grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

Kuba1419

rok temu

Hero Zero - podstawy gry

Co to Hero Zero?

Hero Zero to przeglądarkowa gra o superbohaterach (dostępna również jako aplikacja w Google Play oraz App Store).

Jak przebiega proces rejestacji?

Najpierw tworzymy naszego bohatera - dostosowujemy jego wygląd. Gdy to zrobimy to ustalamy dane do konta - nazwę, email i hasło - proste.

Jak zacząć?

Na początku gra domyślnie przedstawi nam samouczek za który zostaniemy nagrodzeni. Nie ma możliwości jego pominięcia. Rozpoczynamy od sklepu, potem misji a następnie pojedynków. 

Zasady gry są bardzo proste, nie wymaga ona szczególnych zdolności czy refleksu, skupiamy się na wydawaniu poleceń w kierunku naszej postaci. 

 

Menu

Na głównym ekranie na dole możemy ujrzeć wiele zakładek.


Kolejno są to Bohater, Misje, Sklep (Lumpeks), Pojedynki, Trening, Kryjówka, Zadania nadzwyczajne, Wspomagacze, Drużyna, Ranking, Sklep z oponkami.

 

Bohater - główna sekcja - przydzielamy punkty umiejętności.

Misje - czasowe misje, wydajemy polecenie aby zdobyć nagrodę - xp i monety a czasem przedmiot lub oponkę.

Wyróżniamy 2 rodzaje misji.

Czasowe: 100% na wykonanie, potrzeba energii i czasu.

Walki: wyróżniamy 3 poziomy trudności: łatwy, średni, trudny - im łatwiejszy tym większa szansa na wygraną, potrzeba energii i dużo mniej czasu - opłacalniejsze. 

Lumpeks - sklep z przedmiotami za monety lub oponki.

Pojedynki - walka z innymi graczami - liczą się tu umiejętności.

Trening - trenowanie, wymaga czasu i jednostek motywacji, zyskujemy tutaj xp, monety oraz punkty umiejętności i czasem przedmioty / oponki.

Kryjówka - centrum dowodzenia, mamy tutaj różne budynki, które wspomagają bohatera.

Zadania nadzwyczajne - zadania walki z botami dopasowanymi do naszego poziomu, można je powtarzać. Przegrana to 60 minut przed ponowną próbą a zwycięstwo to xp + monety + epicki przedmiot.

Wspomagacze - czasowe ulepszenia bohatera, skracają czas misji i potrzebną energię, zwiększają produkcje monet w kryjówce a nawet podwyższają punkty umiejętności o 10 / 25 / 50 %. 

Drużyna - zespół max 30 osób, który walczy z innymi drużynami aby być w rankingu.

Ranking - ranking graczy wg honoru (zdobytego za pojedynki), kryjówek, zadań nadzwyczajnych, drużyn, ligi, hero con. 

Sklepu z oponkami nie trzeba tlumaczyć, waluta za PLN.

 

Porady na start

- Zwracaj uwagę na statystyki przedmiotów, zanim kupisz je w Lumpeksie. Ważniejsze są atrybuty ubrań i broni niż wygląd.

- Odbieraj nagrody. Pamiętaj, że po wykonywaniu misji możesz odebrać nagrodę klikając w czerwony wykrzyknik po prawej stronie górnej części ekranu.

- Pamiętaj, że niechciane przedmioty możesz sprzedać za monety lub odwirować. To przydatne, kiedy otrzymamy niechciany przedmiot jako nagrodę za wykonanie misji czy regularną grę.

- Pojedynkuj się. Walki z innymi graczami to dobry sposób na zarobek. Uważaj tylko, by nie rzucać wyzwania komuś, kto jest o wiele wyżej w rankingu od ciebie.


Na czym głównie polega ta gra?

Gra polega na rywalizacji rankingowej między graczami. Serwery dla określonych państw są regularnie tworzone, gdy zagramy na nowym każdy zaczyna od zera a gdy na starym to ciężko kogoś dogonić - potrzeba bardzo bardzo dużo czasu, im starszy serwer tym więcej lat. Jest to całkiem fajna gra RPG w której nie trzeba mieć umiejętności aby stać się pogromcą i szefem innych.

Najważniejszą kwestią, w mojej opinii, jest honor naszego Bohatera oraz monety. Według ilości honoru jest określany nasz ranking na tle wszystkich graczy na danym serwerze. Aktualnie w Polsce możemy grać na 31 serwerach.
Honor zdobywamy poprzez atakowanie innych graczy. Gra pokazuje informację, ile honoru i monet otrzymamy w przypadku zwycięstwa (a także, czy jest zwiększona szansa na przedmioty i oponki), jak również ile stracimy honoru, jeśli jednak przegramy. 

Monety są potrzebne do zakupu np punktów umiejętności lub rozwoju kryjówki.

 

Eventy

W grze często pojawiają się eventy kilku-dniowe. Do zgarnięcia zazwyczaj za wykonanie wszyskich zadań mamy dużo xp, 10 pkt umiejętności / przedmiot do wyboru z dwóch, 5 oponek a czasem zwierzaka. 

Zwierzaki odblokowujemy na 60 poziomie - dodają one różne 3 umiejętności do naszego Bohatera oraz dają trochę do statystyk. Maksymalny poziom zwierzaka to 30, na 10, 20 i 30 odblokowujemy po jednej umiejętności, którą możemy wymienić za oponki.

 

Statystyki

W grze mamy statystyki (siła, kondycja, inteligencja, intuicja), jedne rozkłady są opłacalne pod jedno a inne pod drugie.

Przedstawie je Wam tutaj:

1. Intuicja / Siła / Kondycja / Inteligencja


Zasada jest prosta. Robimy wszystko aby unikać obrażeń od wroga, równocześnie je zadając. Nie nastawiamy się na obrażenia krytyczne - nie idziemy w inteligencje. Najlepiej gdy mamy u kogoś 40-50% szans na uniknięcie ciosu, możemy atakować mniej ale też często unikać, zajmie to dłużej ale wygramy znacznie częściej.

 

2. Inteligencja / Siła / Kondycja / Intuicja

Szukamy przeciwnika w którym mamy około 60-65% szans na trafienie krytycznym ciosem. W drugiej kolejności dajemy siłę aby mieć większe obrażenia. Kondycja aby hp było jak największe. Tutaj może być mniejsza od przeciwnika bo w końcu zadajemy mu podwójne obrażenia i mamy zwiększoną siłę.

 


3. Siła / Inteligencja / Intuicja / Kondycja

Priorytetem tutaj jest ilość obrażeń średnich, jakie możemy zadać przeciwnikowi lecz jest to opłacalne tylko pod PVP. Nie osiągniemy tym nic więcej w walkach w np zadaniach nadwyczajnych. Zwyczajnie będziemy miażdżeni.


4. Kondycja

Przy tej strategii budujemy statystyki i tak dobieramy przedmioty, by kondycji było kilkanaście razy więcej od naszych potencjalnych przeciwników. Mamy więcej hp lecz nie zawsze to się sprawdza, nie polecam.

 

Treningi

Początkowy gracz ma do dyspozycji dziennie 10 jednostek treningowych. Mamy trening na każdą umiejętność - siłę, intuicję, kondycję i inteligencję. Wybieramy to co chcemy, czasem jednak warto spojrzeć na to jak przekłada się ilość jednostek co do nagród, czasem inne się opłacają bardziej.

 

Czas poświęcony na grę

Według mnie, najbardziej opłacalną opcją do ustawiania pracy naszego bohatera jest około 6 godzin. Dlaczego? Duża część z Was jeszcze się uczy w szkołach, czy na uniwersytetach i przez 1/3 dnia nie ma Was w domu. W tyle czasu spokojnie wykorzystamy maksymalnie energię za monety, jednostki motywacji czy zrobimy wiele innych rzeczy. Aby osiągnąć sukces trzeba często regularnie grać. 


Podsumowanie

Jest to niemiecka gra z serwerami w około 15 krajach, które stale są rozwijane. Polska ma ich już 31. Aby osiągnąć sukces potrzeba tylko czasu, nie trzeba wydawać pieniędzy. W zależności od daty powstania serwera topowi gracze będą bardziej rozwinięci i trudniej będzie się wspiąć w rankingu.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy