Forts Oblężenie jest pierwszym trójwymiarowym spin-offem serii Worms, wydana w 2004 roku gra zaskoczyła nas zupełnie nową mechaniką której do tej pory w serii nie było czyli budowanie fortyfikacji i ogólnie budynków które są podstawą zwycięstwa a nie tak jak było do tej pory zwykłe zabijanie. Bez budynków nasz wróg po prostu nie przyżyje.

Zaczynając jednak po kolei, problemy z grą niestety zaczynają się od uruchomienia gry gdyż jest ona na stałe przyklejona do rozdzielczości 800x600 a jedyny sposób na zmianę to jest zainstalowanie modów od fanów. Tak czy siak na pierwszy rzut oka menu jest czytelne i zrozumiałe. Uruchamiając dowolną grę możemy mieć problem z pracą kamery gdyż działa ona z poważnym opóźnieniem a raczej powolnym przemieszczaniem się pozycji, co gorsza dotyczy się to również broni. gdy chcemy coś szybko strzelić to najpierw musimy poczekać aż w 100% celownik się poprawnie ustawi i dopiero potem strzelać. Mówiąc już o broniach, mamy wiele zestawów broni z czego podstawowych ręcznych nie mamy za dużo a do tego zadają bardzo małe obrażenia, ale już te główne budynkowe potrafią zniszczyć od małej wieży aż po główne siedziby. Najbardziej zabawne bronie to te ze zwierzętami np. gołąb samonaprowadzający, superhipopotam, betonowy osioł, nosorożec (według mnie najpoteżniejsza broń w grze mimo to że jest na niższej randze, bo jak się dobrze trafi to jednym takim można zniszczyć całą główną siedzibę), trebuszet (rzuca się z niego wielkim łosiem), małpiatki i wiele więcej. Są jeszcze żywioły zaczynając od powodzi aż po różnego rodzaju armageddony i wybuchy radioaktywne. Dochodzą do tego jeszcze różne proce, strzały, kusze, działka, lasery, napalmy itp.

Gra nie ma ciągłej fabuły są za to 4 różne historie oddzielone jako rozdziały gry. Pierwsza zabiera nas do starożytnego Egiptu w którym mamy za zadanie wyzwolić królestwo od złego faraona przed jego pychą i władzą absolutną, druga zabiera nas do starożytnej Grecji w której dowiadujemy się że Królowa Helena zostaje porwana przez złego Księcia Parysa (odstęp czasowy historii trwa dziesięć lat). Trzecia historia rozgrywa się w Starożytnych Chinach, w niej mongolski Książe chce przejąć władzę nad całymi Chinami a my mamy za zadanie pokonać jego armię która tym razem jest zupełnie większa niż zwykle. Ostatnia już historia rozgrywa się Średniowieczu, najprawdopodobnie w Anglii. Ochraniamy Króla Artura przez wrednymi Czarnoksiężnikami którzy chcą przejąć władzę nad królestwem i chcą zamordować samego króla.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Do zobaczenia

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy