logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

adiq87

1 rok temu

Euro Truck Simulator 2- Poradnik

Podstawy gry

                   Euro Truck Simulator 2 to gra symulacyjna z otwartym światem, w której wcielamy się w kierowcę ciągnika siodłowego. Wozimy różnorakie ładunki po całej Europie przestrzegając realnych przepisów ruchu drogowego.  Mamy możliwość dowolnego wyboru oraz tuningu jednej z ciężarówek dostępnych 7 licencjonowanych producentów oraz kilku rodzajów naczep.   Zarządzamy i rozwijamy własną firmą zatrudniając pracowników, kupującgaraże oraz nowe ciężarówki.  To są totalne podstawy i ogólny opis gry, przejdźmy do następnego punktu tego poradnika.

Prowadzenie firmy

                  Grę zaczynamy wyborem miejsca siedziby naszej firmy, nie ma to bardzo dużego znaczenia, ale osobiście proponuje Niemcy ponieważ po ulepszeniu będziecie mogli zakupić podwójną chłodnię lubpodwójną izotermię bez płacenia za dostęp do garażu na terenach DLC (wyżej wymienione rodzaje naczep wymagają garażu w danym państwie np. Finlandii lub Niemczech więc posiadając garaż tylko w Polsce nie będziecie mogli jej kupić nawet z odpowiednią ilością pieniędzy).  

W Euro Trucku mamy

3 podstawowe rodzaje zleceń:

                    Szybkie zlecanie- dostajemy gotową ciężarówkę wraz z załadowaną naczepą.  Zadaniem gracza jest jedynie przewieźć ładunek z punktu A do punku B. Opłaty drogowe, paliwo czy uszkodzenia płaci pracodawca (w przypadku poważnych uszkodzeń po ukończeniu dostawy nakładana jest kara, która odbiera nam jakiś % z zarobionych pieniędzy)

                    Rynek przesyłek- Gracz podpina naczepę oraz wiezie ją do miejsca docelowego. Tutaj jednak wszystkie koszty pokrywa gracz.

                    Rynek ładunków-  Gracz przyjeżdża na załadunek swoim ciągnikiem wraz z naczepą, tak samo jak w rynku przesyłek wszystkie koszty ponosi gracz.

 

Jeżeli od razu po utworzeniu firmy chcecie wsiąść za kółko własnej ciężarówki wraz z naczepą to jest to jak najbardziej możliwe jedynym warunkiem jest zaciągnięcie maksymalnego dostępnego kredytu w banku na 400 000 euro.

 Decyzja należy do was jednak należy pamiętać, że stawki za przewóz towaru na tym samym dystansie własnym zestawem może być kilka razy bardziej dochodowy niż skorzystanie z szybkiego zlecenia. Jeżeli macie już swój własny ciągnik i pieniądze na naczepę to nie zwlekajcie z jej zakupem (na początek zwykła firanka wystarczy). 

                    UWAGA jeździcie przepisowo a przynajmniej nie tak, żeby kosztowało to was dużo pieniędzy wydanych w warsztacie. Są to już większe koszty niż opłacenie mandatu za przekroczenie prędkości. Serio!

                    Po ukończeniu poziomu dostaniecie do rozdysponowania jeden punkt umiejętności. Moim zdaniem najlepiej pierwsze inwestować w kategorie długodystansowiec oraz ładunek o wysokiej wartości pozwoli wam to na wożenie ładunków za duże pieniądze.

                    Po zarobieniu wystarczającej ilości pieniędzy możecie kupić sobie lepszą ciężarówkę i dać obecną swojemu pracownikowi lub kupić drugą taką samą do was należy wybór.

Jeżeli chodzi o pracowników to zatrudnia się ich za pośrednictwem agencji pracy, którą znajdziecie w prawie każdym mieście. Można też poprzez menu gry.  Pracownikowi również ustawiamy za priorytetowe jedną z tych dwóch umiejętności. Pamiętajcie o zakupie naczep również dla pracowników. (Jeśli nie wiecie jak przydzielić naczepę dla pracownika do po prostu dajcie naczepę do garażu, do którego przydzielony jest kierowca)

DLC

                    Płatne rozszerzenia to coś na co prędzej czy później zdecydujecie się kiedy gra was wciągnie. Od jakiego zacząć? Zależy jaki mamy budżet oraz jakie dokładnie rozszerzenie nas interesuje warto wiedzieć, że w Euro Trucku są również DLC na naczepy, dodatki do kabiny czy licencjonowane opony Michelin czy Goodyear. Zakładamy jednak, że interesują nas tylko rozszerzenia mapowe, zatem jakie wybrać? Jeśli mamy ograniczony budżet to proponuję poczekać na promocję bo ceny spadają wtedy z 60 do 20 czy 16 złotych.

DLC do 20 złotych to z pewnością Italia bądź Scandinavia oba rozszerzenia oferują piękne widoki za niewielką cenę oraz nie potrzebują innych rozszerzeń do działania.

                    Jeżeli jednak chcemy zapuścić się naszą ciężarówką w bardziej odległe tereny będziemy potrzebować rozszerzenia Going East odblokowującego kolejne 2 DLC czyli Road to the Black sea  oraz Beyond of the Baltic sea. Oczywiście oba DLC będą działać poprawnie bez Going East jednak nie będzie można normalnie się do niech dostać. Jedyna opcja w takiej sytuacji to teleport bądź zwiedzanie za pomocą szybkich zleceń, ale dla własnej wygody przed zakupem jednego z tych DLC kupiłbym Going East. Podobnie sytuacja wygląda z rozszerzeniem dodającym półwysep Iberyjski jeśli chcemy się tam dostać to trzeba wcześniej wyposażyć w dodatek Vive la France.

Modyfikacje

                    Twórcy gry są w pełni otwarci na modyfikowanie gry przez samych graczy. Moda można znaleźć praktycznie na wszystko, od kilku świecidełek na naszą ciężarówkę do całej gigantycznej mapy, po której można swobodnie się przemieszczać.

Najlepszymi źródłami do pobierania modów są warszatat steam oraz strona etsmods. Jeśli chcecie modyfikować grę to musicie sami poszukać interesujących was modyfikacji lub skorzystać z gotowych 

Inne

                    Warto wiedzieć, że Euro Truck posiada również tryb konwoju, do którego może dołączyć max 8 graczy. Podczas zwiedzania mapy w dowolnym momencie można zrobić zdjęcie swojego ciągnika wchodząc w tryb fotograficzny. Jest również możliwość wgrania własnych utworów muzycznych wchodząc w odpowiednie foldery. Przed rozpoczęciem gry warto również zaglądnąć do sekcji ustawień rozgrywki jak i sterowania, aby dostosować grę pod siebie.  

Bardzo dziękuję za przeczytanie poradnika. Miłych wrażeń z gry i szerokiej drogi!  

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022