logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

1 rok temu

WOT, czyli World of Tanks

Dzisiaj o WOT< czyli o grz, swego czasu bardzo popularnej.

World of Tanks to brutalna wojna na czołgi. Jest prosta w obsłudze, arkadowy w obsłudze, a wszystko w pogoni za droższymi tytułami. Chociaż zasadniczo nie różni się od swojego poprzednika na PC, ta wersja na PlayStation 4 zmienia tylko właściwe rzeczy, aby walka pancerna była jeszcze bardziej wybuchowa w naszych salonach.

Gdy pociski dziesiątkują ziemię, odpalają pancerz lub po prostu wysadzają cele, jest oczywiste, że World of Tanks może być wciągającą grą na swój własny przemysłowy sposób. W przypadku PlayStation 4 Wargaming kładzie nacisk na akcję, przyciągając kamerę znacznie bliżej, naśladując widok pojazdu z trzeciej osoby na polach bitew i ARMA.

To miało nieoczekiwany efekt uboczny. Zakręcanie zakrętów lub wspinanie się na wzgórze jest teraz znacznie bardziej niebezpieczne dzięki ograniczonemu polu widzenia. Mijanie o krok od okładki zawsze było ryzykowne, a bez swobody obracania kamerą, by zerknąć, pojedynki na linii frontu stały się o wiele bardziej ekscytujące.

Aby to zrekompensować, za każdym razem, gdy zostanę zauważony, włącza się cichy alarm, wygodnie informując mnie, kiedy mam się zatrzymać i wycofać; Gracze na PC rozpoznają to jako Szósty zmysł, umiejętność załogi, którą trzeba było skrupulatnie odblokować.

Niezupełnie koliduje to z lękiem o zakręty i wzgórza, o którym wspomniałem wcześniej, ponieważ działa wroga już wskazują twoją drogę podczas wymiany ognia. Zamiast tego, kompensuje to poprzez zapewnienie lżejszym i szybszym czołgom miejsca na śmiałość w początkowych momentach, niezależnie od tego, czy chodzi o manewry oskrzydlające, czy biegi zwiadowcze. Odgrywają kluczową rolę w rozpoczęciu meczu, pomagając wskazać drogę swoim wolniejszym i silniejszym kolegom z drużyny, a tym samym przyspieszyć grę.

Zanim zagłębimy się dalej, przyjrzyjmy się, czym właściwie jest World of Tanks. W tej darmowej grze online na losowej mapie stoją dwie drużyny składające się z piętnastu graczy, albo walcząc o cel, albo by unicestwić wrogie siły. Każda drużyna składa się z różnych klas pojazdów, od szybkich czołgów lekkich po artylerię statyczną, z których każda ma swoją rolę do spełnienia.

Sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane, gdy w grę wchodzą sprzęt i załoga, ale nowicjusze mają obecnie dobrze. World of Tanks na PS4 natychmiast zaczyna się od samouczka, w którym gracze wcielają się w wszechstronny czołg średni przeciwko botom, aby zaprezentować wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia gry. Dodatkowe informacje są hojnie rozdawane podczas ekranów ładowania, wyjaśniając wartości pancerza, rodzaje amunicji, maskowanie i wszystko inne, aby naprawdę odnieść sukces w grze. Reszta sprowadza się do doświadczenia.

Jak we wszystkich bitwach drużynowych, kluczem jest komunikacja. World of Tanks ma odpowiednie koło dialogowe, ale korzystanie z niego to inna sprawa. Aby wybrać opcję, muszę użyć drążka, tego samego, którego używałem do kierowania czołgiem. To tak frustrujące, jak się wydaje. Lepszym rozwiązaniem byłoby użycie razem przycisków spustu i tarczy, co jest nie tylko szybsze, ale pozostawia w spokoju kluczowe drążki do jazdy i celowania.

Jasne, jest czat głosowy, ale serwer Asia jest zazwyczaj cichy i do tej pory słyszałem tylko okazjonalne powitanie, odgłosy w tle i ciężki oddech – raz słyszałem nawet taniec lwa, co pomogło udowodnić, że funkcja wyciszenia działa.

Nie zależało mi też na celowaniu kciukiem. Wargaming nie jest winny tego konkretnego ograniczenia sprzętowego i w większości działa dobrze, chociaż nie oznacza to, że jest wolny od potencjalnych problemów.

World of Tanks oferuje balistykę pocisków, która zmniejsza siłę przebicia na dłuższych dystansach. Połącz to z rozłożeniem pancerza, a natkniesz się na sytuację, w której tylko niektóre części wrogiego czołgu staną się wykonalnymi celami. Jeśli są za wzgórzem, to dosłownie próbuję celować we właz dowódcy, w którym powinna być moja główna walka, a nie z elementami sterującymi. Dotyczy to również bójek z bliska, ponieważ wysoki pancerz niektórych czołgów sprawia, że ​​są one w niektórych miejscach niemożliwe do przebicia, nawet z działami dużego kalibru.

To nie jest strajk przeciwko grze, ponieważ jest to problem platformy, a nawet wtedy jest to bardzo subiektywny . Są szanse, że są tam gracze, którzy radośnie przeczesują pole bitwy, nie dowierzając moim twierdzeniom. Za to, co jest warte, zdecydowałem się spędzać większość czasu w czołgach lekkich i średnich.

Postęp w World of Tanks przypada na różne krajowe drzewa technologiczne, którymi w chwili przeglądu są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i ZSRR. Aby wspiąć się na te dziesięciopoziomowe drzewa, gracze muszą odblokować szereg części do swojego obecnego czołgu.

W wersji na PlayStation 4 Wargaming usprawnia nieco sytuację, łącząc części w pakiety. Pokazują one zwiększenie siły ognia, szybkości, zdrowia i tak dalej za pomocą dużego, grubego symbolu, ale ukrywają zbyt wiele szczegółów, szczególnie w przypadku broni. Będziesz chciał nacisnąć trójkątny przycisk, aby zobaczyć informacje o uzbrojeniu, takie jak szybkostrzelność, celność, siła przebicia i inne, które pomogą określić styl gry czołgiem.

Jeśli wszystko, do czego masz dostęp, to wersja na PlayStation 4, to świetnie, jesteś już na dobrze wykonanej przejażdżce. Gra jest darmowa, nie wymaga PlayStation Plus, stabilna i jest absolutnym hitem. Nie wspominając o latach nowych treści czekających w przygotowaniu. Nie ma powodu, aby nie dać World of Tanks szansy.

Gracze, którzy mają dostęp do wersji na PC, nie powinni zamykać tej wersji konsolowej. Będziesz musiał zacząć od zera, tak, ale doświadczenie jest zupełnie inne – polecam grać naród lub klasę oddzielnie od swoich podstawowych pojazdów na PC. Poza tym jest nowy urok w zobaczeniu tylko czterech narodów na polu bitwy z poprawioną metą w grze. Och, jest też świetna mini-gra!

Nie tylko możesz opuścić bieżącą bitwę, gdy odejdziesz i nie ponieść żadnych kar w PD i gotówce, ale możesz od razu wskoczyć do innego meczu w dowolnym innym czołgu. Dzięki temu cykl gry przebiega płynnie, utrzymując Twoją uwagę poprzez minimalizowanie przerw między interaktywnością na tyle, aby uzyskać wytchnienie, ale nie na tyle długo, aby się niecierpliwić. To jest coś, co uznałbym za niezbędne w nowoczesnych grach online. Możesz oczywiście bawić się sprzętem, ulepszeniami i tym podobnymi, jeśli chcesz, ale opcja wskakiwania i wyskakiwania jest idealna dla tych, którzy chcą po prostu rozegrać kilka rund w wolnej godzinie. W tym miejscu można stwierdzić, że Wargaming doprowadził do perfekcji równowagę między potrzebami zwykłego gracza i hardkorowego gracza. Niewiele tytułów free-to-play rozumie tę koncepcję, więc zobaczenie, jak to działa, jest naprawdę radosne.

Ach, tak. Bezpłatna gra. Dla niektórych są to trzy najbrudniejsze słowa w branży i szczerze mówiąc, istnieje wystarczająco dużo przeklętych dowodów na to, dlaczego tam są. Trzeba przyznać Wargaming, że mogą się zaliczać do lepszych przykładów tego, jak to zrobić (chociaż wielu może się z tym nie zgodzić). Pozytywną stroną tego jest to, jak upływają pierwsze godziny. Dostajesz trochę więcej gotówki i PD, czyli sumę złotych monet (które w przeciwnym razie można zdobyć głównie za pomocą prawdziwej waluty). Możesz także dokonać ulepszeń do swoich czołgów, kupić nowe i zacząć dodawać atuty i wyposażenie do swoich ulubionych. To całkiem niezły pakiet startowy, z którym można się zapoznać podczas nauki gry, ale nieuchronnie zalew zawartości spowalnia i staje się coraz bardziej jasne, że albo będziecie musieli dużo grać w World of Tanks ( co idealnie pasuje do zwykłego rynku) lub zacznij wydawać.

Jak każda przyzwoita darmowa gra, World of Tanks daje Ci mnóstwo czasu na podjęcie decyzji, czy jest to gra, na którą chciałbyś wydawać pieniądze. Pierwsze pięć lub sześć godzin z nim w zupełności wystarczy, abyś wiedział, czy chcesz kontynuować. Jeśli to zrobisz, uzyskanie członkostwa premium jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, ponieważ zapewnia stały wzrost XP i gotówki w grze. Oczywiście gra chce, abyś w końcu coś na nią wydał, ale to, czy to zrobisz, czy nie, powstrzymuje Cię przed uzyskaniem co najmniej kilku godzin, aby dowiedzieć się, czy to jest dla Ciebie, za darmo.

Co do balansowania w grze właściwej? Cóż, widziałem narzekania na inne formaty dotyczące problemu z wyważeniem, ale po prawie tygodniu na PS4, nie widziałem jeszcze niczego, co sklasyfikowałbym jako niezbalansowane lub niesprawiedliwe. Mnóstwo osobistych złych decyzji i trochę niefortunnych opóźnień na bok, uważam, że World of Tanks jest rzeczywiście całkiem sprawiedliwy. Jest mniej miejsca na „swingowanie”, a im więcej eksperymentujesz z klasami czołgów i zaczynasz je rozumieć, tym więcej dowiesz się, jak walczyć z wrogiem. Nie mówię, że nie będzie problemów z równowagą za miesiąc lub dwa, ale teraz widzę to bardziej jako niektórzy ludzie, którzy twierdzą, że zostali oszukani z powodu braku zrozumienia i pogardy dla idei nie bycia jednoosobowa armia, wygrywając igrzyska w pojedynkę. W odpowiednich okolicznościach można przechytrzyć czołg VII Ery w I Erze. Płacenie za lepsze rzeczy nie gwarantuje poprawy Twoich umiejętności ani szczęścia.

Nie byłem pewien, czy wejdę do World of Tanks, czy zdążę dalej z jego tempem i stylami free-to-play, ale skończyło się na tym, że cieszyłem się z tego czasu. Jest to rodzaj gry, którą wybieram od czasu do czasu, aby rozegrać kilka rund, a to głównie zależy od podejścia do przenośnika taśmowego, które jest potrzebne do gry online. Ma spory wybór czołgów i map, jeśli nie całą różnorodność gier (możesz trochę pograć w kooperację ze znajomymi, tryb przetrwania i trochę ćwiczeń poza głównym trybem 15 na 15). Jak na darmowe gry, jest to przyjemne i zaskakująco głębokie. Z pewnością nie byłaby to skóra z nosa, aby spróbować za wielką, starą cenę niczego. Oczywiście, jeśli grasz w to już od lat, nie ma dla ciebie nic nowego i nie ma natychmiastowości, której będzie pragnął mniej cierpliwy, ale dla nikogo innego na rynku konsol niewiele jest tak, jak w przypadku gry wieloosobowej.

Podsumowując, fajna gra, która nie tylko w polsce zyskała sporo rozgłosu. Polecam

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022