logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

Ciekawe gry na Steamie, w które warto zagrać

Cześć! Z tej strony Beginnerx, w tym artykule przedstawię w sumie kilkanaście ciekawych gier na Steamie, w które zdecydowanie warto zagrać. Bez przedłużania zapraszam do czytania.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Bardziej niż cokolwiek innego, to świat Wiedźmina 3 fascynuje, ponieważ jest tak duży, piękny i wypełniony historią. Wiedźmin 3 jest o wiele mniej toporny niż Skyrim, do którego często jest porównywany, a jego dorosły ton współgra z jednymi z najlepszych gier RPG z gatunku high fantasy. Tępy wiedźmin Geralt będzie się rozkręcał z każdą swoją zgryźliwą odpowiedzią, a historia maluje pyszną, powoli rozwijającą się tajemnicę, którą będziesz chciał poznać do końca. Nie bez powodu ta gra znajduje się na szczycie tak wielu list najlepszych gier.

Terraria

Wydana w 2011 roku Terraria wciąż pozostaje jednym z najlepszych przykładów gier sandboksowych i powodów, dla których ten gatunek gier jest tak uwielbiany. Dzięki proceduralnie generowanym światom Terraria oferuje wiele możliwości dosłownego przekopania się przez nie. Możesz zbudować swój własny dom i wyposażyć go, znaleźć skarb, walczyć z potworami, wytwarzać sprzęt lub po prostu spędzać czas na eksploracji. W przeciwieństwie do gier takich jak Minecraft, eksploracja świata w Terrarii oznacza, że trzeba się starać, aby nie zginąć. Dzięki temu, że gra była hojnie aktualizowana na przestrzeni lat, masz do odkrycia ponad 3000 przedmiotów, które umożliwiają drastycznie różne style gry. To właśnie ta dbałość o równowagę i poczucie cudowności sprawiają, że Terraria jest grą, w którą można grać przez setki godzin.

Apex Legends

Przede wszystkim w Apex Legends gra się niesamowicie płynnie. Wszystko, od poruszania się po strzelanie, sprawia, że czujesz się dobrze, a pomocny system pingów sprawia, że ponowne znalezienie czegokolwiek jest szybkie i łatwe. Dzięki systemowi bohaterów, podobnemu do tego w Overwatch, zostaniesz nagrodzony za poświęcenie dużej ilości czasu swojej ulubionej postaci i będziesz mógł podjąć nowe wyzwanie, grając kimś innym. Mapy są niewiarygodnie gęste i musisz je poznać, aby znaleźć miejsca, w których możesz ożywić swoich sojuszników, co jest ważnym narzędziem współpracy, które podkreśla, że grasz z innymi ludźmi, a nie przeciwko nim. Nie można jednak przecenić tego, jak dobrze czuć się w ruchu, ponieważ jest to najważniejsza kwestia w każdym szalonym battle royale, a żadna gra nie opanowała jej tak dobrze, jak Apex.

Cities: Skylines

Firma Paradox Interactive podjęła próbę stworzenia gry typu city-builder w stylu takich klasyków jak Sim City, odnosząc wielki sukces - formuła spędzania czasu na budowaniu rozrastającej się metropolii jest wciąż aktualna.Do tej pory nie ma chyba większej gry w tym gatunku niż Cities: Skylines, i mam na myśli "duże" dosłownie - kilka DLC pozwala budować jeszcze więcej rzeczy i cieszyć się różnymi porami roku. Jeśli lubisz po prostu budować i utrzymywać miasto bez konieczności martwienia się o zarządzanie ludźmi, Cities: Skylines pozostaje najlepszą grą w tej kategorii.

Red Dead Redemption 2

W przypadku większości gatunków gier masz do wyboru wiele tytułów, ale jeśli chodzi o spędzanie czasu na Dzikim Zachodzie, wystarczy Red Dead Redemption 2. Ta gra zawiera w sobie wszystkie aspekty tego, jak wyobrażałeś sobie bycie kowbojem - bezsensowną masową rzeź, obijanie się w saloonie, cieszenie się ciszą natury - i łączenie się z tymi, którym na Zachodzie jest ciężko. Od strony technicznej gra jest piękna i szczegółowa, wykonanie jest na najwyższym poziomie i, jak w niemal każdej z najlepszych gier z otwartym światem, często będziesz zawracać w drodze do kolejnego celu, tylko dlatego, że najpierw natknąłeś się na interesujące spotkanie. Red Dead Redemption 2 to przygoda w najlepszym tego słowa znaczeniu - może być dramatyczna i spokojna, poruszająca i brutalna.

Destiny 2

Destiny 2 to gra, która ciągle się zmienia. Jej ostatnie wcielenie, Beyond Light, usunęło dobrą połowę tego, co tam było, aby po prostu zastąpić to lepszymi rzeczami, takimi jak nowa, zabawna moc Stasis. Jest to strzelanka z łupami, która żyje z, zgadliście, doskonałych łupów. Teraz, gdy jest już darmowa, nie ma drugiej takiej strzelanki online, zarówno pod względem oprawy, klimatu, jak i zawartości. Jedno jest pewne - Bungie nadal będzie starało się wprowadzać innowacje, a Destiny 2 nigdzie się nie wybiera, więc to świetny moment, aby rozpocząć grę, w którą wszyscy grają.

DOTA 2

DOTA 2 jest ostatecznym wejściem w świat gier MOBA (multiplayer online battle arena), a dzięki temu, że została zaadoptowana przez Valve, jest jedną z najpopularniejszych gier, które tak naprawdę można dostać tylko na Steamie. Na papierze, praca razem w zespole pięciu do zniszczenia innego zespołu starożytnego może brzmieć prosto, ale jest to naprawdę fajna produkcja. Jak to często bywa w przypadku gier wieloosobowych, to społeczność nadaje ton - to jak grasz i przeciwko komu grasz, trendy i dyskusje. Wszystko to będzie miało wpływ na twoją grę, co sprawia, że jest ona tak fascynująca. Spróbuj, jeśli jesteś zaintrygowany grami, które wymagają czasu, aby się ich nauczyć i które, szczerze mówiąc, mogą pochłaniać dużo czasu, aby za nimi nadążyć.

Warframe

Ta kooperacyjna strzelanka/RPG usuwa częstą przeszkodę, która powstrzymuje wielu ludzi przed wypróbowaniem strzelanki z łupami, po prostu dzięki temu, że jest w trzeciej osobie, a nie w pierwszej. Jest to również gra, która żyje i oddycha ruchem - szybkie skoki i podskoki są tutaj kluczem do sukcesu, zamiast strzelania z ukrycia. Warframe wykracza poza zwykłą walkę, mimo że posiada mnóstwo broni - jeśli chcesz eksplorować rozległą galaktykę, opiekować się zwierzakami, wypełniać misje podążające za narracją gry lub eksplorować strefę otwartego świata, możesz robić to wszystko i nie wydać na to ani centa - ta gra jest całkowicie darmowa i nie zmusza Cię do wydawania pieniędzy.

Grand Theft Auto Five

GTA 5 to gra, która ukształtowała rozgrywkę na PC dzięki swojemu otwartemu światu i fabule, która często jest równie oklepana, ale jednocześnie przyjemna jak filmowy hit. Choć sama historia sprawia, że warto w nią zagrać - jest tak przerysowana, jak tylko się da - to wieczny urok GTA 5 polega na tym, że nieuchronnie rozpraszają cię misje poboczne, piękne samochody do kradzieży lub po prostu sprawdzanie, co jest za następnym zakrętem. Wszystko w GTA 5, od trybu wieloosobowego online po napady, żyje w ciasnym, otwartym świecie, wyjątkowo dobrze zaprojektowanym miejscu, które po prostu chce się poznać - niewiele gier oferowało tak dobry otwarty świat od tamtego czasu, a już na pewno nie w wielkomiejskiej scenerii.

Stardew Valley

Stworzona przez jednego dewelopera gra Stardew Valley przywróciła szał na symulatory rolnictwa w wielkim stylu. Łatwo zrozumieć, dlaczego - aktualizowana i ulepszana do dziś, pięć lat po premierze, Stardew to gra pełna miłości. Dzień po wirtualnym dniu pracujesz na swojej małej farmie, uprawiając owoce i warzywa, opiekując się zwierzętami i pieląc ziemię, ale możesz też odkryć tajemnice starej kopalni w mieście lub poznać historie mieszkańców, z których każda zapada w pamięć na tyle, że cała społeczność do ciebie przywyknie. Stardew Valley rozumie, że oglądanie (dosłownych) owoców swojej pracy jest niezwykle satysfakcjonującym procesem, a planowanie nowej farmy i próbowanie czegoś innego zawsze sprawia radość.

Dishonoured 2

Kiedy ludzie mówią o wolności w grze na swój sposób, Dishonoured 2 jest wciąż najczęstszym przykładem. Jako zabójca Corvo lub Emily Attano przekradasz się przez miasto Karnaca, aby poznać tożsamość tajemniczego mordercy. Dishonored jest nie tylko osiągnięciem w dziedzinie skradania się, ale daje ci również przekonujące powody, by podejść do sytuacji bez użycia przemocy, a jednocześnie sprawia, że często znajdujesz się plecami do ściany na tyle często, że trzymanie się jednego stylu gry nie jest zbyt łatwe. Dishonoured, znane ze swoich projektów poziomów, daje ci wiele różnych podejść, a wykonanie szczególnie śmiałego zagrania jest samą przyjemnością.

Divinity: Original Sin 2

Termin "CRPG", czyli "computer roleplaying game" stracił już swoje znaczenie, ale nadal opisuje pewien rodzaj przygodówki, izometrycznej i mocno inspirowanej słynnymi grami fabularnymi na pióro i papier, takimi jak Pathfinder czy Dungeons and Dragons. Divinity: Original Sin 2 to najlepsza gra tego typu, w jaką możesz zagrać. Masz swobodę dokonywania wielu naprawdę drobiazgowych wyborów, jeśli chodzi o sposób rozwiązywania zadań, rozmawiania z członkami swojej partii i postępów w głównej historii. Walka również może być nieskończenie wszechstronna, aczkolwiek trudna, a Ty będziesz miał wiele godzin zabawy przy odkrywaniu każdego z sekretów gry.

Final Fantasy

Final Fantasy to MMO dla ludzi, którzy nie lubią MMO. Ten niesamowity tytuł, który rozpoczął swoje życie jako seria powtarzalnych questów, wyrósł na jedną z gier online z najlepszą fabułą. Aby dostać się do tego, co najlepsze, być może będziecie musieli najpierw przebrnąć przez stare, nudne wcielenie Final Fantasy, ale będzie warto - a jeśli zdecydujecie się grać z innymi, spotkacie się z dużą i przyjazną społecznością. Z obecnych odsłon Final Fantasy jest jedną z lepszych gier, w jakie można zagrać. Jeśli więc lubicie gry RPG z dużym światem, bardziej fantasy niż futurystyczną technologią, podobne do tego, w jakim kierunku poszło Final Fantasy 12, to jest to obecnie najlepsza opcja.

Doom Eternal

Doom Eternal jest ucieleśnieniem adrenalinowego kopa - napięty, trzymający w napięciu i szybki. Niektóre walki wymagają precyzyjnego wyczucia czasu i przypominają coś inspirowanego grą rytmiczną, a charakterystyczna dla Dooma gorycz sprawia, że każde zwycięstwo jest odczuwalne i zasłużone. Sposób, w jaki zniszczysz swoich wrogów, wpływa również na rodzaj ekwipunku, który możesz zdobyć, dodając do walki warstwę strategiczną. Doom Eternal wymaga od Ciebie podejmowania ryzyka i czasami to właśnie te decyzje w ułamku sekundy pozwalają Ci być ostatnim graczem stojącym w pokoju pełnym potworów. To naprawdę ekscytująca gra.

 

I to by było na tyle! Mam nadzieję, że gierki się spodobały =)

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022