grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

pkeydrop876

2 lata temu

5 ciekawych gier, w które polecam zagrać

Przedstawiam wam 5 gier, którę według mnie zasługują na trochę uwagi. Są to w większości gry survivalowe.  Miłego czytania.

 

1.THE FOREST

 

    The Forest to pierwszoosobowy horror z silnymi elementami survivalowymi. Gra przedstawiona jest z perspektywy pierwszoosobowej w otwartm świecie.

Data wydania 30 maja 2014 rako. Grę wyprodukowało studio Endmight Games, mające na koncie mobile End Night. Firmę założyli ludzie, którzy wcześniej pracowali nad efektami specjalnymi w takich filmach jak Tron:Legaczy czy 300. Gra dostępna jest na platformach PlayStation 4, Android, Mocrosoft Windows. Polski język jest obsługiwany. Cena gry wynosi: 71,99 zł.

Gra jest zarówno jednoosobwa, jak i wieloosobowa ( Liczba graczy: 1-4).

W fabule wcielamy się w mężczyznę, który przeżył katastrofę samoloty pasażerskiego. Budzimy się przy wraku. Akcja gry toczy się na gęsto zarośniętym półwyspie. Szybko okazuję się, że nie jesteśmy sami, oprócz nas na wyspie kryję się plemię mutantów- kanibali. W grze jest niewielki zestaw misji, musimy podejmować własne decyzję aby przetrwać. W tym celu musimy szukać pożywienia, znaleźć schronienie, tworzyć potrzebne narzędzia.  Tytułowy las jest częściowo dynamiczny, co oznacza że pogoda się ciąglę zmienia, a niektóre rośliny rosną i więdną, a do tedo dochodzi cykl dobowy. Rozbudowany system rzemiosła pozwala na konstruowanie przedniotów, którę pomoga nam przetrwać. 

 

 

2. VALHEIM

      Valheim to komputerowa gra survivalowa wyprodukowana przez studio Iron Gate Ab, a wydana przez Coffee Stauin Publishing 2 lutego 2021 roku. Dostępna jest na platformach: Microsoft Windows, Linux. Polski język jest obsługiwany. Gra jest jednoosobowa jaki i z możliwością sieciowej kooperacji.

Grę możemy zakupić za 71,99 zł.

Akcja fabuły toczy się w świecie, w którym polegli na polu bitwy wikingowie udają się do krainy wiecznego szczęścia- walhalli. przystosowanej d;a poległych w xhwale wojowników. Zaczynamy rozgrywkę jako jeden z poległych wojowników, po czasie odkrywamy, że aby osiągnąć etap nordyckiego życia pozagrobowego, musimy pokonać zło, którę prześladuję tytułowe Valheim. Gra toczy się z perpektywy trzecioosobowej. Świat składa się z biomów takich jak: łąki, czarny las, góry i inne. Każdy biom cechuję się innym poziomem trudności, zawierając różnych wrogów, bossów i przedmioty. Unikalny system żywności sprawia, że polowanie i rolnictwo w grze jest kluczem postępu- ilość zdrowia i wytrzymałości gracza zależy od różnorodności i jakości spożywanego jedzenia. W walce uzywa się broni jednoręczntch i dwuręcxznych, łuków, włuczni oraz tarcz.

 

3. FRIDAY 13th: THE GAME- Piątek trzynastego.

    Gra została wydana 26 maja 2017 roku przez gun Interactive. Producentami są: Gun Interactive, IIIFonic, Black Tower Studios, Nighthawk Interactive. Dostepna jest na platformach: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo Switch. Niestety polski język nie jest obsługiwany.

Cena gry wynosi 53, 99 zł.

Friday The 13th: The Game to gra akcji w trybie trzecioosobowym. Jest ona adaptacją kultowego cyklu horrorów Piątek Trzynastego. Produkcja wskrzesza legendę, jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców- Jasona Voorheesa. 

Akcja gry osadzona jest w okolicach jeziora Crystal Lake ( dokładnie tam, gdzie zapoczątkowana została seria filmowa ). Ze względu na specyfikę rozgrywki, gra Friday the 13th: The Game nie oferuję nam jednak rozbudowanej warstwy fabularnej. Gra koncentruję się na sieciowej rywalizacji, zaprojektowanej pod kątem maksymalnie ośmiu graczy. Jeden z uczestników zabawy wciela się w postać mordercy Jasona Voorheesa, zaś pozostała siódemka w uczestników kempingu, których zadaniem jest ucieczka przed oprawcą, a przy odrobinie szczęścia- jego eliminacji.

4. THE LONG DARK

    Gra została wydana 1 sierpnia 2017 roku. Wyprodukowana przez kanadyjskie przedsiębiorstwo Hinterland na platformy: Linux, Microsoft Windows, macOS, xbox One i PlayStation 4. W grze jest obsługiwany język polski. Gra jest jedynie tylko jednoosobowa. 

Cena jej wynosi 124,99 zł. W tamtym roku została rozdawana przez EpicGames za darmo. 

The Long Dark to symulator przetrwania, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwsoosobowej. Naszym celem jest przetrwanie w świecie, w którym panują skrajne niskie temperatury trudno jest o pożywienie oraz wodę. Gra zawiera dwa typy rozgrywki: Piaskownicę- gdzie mamy do dyspozycji kilka map połączonych ze sobą, naszym zadaniem jest przetrwanie. Mamy możliwość zbieranian i wykorzystywania różnorakich zasobów pomagających nam przeżyć w świecie gry, min. woda, jedzeie, drewno opałowe, narzędzia lub lekki. W grze możemy również napotkać dziką zwierzynę, która może być dla nas zagrożeniem, ale także taką na którą możemy zapolować. Oraz tryb Fabularny- który opowiada o losach pilota Wiliama Mackenziego oraz doktor Astrid Greenwood, ocalałych z geomagnetycznej burzy, w wyniku której doszło do wyłączenia wszystkich urządzeń elektrycznych. Akcja gry toczy się w zimowej Kanadzie.

Sandboksowa struktura gry stwarza duże możliwości. To od nas zależy, w jakim kierunku się udamy, a swoboda poruszania się po zasypanych  śniegiem terenach nie jest w żadnym stopniu ograniczona.

5. STRANDED DEEP

    Stranded Deep to survivalowa gra wideo stworzona przez australijskie studio Beam Team Games dla systemów Microsoft Windows, macOS, PlayStation, Xbox One i Lunix. Została wydana 23 stycznia 2015 roku. Niestety nie jest dostępny język polski.

Grę obecnie możemy zakupić za cenę: 53,99 zł.

 Akcja gry Stranded Deep toczy się na Oceanie Spokojnym, gdzie jako bohater, który przeżył katastrofę lotniczą, musimy stawić czoła jednym z najbardziej zagrażających życiu scenariuszy w proceduralnie generowanym świecie. Jako gracze możemy odkrywać wyspy Pacyfiku, rafy i bezdenne rowy oceaniczne wypełnione szczegółowymi biomami i musimy szukać i rozwijać środki do przetrwania. Gra charakteryzuję się dynamicznym cyklem pogody oraz dnia i nocy. Prezentowany jest również system budowania, dzięki któremu możemy osiedlić się na wyspie i zbudować schronienie lub tratwę, która umożliwi nam eksplorować ocean, oraz system rzemieślniczy, dzięki któremu zasoby mogą być zbierane i łączone w celu tworzenia wyposażenia. Musimy także radzić sobie ze zdrowiem, głodem, pragnieniem i snem w obliczu żywiołów z którymi przyjdzie się nam borykać. Pragnienie jest szczególnie ważnym elementem przetrwania. Źródła nawadniania są ograniczone. Tropikalny oceam w grze jest pełen różnych form życia np. ryb, żółwi czy rekinów.

Gra zawiera również oficjalne zakończenia. Możemy znaleźć porzucony lotniskowiec, który utknął na małej wyspie. Na statku znajduję się samolot, który po naprawie może służyć jako ucieczka z Pacyfiku.

Świat jest generowany proceduralnie, początkowa wyspa, na której lądujemy, oraz wszystkie inne wyspy, są generowane losowo dla każdego odtwarzanego pliku zapisu. Gra zawiera również tryb "kartografa", w którym możemy manipulować swoim światem, a także dodawać i dostosowywać istniejące i nowe wyspy.

* Jako ciekawostka, w grze możemy znaleźć pisanki związane z filmem Cast Away z 200 roku. Na jednej z wysp znajduję się piłka do siatkówki z zakrwawionym odciskiem dłoni, zwana Wollie, podobna do Wilsona z filmu. Jest też skrzynka pocztowa wyprana na wyspie, luźno przypominająca pudełko FedEx z Cast Away.

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy