grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

4

KAR0I

rok temu

Days Gone - dokładny opis gry

Days Gone to gra akcji i survival horroru wydana w 2019 roku przez studio SIE Bend Studio i wydawcę Sony Interactive Entertainment. Gra ta została wydana na platformie PlayStation 4 i później została wydana na komputerach osobistych w maju 2021 roku. Powstanie gry Days Gone można opisać w kilku krokach.
Pierwszym krokiem do stworzenia gry było utworzenie zespołu deweloperskiego. Studio SIE Bend Studio, które wyprodukowało grę, zostało założone w 1993 roku i składało się z doświadczonych programistów, projektantów i grafików, którzy pracowali nad różnymi grami przez wiele lat. Po wydaniu swojego poprzedniego tytułu, gra Uncharted: The Golden Abyss na PlayStation Vita w 2011 roku, studio rozpoczęło prace nad Days Gone.
Kolejnym krokiem było określenie koncepcji gry i stworzenie prototypu. Days Gone miał być grą akcji i survival horroru, która ma miejsce w postapokaliptycznym świecie, w którym gracz musi przetrwać w świecie pełnym niebezpieczeństw, takich jak zombie i inni wrogowie. Deweloperzy stworzyli prototyp gry, który obejmował mechanikę walki, poruszanie się po świecie gry i interakcję z innymi postaciami.
Kolejnym krokiem było rozwijanie gry na podstawie feedbacku od testów graczy. Studio SIE Bend Studio przeprowadzało testy gry z grupami graczy, aby zebrać feedback i poprawić różne elementy gry. W oparciu o feedback od graczy, deweloperzy zmieniali elementy gry, takie jak system walki, poruszanie się po świecie i dialogi postaci.
Kolejnym ważnym krokiem było stworzenie silnika gry, który pozwoliłby na realizację wizji twórców. Silnik gry wykorzystany w Days Gone został opracowany przez studio SIE Bend Studio i pozwalał na tworzenie dużego i otwartego świata, w którym można swobodnie poruszać się i eksplorować.
Po długim okresie rozwoju i testowania, gra Days Gone została wydana na PlayStation 4 w kwietniu 2019 roku i później na PC w maju 2021 roku. Gra zebrała pozytywne recenzje od graczy i krytyków, którzy chwalili ją za realistyczny świat gry, dobre postacie i ciekawą fabułę.

Days Gone to gra, w której pojawia się wiele różnych postaci. Niektóre z nich odgrywają kluczową rolę w fabule, a inne pojawiają się tylko przez krótki czas. Poniżej przedstawiam szczegółowy opis niektórych z głównych postaci w grze.

 1. Deacon St. John - to główny bohater gry, który jest łowcą zombiaków (zombie), a także byłym członkiem motocyklowego gangu "Mongrel MC". Jego żonę Sarah uważa za martwą, jednak w trakcie gry pojawiają się informacje sugerujące, że może być ona wciąż żywa. Deacon to postać, która przeszedł wiele wojen, przez co jest nieco cyniczny i zniechęcony. Gracz kieruje nim przez całą grę, a jego zadaniem jest przetrwanie w świecie zdominowanym przez zombiaki.

 2. Boozer - to najlepszy przyjaciel Deacona i drugi członek "Mongrel MC", który jest również łowcą zombiaków. Boozer został poważnie ranny podczas ataku zombiaków na kemping, co sprawia, że Deacon stara się zawsze chronić swojego przyjaciela i zapewnić mu leczenie.

 3. Sarah Whitaker - to żona Deacona, która została uznana za martwą w wyniku globalnej katastrofy. W trakcie gry odkrywane są jednak informacje sugerujące, że Sarah może wciąż żyć i Deacon stara się ją odnaleźć.

 4. Iron Mike - to lider osady "Lost Lake", do której Deacon i Boozer dołączają. Iron Mike jest postacią, która działa na rzecz swojego ludu i stara się chronić ich przed zagrożeniami w świecie zombiaków.

 5. Rikki Patil - to jedna z członkiń "Lost Lake", która jest odpowiedzialna za techniczne aspekty osady, takie jak naprawa motocykli. Rikki jest bardzo sprytna i błyskotliwa, a także lojalna wobec swojego ludu.

 6. Skizzo - to członek osady "Lost Lake", który podczas gry ujawnia swoje złe intencje i staje się antagonistą. Skizzo działa tylko dla własnych korzyści i nie przejmuje się lojalnością wobec swojego gangu.

 7. Colonel Garret - to szef tajnej organizacji wojskowej, która działa w świecie gry. Colonel Garret jest antagonistą, który ma własne cele i nie przejmuje się lojalnością wobec innych ludzi.

Te postacie to tylko niektóre z bohaterów, którzy pojawiają się w grze Days Gone. Każda z postaci ma swoje cechy i historię, która wpływa na fabułę gry. Gracz ma okazję poznać każdą postać bliżej w zależności od wykonywania misji pobocznych, oraz braniu udziału w różnych wydarzeniach.

W Days Gone, zarażeni zostali przekształceni w agresywne, nieludzkie stworzenia, zwane "zombiakami" (ang. Freakers). Poniżej przedstawiam szczegółowy opis zarażonych, z którymi gracz spotyka się w grze:

 1. Newt - to małe dziecko, które zostało zarażone i stało się Freakerem. Newt jest jednym z nielicznych zarażonych, którzy zachowują niektóre ludzkie cechy, takie jak tęsknota za rodziną i miejscem, w którym wcześniej mieszkał.

 2. Swarmers - to grupy zombiaków, które poruszają się razem, by zwiększyć swoją siłę rażenia. Są to najczęstsze formy Freakerów, z którymi gracz będzie miał do czynienia w trakcie gry. Są szybkie i agresywne, a ich ataki są bardzo niebezpieczne.

 3. Breakers - to potężne zombiaki, które są wytrzymalsze i bardziej wytrzymałe na obrażenia niż Swarmers. Są też znacznie większe i silniejsze, dzięki czemu mogą zadać ogromne obrażenia graczowi. Ich ataki często powodują trzęsienie ziemi, co może zdezorientować gracza.

 4. Ragers - to zombiaki, które pochodzą od ludzi, którzy byli już zainfekowani chorobą, ale nie zostali zamienieni w zombiaka. Są to Freakerzy, którzy zachowują pewne cechy ludzkie, takie jak zdolność do myślenia i planowania. Są też bardziej agresywni i niebezpieczni niż Swarmers.

 5. Screamers - to zombiaki, które wydają przeraźliwe krzyki, by przyciągnąć innych zarażonych do siebie. Są zwykle słabsze i bardziej bezbronnie niż inne formy Freakerów, ale ich krzyki są bardzo niebezpieczne, ponieważ przyciągają inne zombiaki do walki.

 6. Reachers - to zombiaki, które są w stanie skakać na znaczne odległości, dzięki czemu mogą przeskoczyć przeszkody i atakować gracza z nieoczekiwanej strony. Są też zwykle wytrzymałe i niebezpieczne.

 7. Horde - to grupa setek zombiaków, które poruszają się razem w poszukiwaniu jedzenia. Hordy są ogromne i bardzo niebezpieczne, a ich ataki są bardzo trudne do uniknięcia.

Te zombiaki to tylko niektóre z form Freakerów, z którymi gracz spotyka się w grze Days Gone. Każda z tych form ma swoje unikalne cechy i ataki, które sprawiają, że walka z nimi jest niezwykle trudna.

Days Gone to gra akcji, która skupia się na walce z zombiakami i innymi przeciwnikami, więc broń jest bardzo ważnym elementem rozgrywki. Poniżej przedstawiam przykłady broni, które gracz może znaleźć i używać w trakcie gry:

 1. Karabin maszynowy - to standardowa broń, która jest dostępna na początku gry. Jest skuteczna w walce z grupami zombiaków i innymi przeciwnikami.

 2. Strzelba - to broń, która zadaje duże obrażenia w zwarciu. Jest idealna do walki z Breakersami i innymi silnymi przeciwnikami.

 3. Kusza - to broń dystansowa, która jest cicha i skuteczna w eliminowaniu zombiaków z daleka. Może być używana do wykonywania cichych eliminacji.

 4. Granaty - to broń wybuchowa, która jest skuteczna w eliminowaniu grup zombiaków. Może być również używana do niszczenia przeszkód i otwartych drzwi.

 5. Miny - to broń wybuchowa, która może być używana do pułapk i blokowania drogi przeciwnikom.

 6. Mołotow - to prosta broń, która może być wykonana z przedmiotów znalezionych w grze. Może być używana do zapalania zombiaków lub do niszczenia przedmiotów.

 7. Kije bejsbolowe - to broń wręcz, która jest skuteczna w walce z mniejszymi grupami zombiaków. Może być również używana do niszczenia przedmiotów lub do wykonywania cichych eliminacji.

Te broni to tylko niektóre z przykładów dostępnych w grze Days Gone. Gracz może znaleźć wiele innych rodzajów broni, a każda z nich ma swoje unikalne cechy i zadania.

Motocykl w grze Days Gone odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jest to jedyny środek transportu, którym gracz porusza się po świecie gry. Poniżej przedstawiam opis motocykla i jego ulepszeń:

 1. Podstawowy motocykl - na początku gry gracz otrzymuje podstawowy motocykl, który ma ograniczone możliwości. Motocykl ten jest wolny i mało wytrzymały, a jego rezerwa paliwa jest ograniczona.

 2. Ulepszenia silnika - gracz może ulepszyć silnik motocykla, co pozwala na zwiększenie prędkości i przyspieszenia. Możliwe jest również zwiększenie wytrzymałości silnika, co pozwala na dłuższe podróże bez potrzeby naprawy.

 3. Ulepszenia zawieszenia - ulepszenie zawieszenia motocykla pozwala na lepsze radzenie sobie z trudnym terenem. Możliwe jest zwiększenie odporności na wstrząsy, co pomaga w przemieszczaniu się po nierównych drogach.

 4. Ulepszenia opon - ulepszenie opon motocykla pozwala na lepszą przyczepność do podłoża. Możliwe jest również zwiększenie wytrzymałości opon, co zmniejsza ryzyko przebicia.

 5. Ulepszenia rezerwy paliwa - gracz może zwiększyć pojemność zbiornika paliwa, co pozwala na dalsze podróże bez potrzeby tankowania.

 6. Ulepszenia karoserii - ulepszenie karoserii motocykla pozwala na zwiększenie wytrzymałości pojazdu. Możliwe jest również dodanie nowych funkcjonalności, takich jak ochrona przed atakami przeciwników lub możliwość przenoszenia dodatkowego ekwipunku.

Te ulepszenia pozwalają graczowi na lepsze radzenie sobie z przeciwnikami i trudnym terenem, co ułatwia eksplorowanie świata gry. Gracz musi regularnie naprawiać i ulepszać swój motocykl, aby przetrwać w trudnych warunkach apokalipsy zombiaków.

UWAGA SPOILER!!!

Zakończenie gry Days Gone jest poruszające i pełne napięcia. Po wielu trudach i niebezpieczeństwach, Deacon St. John - główny bohater gry - odkrywa, że jego żona Sarah żyje i pracuje nad lekarstwem na wirusa, który przemienił większość ludzi w zombiaki.
Deacon i jego najlepszy przyjaciel Boozer wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć Sarah i pomóc jej w ukończeniu lekarstwa. W trakcie tej wyprawy Deacon spotyka wiele przeciwności, w tym frakcję ludzi, która chce zdominować resztę ocalałych. Ostatecznie, po wielu walkach i niebezpieczeństwach, Deacon odnajduje Sarah i pomaga jej w ukończeniu lekarstwa.
Niestety, podczas walki z frakcją ludzi, Boozer zostaje poważnie ranny i musi amputować jedną z rąk. Deacon i Sarah postanawiają opuścić ocalałych i zacząć nowe życie, ale Deacon czuje się winny za to, co przydarzyło się Boozerowi.
Gra kończy się tym, że Deacon wraca do swojego dawnego obozu, gdzie spotyka Boozer, który jest wciąż w rekonwalescencji. Deacon mówi mu, że udało im się ukończyć lekarstwo i że teraz mogą zacząć nowe życie bez zombiaków. Boozer mówi Deaconowi, że nigdy go nie opuścił, a Deacon odpowiada, że nigdy go nie opuści.
Zakończenie Days Gone jest poruszające i pełne emocji. Gracze zostają nagrodzeni happy endem, ale musieli przejść przez wiele trudów, aby go osiągnąć. Warto zaznaczyć, że gra kończy się cliffhangerem, sugerując, że Deacon i Sarah mają przed sobą jeszcze wiele niebezpieczeństw i trudów do przejścia.0 Komentarzy

Ostatnie wpisy