grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

bilix262

12 miesięcy temu

Xiaomi Redmi Note 11 - Czy opłaca się w 2023 roku?

Na wstępie...

Jaki jest najlepszy i najbardziej opłacalny telefon w 2023 roku? Nie mam pojęcia. Natomiast dzisiaj chciałbym wam przedstawić zeszłoroczny model wydany przez Xiaomi, czyli Xiaomi Redmi Note 11 - Telefon niedrogi, a zarazem naprawdę dobry. Czym się wyróżnia od innych urządzeń za tą cenę? Zaraz wam pokażę, ale najpierw chciałbym krótko opisać tą firmę:

   <-- A tak prezentuje się Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi, ale co to jest wogóle za firma?

Xiaomi już od początku swojego istnienia produkowało produkty tanie, ale dobre. Bardzo popularnym telefonem tej firmy jest Xiaomi Redmi Note 8 Pro, który był jednym z najlepszych telefonów w tej półce cenowej. Do czasu, aż Xiaomi zakończyło wsparcie dla tego urządzenia. Dla mnie byłą to jedna z gorszych rzeczy, ponieważ telefon ten naprawdę był bardzo dobrym sprzętem i do tej pory sprawuje się świetnie. Aktualnie firma produkuje nie tylko telefony, ale i zegarki (pewnie kojarzycie Mi Bandy - Tak, to również sprzęty wyprodukowane przez Xiaomi), hulajnogi elektryczne, tablety, głośniki itp. 

Dobra, przejdźmy do konkretu

Xiaomi Redmi Note 11 to z pewnością telefon, który mógłby być hitem sprzedaży. Jednak zapewne ze względu na MIUI (i nie tylko) tak się nie stało. A szkoda... 

Sam telefon wyglądem może nie przypomina "dobrego" telefonu, natomiast w środku kryją się rzeczy, których brakuje w innych telefonach z tej półki, a czasem nawet we flagowcach...

Wyświetlacz... AMOLED???

Coraz częściej w tej półce spotyka się wyświetlacze AMOLED, ale nadal jest to niezwykły widok w takich tanich telefonach. Redmi Note 11 posiada właśnie taki wyświetlacz FHD+ DotDisplay o rozmiarze 6,43″ oraz odświeżaniu 90Hz, co również zaskakuje. Sam telefon używa się płynnie, rzadko się zacina, a system MIUI oferuje bardzo ładne animacje, które na tym ekranie wyglądają naprawdę zarąbiście. Sam wyświetlacz chroni Corning™️ Gorilla Glass 3. 

 

A procek?

Za poprawne działanie tego telefonu odpowiada ośmiordzeniowy Snapdragon®️ 680 o częstotliwości 2.4Ghz oraz procesor graficzny Qualcomm®️ Adreno™️ 610. Sprawdzi się on zarówno podczas codziennego korzystania z telefonu, jak i podczas wieczornego wspólnego grania czy oglądania filmów. A co do samych filmów to oglądanie ich na wyświetlaczu 90Hz naprawdę oddaje. Sam procesor działa dobrze i nie nagrzewa się zbytnio.

No dobra, ale co z resztą?

Przede wszystkim zacznijmy od baterii. Pojemnośc tej baterii wynosi 5000 mAh. Przy normalnym korzystaniu telefon daje rade wytrzymać nawet 2 dni na jednym naładowaniu, a dzięki ładowaniu 33W PRO (które wspiera Xiaomi) bateria ładuje się do 100% w ok. 60 minut, dzięki czemu nawet w ostatnich 20 minutach przed ważnym spotkaniem da się naładować telefon do nawet 40%. 

Jeśli chodzi o aparaty, to nie jest to najmocniejsza strona tego urządzenia, natomiast nie należy on do najgorszych aparatów. Główna Jednostka posiada 50 MP, Aparat Ultraszerokątny posiada 8 MP, a aparaty makro oraz z czujnikiem głębi posiadają 2 MP. Oczywiście nie można zapomnieć o aparacie przednim 13 MP. Gorzej jest z filmowaniem, ponieważ film w jakości 1080p nagrywa tylko 30 klatek na sekundę, więc jeśli jesteś fotografem, to polecam ci znaleźć inny telefon. 

Natomiast jeśli chodzi o inne funkcje, to telefon posiada czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk włącz/wyłącz (do czego trzeba się jednak przyzwyczaić) oraz skaner twarzy wbudowany w przednim aparacie. Na plus na pewno głośniki stereo, również rzadko spotykane w telefonach w takiej cenie. Trzeba również powiedzieć, o NFC, który ten telefon również posiada. W zależności od modelu urządzenie posiada 4/6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika. Niestety nie posiada on łączności 5G, ale bez tego też można sobier dać radę. 

Xiaomi = MIUI = BŁĘDY!

Tak, to racja. Xiaomi jest znane również z tego, że nakładka androida, którą telefony tej firmy posiadają mają wiele błędów. Zwłaszcza jeśłi chodzi o MIUI 13, które posiada bardzo dużo błędów. Ale spokojnie! To tylko tak brzmi!

Jeśłi chodzi o błędy, to w codziennym użytkowaniu raczej tych błędów nie znajdziecie. Dopiero kiedy korzystacie z bardziej wymagających aplikacji to możecie zauważyć jakieś bugi. Natomiast ja korzystam z MIUI 13 od roku i naprawdę rzadko spotkałem jakikolwiek błąd. Zwłaszcza, że z telefonu nie korzystam jakoś zbyt wymagająco. Trzeba jednak mimo wszystko przyznać, że funkcje, jakie umożliwia MIUI 13 wynagradza błędy systemu. Zwłaszcza, że niektóre funkcje przydają się na codzień. 

Podsumowując...

Telefon Xiaomi Redmi Note 11 to telefon z pewnością idealny dla ludzi, którzy nie wymagają zbyt dużo od takiego sprzętu, a nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na takie urządzenie. Ale czy telefon ten opłaca się jeszcze kupić w 2023 roku. Myślę, że tak i na pewno kupiłbym ten telefon po raz drugi.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Xiaomi i są wykorzystane tylko w celach pokazowych urządzenia.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy