logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

12

Blakszip

1 rok temu

Dying Light

O GRZE:

Dying Light (umierające światło) zostało wyprodukowane przez polskie studio techland. Jest to mocno rozbudowana gra, która ma obszerną mapę z otwartym światem, ale również obszerną fabułą, którą bardzo łatwo się nam przyswaja i poznaje zasady panujące w Dying Ligh"cie. Na początku gry trafiamy do bloku i zostajemy przydzieleni do jednej z grupy ocalałych. Oczywiści nasza postać jest jednym ze szpiegów pewnej..korporacji, ale stara się nie dać tego po sobie poznać i wyrabia sobie zaufanie u ówczesnych postaci. Zostajemy przez nich wysyłani na wszelakie misje. Gra ma sporo mechanik co sprawia, że gra nie jest nudna i nie jest czymś w rodzaju (spedranuję/ ukończę w kilka godzin) gra na to nie pozwoli swoją rozbudową i ogromem mechaniki. Do głównej mechaniki zaliczamy nasze własne umiejętności. Zbieramy PD w kilku kategoriach (walka,przetrwanie, parkour) i po wbiciu levela w danej kategorii otrzymuje punkt umeij.ętności, który możemy wydać na jedną z umiejętnosci w drzewku danej kategorii. Punkty są nabijane z podwójną prędkością nocą, ale również nocą jest niebezpieczniej, ponieważ nie dość, że respi się dużo więcej zombii, to rownież pojawiają się ich gorsze odmiany - przemieńce. Są to mocne zombiaki, które możemy łatwo zatrzymać przy pomocy latarki UV, ale nie na długo. Jeśli jeden zacznie nas gonić to zaalarmuje innych swoich koleżków w okolicy i zaczyna się pościg. Po ucieczce zostajemy nagrodzenie niezłą ilością PD, ale rownież ucieczka nie jest łatwa. W owej grze nocą jest jedyna zasada *jeśli się zatrzymasz - zginiesz*. Daje to nam do myślenia, że nocą musimy być w ciągłym ruchu. 

Dzięki temu, że mamy otwarty świat mamy rownież swoją rękę. Dokładniej mam na myśli np. crafting, aby wytwarzać przedmioty potrzebuje wszelakich przedmiotów, które możemy znaleźć w dowolnym miejscu w owej grze. Możemy otwierać nawet zamknięte skrzynki i szafki (za pomocą wytrycha) co pozwali nam dostać sie do ich zawartości. Nieraz są bardzo przydatne rzeczy, ale nieraz są to totalnie bezużyteczne, które najlepiej nadaja się sprzedania kupcom w grze i wykupienie za nabytek z nich innych - bardziej przydatnych przedmiotów/broni/ulepszeń broni i innych rzeczy. 

Gra posiada sporo aktywności pobocznych. Możemy do nich zaliczyć: parkour (parkur), niszczenie gniazd przemieńców (bez dobrego wyposażenie lepiej tam się nie pokazywać !) i inne ciekawe ktywności. Można je porobić samemu grają singleplayer lub wspólnie z przyjaciółmi na multiplayerze. Grając multi są rownież bonusowe poboczne aktywności, ktore pojawiają się z czasem (zależy to od ustawień częstotliwości) do takich zadań zaliczamy np.:

-kto szybciej dobiegnie do celu (jest to wyzwnaie, które może pojawić się podczas wykonywania misji kampani głównej lub innej misji pobocznej)

-kto zbierze więcej $ (wyzwanie opiera się na zarobku w grze. Kto uzbiera więcej forsy w wyznaczonym czasie - wygrywa) 

-kto ubije więcej zombiakow (pojawia się to często wtedy, kiedy w okolicy jest spora ilość zombiaków)

-kto szybciej ubije potężniejszego zombiaka (pojawia się to nieraz wtedy, gdy w okolicy znajduje się większy zombiak, który zadaje potężniejsze obrażenia i jest wytrzymalszy)

Naszymi głownymi wrogami w grze nie są jedynie zombii (które są dosłownie wszędzie), ale także ludzie. Do głównej partii zaliczamy LUDZI RAISA. Są to ludzie, ktorzy noszą przeważnie  żółte ubrania. 

ZNAJDŹKI:

Gra ma spory otwarty świat, ale również znajduje się w owym świecie spora ilość znajdźiek, a głównymi z nich są figurki i listy. Aby ukończyć grę w 100% trzeba naprawdę mocno się napracować i rozglądać. Wtem trzeba wchodzić i dokładnie przeszukiwać każde miejsce, do której da się wejść, aby nic nie pominąć, bo czasem jak się gdzieś było i pominęło jeden list to potem będzie szukania znowu i znowu i nie wiadomo, czy się znajdzie. 

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022