logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

Michal

9 miesięcy temu

Chell: Recenzja

Portal to gra logiczna o której zrobiłem już recenzje ale mało wspomniałem o raz wspomnianej w poprzedniej renzji Saga Portal: Recenzja Chell bez której pewnie nie było by tytułowej gry Portal i która jest moim zdniem zarówno jedną z najlepszysz jak i najseskowniejszych postaci kobiecych. 

Chell to kobieta oraz główna bohaterka sagi gier Portal. Nosi białą koszule z niebieskojasnymi paskami z logiem Ośroka Aperure którą na początku pierwszej części ma przykrytą pomarańczowym kombinezonem oraz białe buty antyupatkowe. Co jej prawdziwego wieku to na oko dał bym jej 25 lub 30 lat. Podobnie jak nie znamy przeszłości tak i nie znamy jej rodziny ale istnieje prawdopodobieństwo że jej rodzicami Caroline i Cave Jonhson lecz według też że ojcem Chell był lub wciąż jest Prof. Ratman dzięki któremu nasza bohaterka przetrwała.

Nie mniej jednak sądzę że jej rodzicami byli Carone i Cave Jonhson. Dlaczego tak sądzę? Spójście tylko na zdjęcie z Caroline i Cave,a. Nie da się ukryć że kobieta na zdięciu to starsza wersja Chell.

Natomiast Chell to może być nie córka a wnuczka naszego Ratmana którego córką mogła być właśnie Caroline. Nie wiadomo też czy Cave w jekiś sposób wykozystywał swoją asystentkę ale Chell jak na moje dla mnie Carolinie to Caroline Ratman a Chell to Chell Jonshon. Pamiętajmy jednak że bohaterką recezji jest Chell więc przedźmy do niej. 

Nie wiado czy Chell trafiła do Aperture dobro wolnie czy pod psymusem ojca ale myślę że jako córka założyciela i dyrektora mogła by zrobić wiele dobrego dla Ośrodka Aperture i jako wnuczka naukowca mogła by pomóc podłąconej do niegdyś stucznej inteligencji matce i naprawić oraz ulepszyć Wheatley'a bez którego Chell jest jak Shrek bez Osła i którego mam nadzieje jeszcze ujrzeć w grze.

Patrząc na otoczenie w jakim żyje nasza bohaterka i na bezludną pustkę w grze nie da się ukryć że świal Portala jest mroczniejszy niż zamach Rosjan na Ukrainę. No a przecież sprawcami ten apokalipsy są maszyny a nie ludzie. Poza tym przy umieniętnościach Chell myślę że nie bez powodu Ratman uratował ją od śmierci z rąk Glados czy co tam ona ma, bo wiedział że tylko ona może ją powtrzymać. Nie wiadomo czy Portal 3 by był kolejnym czy następnym ogrzewanym kotletem ale co do Chell i jej przeszłości jest to tak samo intrygujące jak pytanie czy Prof. Ratman napewno żyje no i czy tak jak w przypadku Glados Wheatley jak i inne cone'ny są byli ludźmi oraz czy w środku kostek toważyszącyc zwanych Copanion Cube nie znajdują się żywi ludzie ale jest to jeszcze bardziej mroczne niż świat Portala.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022