logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

Darmowe alternatywy dla COD: Vanguard

Call Of Duty: Vanguard to chyba jeden z bardziej udanych FPS-ów 2021-ego roku. Gra ma ładną grafikę, niezły gameplay, a przy tym zaskakująco dobrą optymalizację. Dużo liczba często wiąże się niestety z wysoką ceną produktu, nie inaczej jest w tym przypadku. Oficjalna wersja na PC kosztuje bowiem 60 euro, czyli prawie 300 polskich złotych. I mówimy tu tylko o edycji standardowej, bo koszt definitywnej mocno przekracza próg czterech stówek. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka tańszych lub nawet darmowych alternatyw. W tym artykule przedstawię kilka takich propozycji. 

Enlisted

Aktywni użytkownicy GrynaPlus powinni kojarzyć ten tytuł. Jest to jedna z gier za którą możecie dostać punkty na stronie. Możecie więc dzięki niej uzbierać punkty, aby później zakupić Call Of Duty. Jest naprawdę dobrze wykonana, w szczegolności grafikę ma niezłą jak na free-to-play. Gameplay różni się trochę od COD. Walczymy tu w znacznie większych armiach, co zdecydowanie zmienia atmosferę rozgrywki. Oprócz tego głównym celem jest zdobywanie punktów kontrolnych. Do wyboru jest kilka ciekawych map, jak na przykład bitwa o Berlin i różne rodzaje jednostek. Nie grałem w grę jakoś szczególnie długo, ale uważam, że jest godna polecenia.

 

Polybattle

Polybattle to strzelanka, jak sama nazwa mówi, w stylu low-poly. Oznacza to, że grafika ma na celu być prosta i lekka, a nie realistyczna jak COD. Pod względem rozgrywki jest jednak mocno zbliżona do Vanguard. Walczymy przeciwko wrogiej armii i zdobywamy kolejne punkty kontrolne. Wygrana następuje kiedy żołnierze wrogiej drużyny zginą zbyt wiele razy lub wszystkie punkty kontrolne zostaną przejęte. Jedna rozgrywka trwa około dwadziescia minut, a uczestniczy w niej do 28 graczy. Osobiście bardzo spodobała mi się ta produkcja i mogę ją polecić. Wciągnęła mnie nawet na parę godzin.

 

Call Of Duty: Warzone

No kto by się spodziewał! Call Of Duty: Warzone różni się trochę rozgrywką od Vanguard, ale moim zdaniem jest najlepsze z wszystkich wymienionych tu gier. Na odludnionej wyspie walczymy o przetrwanie z innymi graczami, nie ma możliwości odrodzenia. Coś jak PUBG, ale w wojennych klimatach. Tak czy siak, zdecydowanie polecam.

 

Podsumowywując jest sporo ciekawych alternatyw dla Call Of Duty: Vanguard. Może nie są aż tak dobre jak oryginał, ale wciąż są niezłe. Według mnie wszystkie powyższe propozycje są warte uwagi. Która jest lepsza, każdy powinien zdecydować indywidualnie. Jednak w mojej opinii najlepszy jest Warzone, na drugim miejscu ląduje Polybattle, a na końcu Enlisted. 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022