logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

12

Duda4

1 rok temu

GTA IV: The Lost And Damned – recenzja

Przed premierą:

Po premierze gry Grand Theft Auto IV społeczność oczekiwała mniej realistycznej fabuły, bardziej kolorowej grafiki jak i bardziej różnorodnych i szalonych misji. Rockstar Games zapowiedziało, że gra będzie ekskluzywna dla posiadaczy konsoli xbox 360. Gracze, gdy się o tym dowiedzieli nie byli zbyt zadowoleni.

Recenzja:

17 lutego 2009 roku wyszedł dodatek Grand Theft Auto IV: The Lost And Damned ekskluzywnie na xbox 360 z czego większość graczy była niezadowolona. Do odpalenia wymagał podstawki gry. Dodatek był tak naprawdę pakietem dodatkowych misji. Akcja miała miejsce w tym samym mieście co podstawka równolegle do niej. Sterowaliśmy Johnnym Klebitzem, wiceprezesem, a później prezesem gangu motocyklowego Lost MC. Fabuła jest gorsza niż w podstawce a misje jeszcze mniej różnorodne z wyjątkiem jednej misji, w której jedziemy jako pasażer i strzelamy do policji mając nieskończoną amunicje. Dodano trochę nowych broni m.in. strzelbę szturmową, obrzyna oraz granatnik. W większości nie robiły one jednak jakiejś wielkiej rewolucji. Obrzynem można strzelać z motocykla w przeciwieństwie do innych strzelb, strzelba szturmowa jest trochę lepsza niż inne, a granatnik i tak jest gorszy od rakietnicy, przydatne są też rurobomby, które są lepsze od zwykłych granatów. Oprócz tego dodany został też pistolet automatyczny który jest słabszą wersją uzi. Na grę został nałożony jeszcze bardziej mroczny i szary filtr przez co nie wygląda to zbyt ładnie. Zmienione zostały czcionki i kolory interfejsu co jest zmianą na plus. Znajomi przestali do nas dzwonić, ale mogliśmy sami ich zaprosić na spotkanie co nie dawało żadnych korzyści. Było kilka nowych nic niewnoszących aktywności takich jak siłowanie się na rękę czy gra w kart. Kilka aktywności było również wartych uwagi. Wyścigi na motocyklach były o tyle ciekawe, że używało się w nich kija bejsbolowego i można było strącić przeciwników z trasy, a wygrywanie wyścigów dawało różne nagrody. Warte uwagi były też wojny gangów, w których jeździliśmy z naszymi członkami gangów na strzelaniny dzięki czemu polepszały im się umiejętności i byli bardziej przydatni w misjach wątku głównego, a jeżeli zginą to zostaną zastąpieni nowymi. W przeciwieństwie do podstawki nie można zmieniać stroju jednak można to usprawiedliwić tym, że jesteśmy w gangu i mamy strój gangu. 

Fabułą trwa około 10 godzin więc niezbyt długo za to zakończenie jest naprawdę przyjemną misją. W grze można jeździć motocyklami w formacji co regeneruje nam zdrowie i naprawia motocykl. Niestety działa to jedynie w kilku misjach. Tak samo jak w oryginalnym gta IV nie można nurkować. Jeżeli zniszczy nam się motocykl to możemy wezwać nowy dzwoniąc do naszego kolegi. Model jazdy motocyklem jest dużo lepszy niż w podstawce za to, gdy jesteśmy zmuszeni do jazdy samochodem to jeździ się ciężej. Motocykle łatwiej wchodzą w zakręty, ciężej jest z nich spaść i jest ich więcej. Nie ma tu tez samolotów jednak nie przeszkadza to tak jak w podstawowej wersji gry. Podobnie jak w Gta IV możemy kupić broń w niższej cenie od naszego kolegi jednak tutaj nie trzeba się z nim spotykać, aby odblokować taką możliwość. Można również zadzwonić do innego kolegi, aby uzupełnił nam za darmo amunicje do niektórych broni. Istnieje możliwość wezwania wsparcia w trakcie misji. W siedzibie jest komputer dzięki czemu nie trzeba jeździć do kawiarenek internetowych. Podobnie jak w oryginalnym Gta IV zdrowie regenerujemy jedząc hot dogi, burgery lub chodząc do restauracji. Nie musimy już zaczynać misji od nowa w przypadku niepowodzenia, ponieważ zostały dodane checkpointy w trakcie misji.

Po jakimś czasie Rockstar Games ogłosiło, że ekskluzywność była czasowa, a dodatek niedługo wyjdzie na konsole ps3 oraz komputery co zadowoliło graczy. Premiera miała miejsce 13 kwietnia 2010 roku, czyli trochę ponad rok po premierze na xbox 360.

Rozgrywamy kilka tych samych misji co w podstawce tyle że z perspektywy Johnnego. Możemy zobaczyć kilku bohaterów z innej strony, a w jednej misji porywamy kuzyna głównego bohatera Gta IV. Optymalizacja gry jest słaba podobnie jak w podstawce. Gra ma więcej utworów w radiu niż podstawka. Dodatku nie da się w tej chwili kupić osobna tak samo jak nie można kupić samej podstawki. Można jedynie podstawkę razem z dodatkami.

Podsumowanie:

Plusy:

-model jazdy motocyklem 

-nowe aktywności i bronie

-nowa czcionka i kolory menu oraz hud

Minusy:

-brzydki filtr graficzny

-monotonne niezbyt różnorodne misje

Ocena:5/10

Jeżeli już i tak macie kupioną edycje kompletną to warto zagrać, ale kupować specjalnie dla tego dodatku nie ma co.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022