logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

kolek132

1 rok temu

Deluxe Ski Jump 4 - recenzja

Wstęp

Na początku roku 2011 została wydana pierwsza wersja Beta gry, lecz główne wydanie tytułu miało miejsce 31 grudnia 2011. Jest ona dostępna na Pc. Gra jest do pobrania za darmo, jednak aby otrzymać pełny dostęp do niej trzeba wykupić klucz aktywujący. Deluxe Ski Jump 4 jest kontynuacją pozostałych 3 części, którym producentem jest Mediamond.

Pierwszy start

Po pierwszym uruchomieniu po raz pierwszy Deluxe Ski Jump 4 zobaczymy charakterystyczne menu, które nie zostało zmienione od pierwszej wersji. Opcje są umieszczone w takich miejscach i sposób aby dla gracza, który zaczyna swoją przychodzę z tytułem były czytelne. Przed zabawą musimy odwiedzić edytor skoczków, w którym dodamy/usuniemy bądź zedytujemy zawodnika. Jednym z plusem jest to iż możemy stworzyć bota od poziomu niskiego po średni aż do najwyższego, co w jakiś sposób ułatwia naukę techniki.

Przejdźmy to systemu lotu: Po wybraniu skoczni na której odbędziemy trening ustawiamy sobie belkę startową, chyba że aktualna nam pasuje. Do podwyższenia belki używamy klawisza "PgUp" a do obniżenia "PgDn", w większości klawiatur te klawisze znajdują się po prawej stronie. Kiedy wybraliśmy odpowiednią dla nas wysokość zaczynamy się rozpędzać klikając dowolny przycisk myszy. Będąc na samym końcu musimy wyczuć moment wyskoku, wówczas naciskamy prawy i lewy przycisk myszy, jest to bardzo ważne decyduje to o naszej sile wybicia. Po naciśnięciu obu przycisków puszczamy je i stopniowo przybliżamy myszkę do siebie. Warto przed skokiem ustawić odpowiednie dla nas DPI myszki. Przed zetknięciu z ziemią należy wylądować aby to uczynić klikamy znowu prawy i lewy przycisk myszy w tej samej chwili. Teraz mamy możliwość obejrzeć powtórkę naszego pięknego skoku, ciekawą rzeczą jest fakt iż twórcy urozmaicili tą funkcje po przez dodanie opcji zpowolnienia oraz przyśpieszenia lotu na powtórce. Istnieje opcja zapisu powtórek, grając kilka tygodni i wygrywając puchary mamy możliwość wrócenia wspomnieniami do początków swojej wirtualnej kariery skoczka narciarskiego.

Puchar Świata i Drużynowy

Podobnie jak w prawdziwym życiu występują puchary: Świata oraz Drużynowy. Aby nie było załatwo mamy możliwość stworzenia nowych zawodników zależnie od ustawienia będziemy my skakać albo bot z wybranym przez nas poziomem umiejętności na danej skoczni. Wybrawszy skoczków oraz skocznie następują kwalifikacje do I serii jednak dla drużynowego jest to z automatu I seria. Po I serii następuje kolejna czyli II, po kończoncej konkurs turze otrzymujemy punkty dla drużyny/zawodnika zajmując określone miejsce.

Puchar Świata

Wspomniałem wyżej aby dostać się do 1 serii należy przejść kwalifikacje. Zwykle nam się to udaje iż mało kto tworzy 50-ęciu zawodniów. Procedury nie różnią się niczym od techniki lotu: start rozpędzania się, wyskok, daleki lot, lądowannie. Zajmując kolejne miejsca do naszego salda punktów są dodawane kolejne. Początkującym trudno jest zajć pierwsze miejsce po konkursie z wszystkimi skoczniami.

Puchar Drużynowy

Podobnie jak to Pucharu Świata tworzymy zawodników lecz teraz w drużynie. W jednej grupie znajdować się maksymalnie może 4 skoczków. Tabela wyników wygląda nie co bardziej na skomplikowaną, po czasie oriętujemy się kto w jakiej drużynie jak daleko skoczył.

ZASADY GRY I REGULAMINY - DSJ-4.pl - Turnieje DSJ 4


Deluxe Ski Jump gra dla bogatych?
Pełna wersja

Pomimo darmowej wersji Demo nie mamy dostępu do wyżej wymienonych pucharów oraz przede wszystkim brak trybu online. Za 15€ otrzymujemy pełną wersję tytułu i tylko 3-miesiecznego dostępu do trybu online. Wydajemy około 65zł i mamy tylko tym czasowy dostęp do online. Twórcy pomyśleli o tym rozwiązaniu i za 20€ rocznie mamy dostęp na 365 dni do owego trybu z innymi użytkownikami. Moim zdaniem jest to ogromny minus oraz deweloperzy myślą tylko z ciągnięciu zysku z tej produkcji.

Wymagania sprzętowe:

Pomimo wysokiej ceny otrzymaliśmy grę z niskimi wymaganiami sprzętowymi, które prezentują się następująco:

Windows 2000 / XP / Vista / 7/ 8 / 10.
DirectX 9 lub nowszy.
procesor 1,5 GHz lub szybszy.
512 MB RAM.
karta graficzna z akceleratorem 3D.
mysz z dwoma przyciskami.


Krótko mówiąc pójdzie nam na każdym Pc, jak mamy odpowiednią mikrofalę to też pójdzie ;)

 Podsumowanie

Plusy:

+ Niskie wymagania sprzętowe.

+ Grafika jak na czasy tworzenia gry 8/10.

+ Możliwość edytowania zadowników, botów oraz zmiany kolorów ich kostiumów.

+ Tworzenie własnych skoczni.

+ Aktulizacje (co 2-5 miesięcy).

+ Mały rozmiar gry.

Minusy:

- Koszt tytułu wynosi za dużo.

- Ciężkie sterowanie.

- Pomimo wykupionej pełnej wersji musimy kupić osobny dostęp do trybu online.

- Pomimo licznych aktulizacji grafika stanęła na latach po wydaniu gry.

Plusy = 6

Minusy = 4

Moja ocena = 5/10

Łączna ocena = 7/10

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022