grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

kolek132

2 lata temu

Fifa 17 - ocena

Wstęp

Fifa 17 jedna z starszych gier wydana przez EA sports we wrześniu 2016 roku. Aktualnie nie pogramy sobie online, gdyż pod koniec ubiegłego roku serwery z starszych wersji gier zostały wyłączone w celu zmniejszenia obciążenia dla nowszych generacji. Zdecydowałem się o niej napisać, gdyż przypadła mi do gustu.

Nowości

Tryb Kariery

Zacznę od trybu kariery menedżera.

W tej wersji otrzymaliśmy możliwość edycji wyglądu naszego menedżera - 11 możliwych wyglądów. Tradycyjnie ustawiamy imię, nazwisko oraz kraj pochodzenia naszej postaci. Otrzymaliśmy również dodatkowe funkcje, które musimy kontrolować (popularność klubu i inne). Warto wspomnieć iż Fifa 17 została zrobiona na nowym silniku pozwalającym na dodanie nowych funkcji.

Teraz możemy sprawdzać nasze transfery, profit w danym sezonie, przychody, popularność klubu. W porównaniu z starszymi generacjami gry jest to wielki plus gdyż w tamtych nie ma takich opcji. 

Kariera zawodnika

Tutaj sytułacja ma się podobnie jak do kariery menedżera mamy nową opcję wyboru wyglądu naszego zawodnika. Za dużo nowych opcji nie dostaliśmy, jednak jak to w każdej nowej generacji gry bywa otrzymaliśmy lepszą jakość grafiki.

Nowe techniki

Rzuty karne oraz rzuty wolne

Dodana została opcja przemieszczania się podczas wykonywania strzału, co pozwala na dokładniejsze posłanie piłki do bramki przeciwnika. Została zmieniona również siłą udeżenia teraz aby posłać piłkę wyżej musimy użyć większej siły.

Rzuty rożne

Mechanika się nie wiele zmieniła, jednak otrzymaliśmy ułatwienie w postaci okręgu, w który po oddaniu dośrodkowania z rzutu rożnego wygląduje piłka. Moim zdaniem jest to na wielki plus. 

Droga do sławy

"Droga do sławy" to kampania fabularna, w której gracz wciela się w 17-letniego chłopaka z Anglii - Alexa Huntera. Gracz w tym trybie nie tylko gra mecze, ale również podejmuje wiele decyzji poza boiskiem: dokonuje wyboru klubu, bierze udział w treningach, czy odpowiada na pytania w wywiadach i rozmowach. W tym rozdziale znajdziesz kilka porad, które ułatwią ci ścieżkę kariery. Mamy do wyboru 4 pozycje: napastkia, prawego oraz lewego skrzydłowego i środkowego pomocnika ofensywnego. Tryb kończy się podczas ostatniego meczu a dalsza część fabuły toczy się w następnej wersji Fifa 18.

Wymagania sprzętowe

W Fife 17 zagramy bez problemu na nowszych konsolach: Xbox one, Ps 4 oraz na starszych xbox 360, Ps3, pomiędzy nowszymi a starszymi generacjami konsol nie isteje dużej różnicy (kilka opcji jest bardziej uboga oraz jest słabsza grafika). Natomiast jeżeli chcielibyśmy zagrać na Pc potrzebujemy: System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i3-2100 @ 3,1 GHz lub AMD Phenom II X4 965 @ 3,4 GHz
RAM: 8GB
Miejsce na dysku twardym: 50,0 GB
Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 460 lub AMD Radeon R7 260
DirectX: 11.0

Więc nie potrzebujemy komputera z NASA.

Podsumowanie

Jeżeli ktoś posiada gorszą generację konsol albo słabego Pc bardzo polecą tą grę. Doszło w niej dużo nowości więc każdy coś dla siebie znajdzie.

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy