logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

sludio

2 miesięce temu

Wzrosty i upadki popularnych amerykańskich youtuberów

Witam, dzisiaj opowiem wam o upadku kilku zagranicznych youtuberów. Polecam przeczytać do końca.

YouTube od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych platform w internecie, a popularność ta przyciąga wiele osób, które chcą na niej zarobić lub zdobyć sławę. Jednak, jak w przypadku wielu innych branż, sukces na YouTube może być nietrwały i wiele popularnych kanałów i twórców z czasem traci swoją popularność. W tym artykule omówimy wzrost i upadek kilku popularnych youtuberów.

Jednym z przykładów wzrostu początkowo zaczął zyski popularności na YouTube jest kanał PewDiePie. Felix Kjellberg, który jest twórcą tego kanału, zaczął publikować filmy na YouTube w 2010 roku. Jego kanał zaczął zyskiwać popularność dzięki filmom, w których komentował gry wideo. PewDiePie stał się najpopularniejszym kanałem na YouTube w 2013 roku i od tego czasu jego popularność stale rosła. W 2019 roku jego kanał miał już ponad 100 milionów subskrybentów. Mimo że kanał PewDiePie zaczął tracić popularność w ostatnich latach, nadal jest to jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube.

PewDiePie - Komputer Świat

Niestety, nie każdy popularny kanał na YouTube ma taki sam los. Kanał Logan Paula jest dobrym przykładem tego, jak szybko popularność może spaść. Logan Paul zaczął publikować filmy na YouTube w 2013 roku i szybko zyskał popularność dzięki swojemu stylowi i odważnym filmom. Jednak w 2018 roku Logan Paul opublikował film, w którym pokazywał ciało osoby, która popełniła samobójstwo. Ten skandal doprowadził do znacznego spadku popularności jego kanału, a wiele firm, które wcześniej sponsorowały jego filmy, zaczęło się od niego odciąć.

Logan Paul – Wikipedia, wolna encyklopedia

Innym przykładem upadku popularności jest kanał Shane'a Dawsona. Shane Dawson zaczął publikować filmy na YouTube w 2008 roku i szybko zyskał popularność dzięki swoim filmom komediowym i parodiom. Jednak w 2018 roku Shane Dawson był oskarżony o rasizm, homofobię i inne kontrowersyjne zachowania. Te oskarżenia doprowadziły do znacznego spadku popularności jego kanału i wiele firm zaczęło od niego się odciąć.

Shane Dawson - Wikipedia

Wreszcie, warto wspomnieć o kanałach, które zyskały popularność dzięki kontrowersjom. Kanał Tanyi Manna, znanego również jako "Trisha Paytas", jest dobrym przykładem takiego kanału. Trisha Paytas zaczął publikować filmy na YouTube w 2007 roku i szybko zyskał popularność dzięki kontrowersyjnym filmom i zachowaniom. Jednak jego popularność często była powiązana z kontrowersyjnymi zachowaniami, a nie zawartością jego filmów. Mimo że jego popularność stale spadała i jego kanał wielokrotnie był krytykowany, nadal miał on lojalnych fanów, którzy pozwolili mu utrzymać pewną popularność na YouTube. Zawartością jego filmów. Mimo że jego popularność stale spadała i jego kanał wielokrotnie był krytykowany, nadal miał on lojalnych fanów, którzy pozwolili mu utrzymać pewną popularność na YouTube.

Who Is Trisha Paytas? the Life and Drama of the Controversial YouTuber

Casey Neistat jest znany również ze swojej działalności w branży reklamowej. W 2016 roku Casey współtworzył firmę Beme, która miała na celu stworzenie aplikacji społecznościowej opartej na wideo. W 2018 roku Casey sprzedał Beme do mediów CNN, a sam dołączył do zespołu CNN jako kreatywny dyrektor i producent wykonawczy.

Casey był również producentem i reżyserem wielu projektów reklamowych dla znanych marek, takich jak Samsung, Google i Nike. W swojej pracy reklamowej, Casey zawsze stawiał na unikalny styl i wysoką jakość wizualną, co przyczyniło się do wzrostu popularności jego firmy i stałej bazy klientów.

Casey Neistat to nie tylko youtuber i reżyser filmowy, ale także filantrop i aktywista społeczny. W 2018 roku Casey założył fundację, która pomaga organizacjom charytatywnym i społecznościom na całym świecie. Jego fundacja przyczyniła się do zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne, takie jak pomoc ofiarom huraganu Irma i Maria w Puerto Rico czy organizacja pomocy dla imigrantów na granicy USA-Meksyk.

W sumie, Casey Neistat to twórca, który zyskał popularność dzięki swojemu unikalnemu stylowi i jakości wizualnej swoich filmów. Jego wpływ na YouTube i branżę reklamową jest niepodważalny, a jego działalność filantropijna i społeczna jest godna pochwały. Casey Neistat to jedna z najbardziej inspirujących postaci w świecie internetowym i filmowym, którą warto śledzić i czerpać z niej inspirację.

Padniecie. Za taką kwotę Casey Neistat zrobił ten film o Polsce. Sprawa  skończyła się w sądzie - BOOP.PL

Podsumowując, YouTube to platforma, która przyciąga wielu twórców, którzy chcą zdobyć sławę i zarobić pieniądze. Niektórzy z nich zyskują ogromną popularność, ale niestety ta popularność często okazuje się nietrwała. Kanały i twórcy, którzy zdobywają popularność dzięki kontrowersjom lub skandalom, często tracą swoją popularność w wyniku kontrowersji, które wywołali. Inni twórcy, którzy zdobyli popularność dzięki swojemu stylowi i treściom, zazwyczaj zachowują swoją popularność przez długi czas, ale i oni mogą stracić swoją popularność, jeśli nie będą w stanie dostarczać interesującej treści dla swoich fanów. W każdym razie, popularność na YouTube jest trudna do zdobycia i jeszcze trudniejsza do utrzymania, więc twórcy muszą być świadomi ryzyka i stać na wysokości zadania, aby zyskać trwałą popularność na tej platformie.

Dziękuje za przeczytanie mojego artykułu. Napisz w opiniach jak podobał ci się artykuł.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022