grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

2 lata temu

GTA V, recenzja o znakomitej grze.

Dziś napisę o słynnej na cały świat grze, która reputacje budowała przez wiele lat i zamieszkała na stałe w sercach graczy

Rockstar ma spory udział w grach z ostatniej dekady i w większości zostały dobrze przyjęte przez wszystkich (poza zwykłymi „nie”, ale czy GTA V spełnia oczekiwania i szum milionów ludzi? To właśnie postaram się przekazać w mojej recenzji GTA V.

Tak więc po pobraniu 18 GB i nieco długiej instalacji, która wydawała się wiecznością, praktycznie piankowałam się na ustach w oczekiwaniu na ponowne postawienie stopy w Los Santos. To było tutaj, witając mnie z otwartymi ramionami… i nie wahałem się przed uściskiem.

Gra kręci się wokół naszych trzech bohaterów: Michaela, Franklina i Trevora. Jedno jest do drugiego jak kreda do sera, marmolada do mleka, miód do… Cóż, rozumiesz, o co mi chodzi.
Jeśli chodzi o sposób, w jaki grasz w historię, możesz dowolnie przełączać się między trzema głównymi postaciami za pomocą prostego naciśnięcia d-pada i machnięcia prawym drążkiem analogowym, który po kilku pierwszych użyciach wydaje się łatwy i jak tak proste, jak wybór broni (co nawiasem mówiąc odbywa się w ten sam sposób, aczkolwiek L1/RB i prawy drążek). Teraz, gdy celem Rockstars było, aby żyli w trwałym świecie, nie siedzą tylko w ostatnim miejscu, w którym ich zostawiłeś, nie, żyją swoim codziennym życiem, co oznacza, że ​​kiedy zmienisz postać, nie Nie wiem, co zamierzają – czy to opuszczenie klubu ze striptizem, bycie ściganym przez gliny, czy budzenie się półnagie i kaca na torze kolejowym – i myślę, że to fantastyczne.

Sama historia jest wciągająca i bardzo przyjemna, choć nieco słaba w porównaniu z ogromem świata i tym, co się ciągle dzieje. Jest to jednak plaga każdej gry w piaskownicy i niekoniecznie znak przeciwko GTA V, zwłaszcza gdy prawdziwa zabawa zaczyna się pod koniec historii i po jej zakończeniu.

Dla tych z was, którzy grali w GTA IV, sterowanie pozostaje głównie podobne, poza nowymi dodatkami, takimi jak zmiana postaci, więc chodzi o odświeżenie, a nie uczenie się mnóstwa nowych mechanik dołączonych do starej. Dla tych z was, którzy są nowi, jest to prosty, bezpośredni i przystępny schemat sterowania i gra, która z czasem i postępem staje się tylko lepsza.

Prowadzenie w GTA V jest mieszanką „zręcznościowego” stylu GTA III i bardziej realistycznego podejścia do GTA IV i działa cuda, zapewnia doskonałą równowagę i jest równomiernie nałożone na wszystkie samochody, dzięki czemu nie czujesz musisz polować na samochód, którym masz ochotę jeździć jak w IV.

Aspekt strzelania jest w dużej mierze podobny do IV, w tym sensie, że L2/LT celuje i namierza, prawy drążek przesuwa się między celami, a R2/RT jest spustem z O/B do przeładowania. Broń jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak hierarchia broni „trzech poziomów” w poprzednich grach, chociaż tym razem linie są nieco bardziej rozmyte, nie wspominając o załącznikach i motywach malowania, które można zdobyć uroczych, szorstkich ludzi w Ammu- Nation może się o ciebie ubiegać.

Jeśli czujesz, że po prostu nie możesz dostać tego uroczego OHKO, gdy biegniesz obok kogoś, lub przegapisz drzwi podwórka z odległości 2 stóp, nie martw się! gra ma element mini RPG w postaci zwiększania statystyk (oczywiście osobne statystyki na postać). Chcesz więcej siły? Weź udział w walkach na pięści. Lepsza dokładność? Udaj się na strzelnicę! Prawie wszystko, co robisz, wpływa na tę lub inną statystykę, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co najbardziej kochasz, lub przejść przez planszę.
Teraz, zanim zacznę, pozwolę sobie usunąć to z drogi. Uwielbiam wygląd tej gry, wszystko wydaje się animowane, wygląda jak prawdziwe, tętniące życiem miasto, wieś jest zalana piaskiem i wydaje się jałowa tam, gdzie powinna. No i pojazdy! pojazdy wyglądają b-e-a-u-tiful (bezczelnie zamknij ich odpowiedniki z prawdziwego życia!).

Teraz… oto przysłowiowe „ale”. Praktycznie można usłyszeć konsolę łkającą z litości nad sobą, ponieważ wie, że gdyby pakowała trochę więcej ciepła, mogłaby ją godnie prowadzić. Jest strasznie dużo „wskakiwania” nawet podczas przerywnika filmowego, a także wiele brakujących tekstur / nie w pełni załadowanych przy dużej prędkości, takich jak drogi i powierzchnie budynków. Modele postaci/pojazdów prezentują się jednak fantastycznie, podobnie jak wnętrza budynków. Rzeczywisty świat sam w sobie jest piękny, od samego getta po najwyższy punkt Góry Chilliad.

Moim zdaniem gra ta od lat zaskakuje nas swoją fabułą. Grafika tej gry jest na wysokim poziomie. Każdemu kto nie odebrał tej gry od Epic Games za darmo, polecam zakup.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy