logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

12 miesięcy temu

Football Manager 2022, recenzja

Football M. 22, pewnie każdy już słyszał o tej grze, a ja postaram się wam ją przedstawić w tym artykule.

Kiedy Ossie Ardiles wrócił do zarządzania Spurs, postanowił wykorzystać ich mocne strony. Mieli pięciu światowej klasy napastników, więc wszyscy zaczęli. To było zapierające dech w piersiach... i katastrofa. Uważam, że nie można się oprzeć temu rodzajowi diabelskiej troski, radości życia i dlatego przez te wszystkie lata byłem do dupy symulatorami menedżerów piłkarskich, od czasu klasycznego Kevina Tomsa na 16k ZX81. Jestem fanem, a zawiłości gry są często zbyt tajemnicze. Po prostu graj lepiej, krzyczę, od czasu do czasu głośno.

Tak więc seria Football Manager zawsze mnie przerażała. Istnieją menu i wykresy oraz znaczne zaciemnienie systemów, dzięki którym działa. To duża i sprytna symulacja dla statystyka i konesera, którego daniem są dane. Zaangażowanie Sports Interactive w jakość jest ekstrawagancką ucztą dla tych, którzy mają cierpliwość i przenikliwość, aby dotrzeć do dna miski.

Football Manager 2022 (Gra PC) - Ceneo.pl

Jednak system samouczków, który sprawił, że zeszłoroczna gra jest bardziej przyjazna dla początkujących, powraca, skłaniając cię do myślenia, że ​​wiesz, co się dzieje. Zaczynasz od filozofii klubu, która jest idealna. Wybrałem gegenpress, szybką mieszankę „wejdź w nie” i piłki nożnej w posiadaniu, i to określa formację, instrukcje dla graczy i sesje treningowe, które mają prowadzić twoi pracownicy.

Wtedy jesteś gotowy do pracy. Wszystkie inne obszary — transfery, skauting, rekrutacja personelu, finanse itd. — są następnie wprowadzane w ciągu kilku tygodni w grze. Możesz zrobić wszystko lub po prostu delegować i postępować zgodnie z radami swojego zespołu zaplecza. To rozsądne rzeczy, o których zapomniałeś, rzeczy, którymi nie chcesz się przejmować, i wskazówki, które mogą, ale nie muszą mieć sensu. Kuszące jest myślenie, że możesz zrobić lepiej, ale ignorujesz je na własne ryzyko. Ostrożny sposób myślenia, a Luton? Nie ma mowy, myślisz, zanim zaatakujesz i zostaniesz wypchany dwa do zera. Nowy Data Hub zapewnia zadziwiającą ilość wizualizacji i analiz. Jednak tak naprawdę nie rozumiałem, co widzę. Ta funkcjonalność nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Zamówiłem raport od mojego zespołu analityków, a oni odpowiedzieli: oto tajemniczy obraz i zawarty w nim sekret twojej porażki. Nie byłem mądrzejszy, więc to zignorowałem.

Football Manager rozwija się w ślimaczym tempie. Pięć godzin i wciąż byłem w pierwszym tygodniu mojego złego zarządzania zespołem z dzieciństwa. Do mojego pierwszego meczu o rywalizację dotarłem po 13 godzinach, wciąż niepewny, jak drużyna poradzi sobie w lidze. Zacząłem delegować ogromne rzesze administratorów, a jednak mijały mnie dni prawdziwego świata. I klikałem dalej. Do następnego meczu i następnego. To pociągające, tak jak pociąga pragnienie.

W zeszłym roku pojawienie się odpowiedniej animacji meczu było momentem, w którym usunięto zasłonę między tym, co myślałeś, że się dzieje, a tym, co faktycznie się dzieje. W tym roku pojawił się zupełnie nowy silnik meczowy. Ruch gracza, przebieg gry i jakość animacji są ulepszone, ale jest to stopniowy rozwój. Musisz to zinterpretować jak kolejny wykres. Po wydaniu może być bardziej płynny, ponieważ sprawdzany silnik meczowy nie był ostateczny, ale widzisz graczy ślizgających się po przekątnej, gdy się obracają. Wydaje się, że nikt nie atakuje nikogo, gdy patrzysz. Rozszerzone podświetlenia wydają się nieco przypadkowe, przez co kwestionuję to, czego mi brakuje. Widzę, że gracze stają się zmęczeni, ich pozycjami i ruchem, ale nie ma szans, by uwierzyć w to, co widzisz. Niemniej jednak jest to porywające, tak jak może być komentarz radiowy, vidiprinter czy hałas tłumu słyszany w hali. Kiedy sieć się wybrzusza, emocje są prawdziwe.

Rynek transferowy to niesamowita sprawa. Najbardziej podstawowa opcja daje ci ponad 20 000 graczy, których można zbadać i odrzucić twoje oferty, a ostateczny termin to sprawa na krawędzi. Próbowałem zdobyć dobre pieniądze dla zawodnika, który tracił kontrakt, wiedząc, że byłby zdenerwowany, gdybym stanął mu na drodze, a mimo to starałem się o zastępstwo, na które mogłem sobie pozwolić dopiero po sprzedaniu nieumarłego lewego obrońcy. Wykonanie tego zadania było jak trzy punkty dla liderów ligi. Fani jęczeli w mediach społecznościowych, ale hejterzy będą nienawidzić.

Iluzja załamuje się gdzie indziej, głównie podczas interakcji z graczami. Pogratulowałem szatni przyzwoitego występu i wszyscy zostali natychmiast zdemotywowani. Zawodnik narzekał, że nie zaoferowano mu nowego kontraktu, ale nie było możliwości, by mu powiedzieć, że finanse klubu oznaczają, że nie mogę mu nic zaoferować, nawet jeśli tego chcę. Obiecałem, że w przyszłym sezonie dostanie nowy kontrakt, ale i tak miał spory skok, sprawiając kłopoty w szatni. Chcesz być Tedem Lassem, ale wydarzenia i drzewa dialogowe, które są poza twoją kontrolą, szybko wciągną cię w rolę Alexa Fergusona.

Football Manager 2022 PC Dostęp do konta Steam + Edytor

Sezon w grze, a moja drużyna w jednym tygodniu grała ze skóry, a w następnym pogrążyła się w sobie, a moją pracę uratowały tylko niskie oczekiwania klubu. Gdzieś w warstwach danych, skatergramy, kwiaty radarowe i wykresy słupkowe były odpowiedzią, ale musiałem zaakceptować, że chociaż gra była głęboka i inteligentna, po prostu nie byłam.

Zauważyłem, że moja drużyna zdobyła 19 punktów po 15 meczach, dokładnie tyle, ile w tym samym czasie zgromadziła w rzeczywistości, i cierpiałem z powodu tej samej nudy – to pełzające poczucie strachu i nieszczęścia, że ​​po raz kolejny zbliżał się sezon nic. Normalnie to blokuję, ale tutaj patrzyłem na moją skrzynkę odbiorczą, zaraz przed wywiadem z dziennikarzem, który rozwinął niewytłumaczalną nienawiść do mojej pozytywnej strony, której żadna nagła złośliwość z mojej strony nie była w stanie złagodzić, i po prostu zdenerwowałem resztę korpusu prasowego . Najwyraźniej możesz wpłynąć na dzienniki, po prostu nie miałem w tym szczęścia. Zacząłem obgryzać paznokcie, co robię tylko oglądając mecze na żywo.

Jeśli chcesz dzielić takie nieszczęście, istnieje system fantasy draft, który pozwoli Ci przenieść tę fantastyczną ligę futbolową ze swoimi kolegami na inny, profesjonalny poziom. Dzięki większej liczbie opcji w złożoności konkursu i budżecie oraz ulepszeniom samego projektu, nigdy nie było lepszego czasu na dzielenie się upokorzeniami porażki.

Gdyby to był zespół, Football Manager 2022 byłby Liverpoolem. Nie ma wielkich nowych transferów, ale na każdej pozycji jest już gwiazda, a w młodzieżówce pojawia się jakiś prawdziwy talent, jeśli jesteś cierpliwy. Gdyby to był gracz, byłby to światowej klasy, rodzaj podpisywania, który ekscytuje najzagorzalszych fanów. Ale bez odpowiedniego zarządzania jest to Gareth Bale. Przebłyski boskiego geniuszu przeplatane okresami tajemniczej przeciętności. To raczej powołanie niż zabawa, ale jak mówi powiedzenie: jeśli kochasz to, co robisz, nigdy nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu.

Gry są po prostu przyjemne do oglądania. Nowe funkcje silnika meczowego reklamowane przez Sports Interactive obejmują bardziej płynne i elastyczne animacje oraz większy nacisk na wytrzymałość gracza. Nie grając w zeszłorocznej edycji, trudno za bardzo komentować tę pierwszą. Twoja drużyna z pewnością może stworzyć kilka gładko wyglądających zagrań, chociaż od czasu do czasu robota potyka piłkę do przodu. Mówiąc szerzej, silnik wydaje się bardzo dynamiczny, zdolny do wywoływania dziwnych futbolowych dziwactw, takich jak strzał jednego napastnika trafiający w słupek i odbijający się od obrońcy, zanim drugi napastnik podbiegnie, by prześlizgnąć się obok bramkarza. Dla porównania, efekt nowego skupienia na kondycji jest znacznie wyraźniejszy. Bardziej agresywne style gry szybko zmęczą twoją drużynę, co sprawi, że będzie ona wykonywać mniej biegów lub prób ponownego przejęcia piłki. Zmęczenie wpływa również na cały sezon, ponieważ stale balansujesz kondycję meczową z ryzykiem kontuzji podczas treningu.

Lubię Dzień Ostateczny. Nie ma to większego znaczenia dla klubu z budżetem transferowym równym przeciętnemu rocznemu dochodowi gospodarstwa domowego, i szczerze mówiąc, mam wszystkie umiejętności negocjacyjne turysty zagubionego na sukach Marrakeszu, ale jest to przyjemny smyczek w grze, która jest inaczej płasko przedstawiony. Podczas gdy strona FM zajmująca się przetwarzaniem danych w dużym stopniu odzwierciedla futbol z najwyższej półki, sterylny interfejs użytkownika i modele postaci lumpen są znacznie bardziej niedzielne. Twórca menedżera najwyraźniej został przerobiony, ale opcje dostosowywania są nadal ograniczone. Nie możesz ubrać swojego menedżera w obcisły sweter, jak na przykład Pep Guardiola, ani włożyć go w nieprzyzwoicie wyściełaną sportową kurtkę Arsene'a Wengera. Dostajesz garnitur i krawat i wystarczająco stresu, by zmienić kolor rajskiego ptaka na szary, i spodoba ci się.

Recenzja gry Football Manager 2022: Symulator, który ciągle się rozwija i  rośnie. Ale czy jest to potrzebne? | GRA.PL

Football Manager 2022 to jednocześnie łatwa i trudna do polecenia gra. Te gry są teraz tak wszechstronne, że trudno jest o rewolucyjne nowe funkcje, i nie jest tak, że Sports Interactive może dodać nowy motyw do piłki nożnej, jak Activision w Call of Duty. Niezależnie od tego, FM 22 nie reprezentuje radykalnych zmian, a jeśli zainwestowałeś w FM 21, prawdopodobnie musisz się mocno zastanowić, czy chcesz wydać 40 funtów na zaktualizowaną bazę danych graczy i garść (dobrych) nowych funkcji.

To powiedziawszy, należy podkreślić, że niezależnie od iteracyjnego projektu, a nawet samej piłki nożnej, gry Sports Interactive są naprawdę jednymi z najlepszych doświadczeń związanych z zarządzaniem. Są nie tylko fenomenalnie bogate i namacalne pod względem twojego wpływu na wydarzenia, ale także unikają powtarzającego się w grach menedżerskich problemu, jakim jest kaskadowa porażka. Bez względu na to, jak bardzo spieprzysz mecz, twój stadion nie zostanie zniszczony przez pożar ani szalejący T-Rex. Zawsze jest w przyszłym tygodniu, aby naprawić statek, a gra dostarcza wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby przywrócić swoją karierę na właściwe tory. Tak, czasami wynik sprowadza się do prostej jakości graczy, ale zazwyczaj można coś zrobić, aby wpłynąć na wynik, zamienić pewną porażkę w zasłużony remis i stopniowo spychać drużynę z powrotem do zwycięskiej formy.

Podsumowując, jeżeli lubisz piłkę nożną, to ta gra zdecydowanie jest dla Ciebie i jest warta swojej ceny. Jeżeli jednak nie interesujesz się zbytnio piłką, to tutaj bym się już lekko zastanowił, ponieważ gra ta skupia się właśnie na tej tematyce.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022