grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

4

MikoMan

3 lata temu

zasady i receznja serwera społecznościowego ONLY AWP

 

Recenzja serwera społecznościowego ONLY AWP

 

Wstęp

 

Na serwerze grało mi się genaralnie bardzo miło. Serwer jest dosyć dobrze blokowany przed oszustami i nie spotkałem się jeszcze z żadnym z nich, a spędziłem na nim dość dużo czasu.

 

Zasady serwera

 

Na serwerze będziemy rozgrywali kolejne mecze na mapach, które zostaną wybrane przez grające w tym momencie osoby. Mapy są już z góry ustalone, dlatego gracz nie ma możliwości zagrania własnej mapy. Zbiór map jest duży i rzadko się nudzą.

 

Przykładowy screen z gry na podobnym serwerze

Problemy na linii CS:GO > Światłowód – Strona 44 - Nasz Orange

 

W grze występują 3 typy rund:

- klasyczna runda (najczęściej losowana);

- runda „NOSCOPE (rzadsza) w takiej rundzie gracze nie mają możliwości celowania optycznego;

- runda „BHOOP” w trakcie której gracze mają możliwość w bardzo łatwy sposób wykonywania serii skoków w celu uzyskania większej prędkości.

 

W rundzie „BHOOP” + „NOCSOPE”  obowiązują obie te zasady.

 

Na serwerze jest też możliwość ustawienia skinów do broni, które obejmują tylko grę na tym serwerze. Można ustawić:

- nóż (!knife)

- AWP (!ws)

- agentów (!agents)

 

VIP

 

Funkcja VIP jest dostępna do wykupienia w sklepie serwera za pomocą SMS. Możliwa do aktywowania na 1 godzinę za darmo po wpisaniu w czacie serwerowym komendy „!freevip”. Na dodatek w pierwszych rundach każdego meczu wśród wszystkich graczy jest losowany jeden darmowy vip, który trwa do końca danej mapy.

 

Zalety statusu vip:

- możliwość ustawienia skinu do rękawiczek (!gloves);

- możliwość zmiany koloru nicku, tagów, koloru pisania na czacie, naklejek;

- podwójny skok (możliwość wykonania drugiego skoku znajdując się w powietrzu po pierwszym).

 

SKINY

Aby ustawić skiny do gry, należy wpisywać powyżej wymienione komendy do czatu serwerowego. UWAGA! Należy je wysłać, aby zadziałały.

Należy to wpisać w taki sposób: !komenda

Pod komendą wpisujemy daną nazwę, np. !ws, knife, gloves, itp.

 

 

Mała wzmianka o mapach ;) JEDNA Z MAP NA SERWERZE

 

Mapy na serwerze są symetryczne, przez co gra jest pod tym względem uczciwa.

 

SERWER

 

Serwer jest ogólnodostępny, więc wejść może na niego każdy. Osoby znajdujące się na serwerze mają możliwość przedwczesnej zmiany mapy po uzyskaniu głosów odpowiedniej liczby osób. Serwer udostępnia kickowanie (dostępne dla wszystkich) i banowanie (tylko administrator). Osobiście nigdy się z nim nie zetknąłem. Jeżeli to przeczyta to pozdrawiam :)

 

OSOBY UCZĘSZCZAJĄCE NA SERWER

 

Jest pewne grono osób, które na serwerze można spotkać prawie codziennie. Ogólnie pod względem miłej gry serwer jest całkiem dobry. Zdarzają się toksyczne osoby, ale to rzadkość i najczęściej kończy się na zmutowaniu.

 

RANGI

Na serwerze jest sytem serwerowych rang obejmujących wszystkich graczy. Za zabójstwa (2), asysty (1), noscope (1),  za wygranie rundy (2),    firstblood (1), za śmierć (-2) i przegranie rundy (-2). Za inne aktywności również można zdobyć punkty, które potem przekładają sie na rangę. Rangi wygladają tak jak w oficjalnej grze, z tą różnicą że ciągną się dalej (po global elite występują kolejne rangi).

 

PODSUMOWANIE

 

Grę na serwerze serdecznie polecam, bo gra się w miarę miło i choć zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, to polecam ten serwer, bo są one rzadkością. Mam nadzieje, że ten poradnik ci pomógł i dzięki niemu będziesz wiedział jak, i czy wogóle grać na tym serwerze.

 

PS NA KONIEC

 

Rangi wbija się bardzo topornie, gdy trafisz do gorszego teamu (w grze jest system balansowanie drużyn), to punkty spadają bardzo szybko. Po śmierci i przegraniu rundy tracisz 4 punkty, co musisz odrobić wygraną z 1 zabójstwem. Za tytuł MVP dostajemy aż 3 punkty! Jest to trudne, ale mam nadzieję, że się wybijesz. Zapomniałem jeszcze dodać, że VIP ma możliwość ustawienia muzyki MVP, co jest miłym elementem, bo są tam takie utwory jak:

- Oczy zielone (cały serwer to śpiewa XD ) ;

- Mata - Patoreakcja ;

i wiele innych.

Tym akcentem się z wami żegnam i mam nadzieję że pomogłem. ;)

MikoMan

 

"

"

"

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy