logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

1 rok temu

Youtubers Live 2

Youtubers Life 2 to znacznie inna gra od Youtubers Life - OMG Edition. Mamy wrażenie, że pierwsza gra przelała pieniądze przez skrzynkę pocztową U-PLAY Online, ponieważ jest to całkiem żarówka, a na ekranie widać dużą kwotę tych pieniędzy. Jasne, wciąż robisz podobne rzeczy do OMG Edition: zbierasz „karty reakcji”, aby tworzyć wysokiej jakości klipy, a następnie układasz je razem, aby tworzyć filmy na Youtube. Ale to dziesiątki, nie, setki innych rzeczy do zrobienia sprawiają, że Youtubers Life 2 jest zupełnie inną perspektywą niż ta pierwsza.

Save 20% on Youtubers Life 2 on Steam

Gra rozpoczyna się od wyboru postaci, a następnie wysłania do NewTube City (jesteśmy trochę zdezorientowani, dlaczego U-PLAY uzyskała licencję na YouTube, ale ledwo przekracza tytuł). Istnieje pewne uzasadnienie historii, dlaczego tu jesteś, ale to absolutna bzdura. Szczerze mówiąc, jest to ciągła zęza, która działa przez całą grę i wciąż bulgocze słowa, takie jak „hakerzy metaverse”. Trudno nam zrozumieć choćby jedno słowo, nie mówiąc już o trosce. Najlepiej go odpędzić i skupić się na reszcie.

Dostajesz mieszkanie i podstawową konfigurację, dzięki czemu możesz tworzyć rozgrywki i filmy z komentarzami. Otrzymasz również kamerę dronecam, czyli „osobisty asystent nagrywania”, dzięki czemu możesz przeprowadzać wywiady z Randos na ulicy. A potem jest całkiem jasne, że jesteś na dole drabiny, nikt, kto musi zacząć gromadzić pieniądze, widzów, subskrybentów i inne dziwne punkty społeczne, jeśli chcesz przetrwać. Ludzie nie będą z tobą rozmawiać, obszary zostaną od ciebie odcięte, a podstawowe prawa człowieka będą odmawiane, chyba że je podniesiesz. W zasadzie to odcinek Black Mirror. Przetrwanie fleekisty.

W tych momentach jest kilka ech Youtubers Life – OMG Edition, ale wyjście z frontowych drzwi pokazuje, jak naprawdę jest inaczej. Jest to otwarty świat podzielony na trzy różne obszary i możesz go odkrywać według własnego uznania.

Na początku jest to dziwnie oszałamiające. Masz jasne cele, ale przestają być przydatne. Zadania wymagają odnalezienia postaci, których nigdy nie spotkałeś, lub odwiedzenia miejsc, w których nigdy nie byłeś. Seria hashtagów informuje o tym, co jest modne w określonym czasie, ale są to słowa kluczowe, takie jak #streetgym lub #doge, które nic nie znaczą, dopóki nie natkniesz się na te cholerne rzeczy. Youtubers Life 2 to ogromny bałagan elementów i dopiero zaczynasz to rozumieć, błądząc.

Ale nigdy nie masz poczucia, że ​​możesz się pomylić. Youtubers Life 2 wykonuje złą robotę, wyjaśniając, czy powinieneś biegać jak bezgłowy kurczak, czy po prostu odpoczywać. Otwarty świat jest eksplorowany w czasie gry, ze sklepami i udogodnieniami otwieranymi i zamykanymi o różnych porach, a całe miasto w zasadzie odbywa sjestę w niedzielę. Nieustanny upływ czasu wprawia Cię w stan paniki na niskim poziomie, a naturalna erozja oglądalności oznacza, że ​​musisz coś wydać. Dodatkowo są wydarzenia, które mają miejsce tylko w określone dni, więc czujesz się zobowiązany do ich ukończenia – jeśli możesz je znaleźć.

Youtubers Life 2 Review (PS4) | Push Square

Grając już od dłuższego czasu, nauczyliśmy się jednak uspokajać. Youtubers Life 2 wysyła ci mieszane wiadomości, ale generalnie można się zrelaksować, zbadać obszary, w których nie byłeś, zbudować mentalną mapę miasta i rozwikłać te słowa kluczowe hashtag. Najlepiej grać w wolnym czasie, godzinę lub dwie na raz. Pod wieloma względami zastanawiamy się, czy sytuacja uległaby poprawie, gdyby YouTubers Life 2 pożyczyło WIĘCEJ z Animal Crossing, z prawdziwym, rzeczywistym czasem jasno, że czasami powinieneś po prostu wrócić jutro. Prawdopodobnie sprawiłoby to, że gra byłaby bardziej zrelaksowana, bardziej odzwierciedlająca to, jak U-PLAY chce, abyś grał w Youtubers Life 2.

Ponieważ chcą, żebyś zrobił wszystko. W YouTubers Life 2 jest śmieszna ilość do zrobienia 2. W kategorii „osobowość Internetu” znajduje się wiele kategorii wideo i przesyłania strumieniowego, a najprawdopodobniej zrobisz każdą z nich na podstawie słów kluczowych hashtagów danego dnia. Możesz robić unboxingi, vlogi, transmisje na żywo (przepełnione rytmiczną minigrą akcji w stylu Guitar Hero), wywiady, filmy z rozgrywką, filmy z komentarzami i nie tylko. Zwykle będą one rozgrywać się tak, jak w przypadku OMG, z wyborem kart reakcji z talii i próbą zaspokojenia pięciu różnych „kategorii” oglądalności. Następnie przeskakujesz do komputera, aby uporządkować je w sposób, który generuje maksymalną liczbę wyświetleń, nadając mu tytuł przynęty na kliknięcia, a następnie czekasz na wyniki.

Jest też pełna gra o przyjaźni. Możesz krzyżować ścieżki z osobowościami NewTube i wykonywać ich indywidualne misje, a jest ich absolutnie dziesiątki. Większość ludzi jest wymyślona, ​​ale kilku możesz rozpoznać. PewDiePie i Crainer pojawiają się wcześnie, a Rubius, InoxTag i GermanLetsPlay również robią kamee. Znam tylko kilka z nich, ale wiem wystarczająco, że te sekwencje wygenerują więcej WTF niż cokolwiek innego. Te awatary nie są do nich bardzo podobne, nie mówią za bardzo do nich, a ich misje to dzikie przejażdżki w metawersy, amnezję i inne zaawansowane tematy, które też nie mają z nimi wiele wspólnego. Przynajmniej ukończenie ich misji daje ci kartę reakcji z ich hasłami, więc to już coś.

Poza tym jest o wiele więcej do zrobienia. Cashflow będzie dla ciebie ciągłym grindem, więc będziesz chciał wykonywać generowane proceduralnie misje zwane prowizjami. Zdobądź wystarczającą ilość jednorazowej gotówki i możesz zacząć ulepszać swój dom, przeprowadzkę, poślubić ludzi, ulepszać swój sprzęt do gier, ulepszać swój sprzęt do przesyłania strumieniowego, uzupełniać bibliotekę gier i nie tylko. I to bez kompletnego nonsensu głównej linii zadań.

To zamieć rzeczy i będziesz w podwójnej liczbie godzin, zanim poczujesz się z nią komfortowo. Gdy tam dotarliśmy, Youtubers Life 2 zaczął nas szarpać. Dotarlibyśmy do końca dnia, nie było już energii, a Youtubers Life 2 uratowało grę. Mogłoby się wydawać, że to dobry moment na zatrzymanie się, gdybyśmy nie mieli surowego materiału filmowego do zrobienia klipów, zadań do wykonania lub nowego wydarzenia, które miało miejsce tego dnia – zjazdu w mieście, pożaru na nabrzeżu lub nowego celebrytka grzebie w NewTube City. Graliśmy więc kolejny dzień i kolejny i zastanawialiśmy się, gdzie minął nasz wieczór.

Nie ma absolutnie żadnej obrony w YouTubers Life 2. Historia jest okropna, lawina nonsensów. Znani youtuberzy są wrzucani, nie dbając zbytnio o to, co czyni ich wyjątkowymi. Jest bałagan, kakofonia ludzi krzyczących na ciebie i często przestaniesz się zastanawiać, dlaczego. Dlaczego desperacko próbuję zdobyć więcej obserwujących? Dlaczego ocieram się przed kotem na drzewie?

I jeszcze. Youtubers Life 2 może być tandetny i hałaśliwy, ale porządkowanie bałaganu zaczyna być zabawne. Coraz mniej słów kluczowych jest mylących. Otwarty świat zaczyna mieć sens. I wtedy pojawia się pętla gry: rób filmy, zdobywaj gotówkę, kupuj sprzęt, rób lepsze filmy, zarabiaj więcej gotówki. To Animal Crossing w designerskich słuchawkach.

Jako ktoś, kto ma tendencję do drwiny z idei influencerów kariery i twórców społecznościowych, Youtubers Life 2 sprawił, że zmieniliśmy zdanie na około dwadzieścia godzin. To musi być uzależniające życie, a na pewno jest to dużo pracy. To prawie sprawia, że ​​chcemy spróbować.

Oczywiście głównym celem gry jest zostanie profesjonalnym YouTuberem i wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu na kręcenie i edycję filmów, które można publikować na NewTube, wiodącej platformie wideo w grze. Możesz filmować z domu na komputerze, konsoli do gier lub podczas podróży. Tu zaczynają się pojawiać problemy z oznakowaniem, ponieważ nie było jasnych instrukcji, jak dokładnie przeprowadzić ten proces, więc były to głównie domysły. Podczas gdy część nagrywania była na tyle prosta, że ​​można ją było uchwycić metodą prób i błędów, część edycyjna była najbardziej frustrująca.

Nagrane wideo jest najpierw dzielone na cztery klipy, które muszą pasować do siebie jak puzzle. Jednak nie wszystkie części łączą się poprawnie, co ma ogromny wpływ na Twój wynik i jakość filmu. W miarę postępów w grze opcje łączenia klipów będą się powiększać. Chociaż nie było zbyt wiele samouczka na temat tego, jak dokładnie to działało, co oznacza, że ​​​​możesz samemu połączyć dwa i dwa. Ponadto zdobywanie pięciu gwiazdek za nagrania jest trochę bezcelowe, gdy edycja mocno obniża ogólny wynik i nie można nic zrobić, aby to zmienić.

Kolejnym celem filmów jest uzyskanie jak największej widoczności poprzez codzienne trendy. Musisz oznaczyć je w udostępnianych treściach, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Jasne, trendy są pokazywane na początku dnia i zawsze możesz do nich wrócić w swoim dzienniku, ale nie masz możliwości obejrzenia ich podczas tworzenia filmów. Oznaczało to, że często musiałem próbować przypomnieć sobie, jakie były trendy na dany dzień, a biorąc pod uwagę ich liczbę każdego dnia, okazało się to trudne i było trafione, jeśli chodzi o poprawę mojej widoczności.

Youtubers Life 2 Review - Xbox Tavern

Dzięki mechanice energetycznej w grze nagranie wideo może często pochłaniać tak dużo, że tego dnia nie będziesz w stanie poradzić sobie z niczym innym. Dostępne są miejsca, w których możesz zdobyć więcej jedzenia i zyskać więcej energii, jeśli potrzebujesz, ale jest to trudne, gdy na początku nie masz pieniędzy. W końcu sprawia to, że ekspansywny świat poza domem gracza jest bardziej utrudnieniem. To wstyd, ponieważ najwyraźniej poświęcono dużo czasu na budowanie tego świata, ale nie masz środków, aby naprawdę go odkrywać w wolnym czasie.

Wracając do braku odpowiedniego oznakowania i samouczka w grze, jest prawdopodobnie największym problemem, jaki ma YouTuber’s Life 2. W przypadku wielu czynności nie było wskazówek, jak je wykonać, co oznacza, że ​​spora kwota wymagała zgadywania oraz prób i błędów. Na przykład różne symbole i ikony nie mają żadnego wyjaśnienia, a menu ustawień było niewiarygodnie proste bez żadnych innych informacji, które mogłyby pomóc. Podczas „śledzenia” zadania nie zapewnia to również żadnej formy wskaźnika do następnego celu.

Podsumowując, fajna gra, w której można choć trochę wczuć się w życie youtubera. Polecam

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022