grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

1

eivor

2 lata temu

Horrory

Gatunek survival horror był płodny od momentu powstania w czasach oryginalnej Playstation. Wczesne gry łączyły elementy slasherów, science fiction i opowieści o nawiedzonych domach, a inne horrory zawierały przeciwników potworów, a także różne stopnie brutalności lub przemocy. Popularne serie, takie jak Resident Evil i Silent Hill, oraz wydania takie jak Amnesia: The Dark Descent są powszechnie uważane za najbardziej przerażające i przełomowe w tym gatunku gier o zabijaniu, które nieustannie testują naszą granicę strachu.

Więc dziś przedstawię wam parę z nich (Niekoniecznie musi być ta trójca).

Zapraszam chyba że się boisz to nie czytaj.

 

1.Resident Evil 2 (1998):

Resident Evil 2 to gra wideo typu survival horror z 1998 roku opracowana i wydana przez Capcom na PlayStation. Gracz kontroluje Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield, którzy dwa miesiące po wydarzeniach z oryginalnego Resident Evil muszą uciec z Raccoon City po tym, jak jego mieszkańcy zostają przemienieni w zombie przez broń biologiczną.
 
Rozgrywka skupia się na eksploracji, łamigłówkach i walce; główną różnicą w stosunku do poprzednika są rozgałęzione ścieżki, w których każda postać gracza ma unikalne historie, partnerów i przeszkody. Resident Evil 2 został wyprodukowany przez reżysera Resident Evil Shinjiego Mikamiego, wyreżyserowany przez Hideki Kamiyę i opracowany przez zespół około 50 osób w ciągu 21 miesięcy. Pierwotna wersja, powszechnie nazywana Resident Evil 1.5, różniła się drastycznie; został anulowany, gdy był gotowy w około dwóch trzecich, po tym, jak Mikami uznał, że jest niewystarczające. Ostateczny projekt wprowadził bardziej kinową prezentację.
 
Resident Evil 2 (1998) Pre-Rendered Backgrounds - YouTube
 
 
Silent Hill 2 to gra typu survival horror z 2001 roku opracowana przez Team Silent, grupę z Konami Computer Entertainment Tokyo i wydana przez Konami. Gra została wydana od września do listopada, pierwotnie na PlayStation 2. Druga część serii Silent Hill, Silent Hill 2, koncentruje się na Jamesie Sunderlandzie, wdowcu, który po otrzymaniu listu od swojej zmarłej żony podróżuje do miasteczka Silent Hill informując go, że tam na niego czeka. Rozszerzona wersja zawierająca dodatkowy scenariusz bonusowy, Born from a Wish i inne dodatki, została opublikowana na Xbox w grudniu tego samego roku. W 2002 roku został przeniesiony do systemu Microsoft Windows i ponownie wydany na PlayStation 2 jako wersja Greatest Hits, która zawiera całą dodatkową zawartość z portu Xbox. Zremasterowana wersja HD została wydana na PlayStation 3 i Xbox 360 w 2012 roku jako część Silent Hill HD Collection.
 
Silent Hill 2 Tapety HD | Tła
 
3.Dead Space:
 
Dead Space to gra wideo z gatunku survival horror z 2008 roku opracowana przez EA Redwood Shores i wydana przez Electronic Arts na PlayStation 3, Xbox 360 i Microsoft Windows. Wydany w październiku 2008 roku tytuł był pierwszym z serii Dead Space i czerpał inspirację z innych horrorów, w szczególności Resident Evil 4 i serii Silent Hill.
 
Osadzony na statku kosmicznym górniczym opanowanym przez potwory zwane Nekromorfami, gracz kontroluje inżyniera Isaaca Clarke'a z perspektywy trzeciej osoby, który steruje statkiem kosmicznym, walczy z Nekromorfami i zmaga się z narastającą psychozą. Gracz eksploruje obszary stacji poprzez narrację opartą na rozdziałach, rozwiązując zagadki środowiskowe, jednocześnie znajdując amunicję i sprzęt, aby przetrwać. Isaac dzierży sprzęt inżynieryjny jako broń. 
 
80+ Dead Space Tapety HD | Tła
 
4.Alien: Isolation:
 
Alien: Isolation to przygodowa gra akcji dla jednego gracza, z naciskiem na elementy skradanki i survival horroru. Gracz kontroluje Amandę Ripley z perspektywy pierwszej osoby i musi eksplorować stację kosmiczną i realizować cele, unikając, przechytrzając i pokonując wrogów.
 
Cele obejmują aktywację komputerów, zbieranie określonych przedmiotów lub dotarcie do określonego obszaru w grze. Gracz może biegać, wspinać się po drabinach, zakradać się do otworów wentylacyjnych, kucać za obiektami, aby przełamać linię wzroku z wrogami, a także zerkać lub wychylać się, aby uzyskać widok. Gracz ma również możliwość schodzenia pod stoły lub do szafek, aby ukryć się przed wrogami.
 
Alien: Isolation HD Wallpaper | Background Image | 2880x1800
 
5.The Evil Within:
 
Podczas badania miejsca masowego morderstwa w Beacon Mental Hospital, sierżant policji Krimson City, sierżant Sebastian Castellanos, jego partner Joseph Oda i młodszy detektyw Juli Kidman zostają nagle wrzuceni do nierzeczywistego świata, po usłyszeniu wysokiego dźwięku. Krótko po tym Sebastian zostaje oddzielony od swoich partnerów i zmuszony do ucieczki przed potwornym mężczyzną dzierżącym piłę łańcuchową. Po ponownym spotkaniu z kolegami próbują uciec karetką, podczas gdy Krimson City zostaje zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi, które ostatecznie powoduje ich rozbicie. Uwalniając się z wraku, Sebastian wędruje przez ciemne lasy i opuszczone budynki pełne potwornych stworzeń i jest świadkiem pojawienia się oszpeconego mężczyzny w białym kapturze. Sebastian wkrótce spotyka jednego z lekarzy Beacona, Marcelo Jimeneza, który szuka swojego pacjenta, Leslie Withers. Jimenez identyfikuje zakapturzonego nieznajomego, który ich prześladuje, jako Ruvika. 
 
Główny bohater Sebastian Castellanos musi wykorzystać otoczenie i rzeczy, które może znaleźć, aby przetrwać. Świat gry może ulegać przemianom podczas oskryptowanych wydarzeń oraz w wyniku działań gracza, zmiany lokacji i tworzenia nowych ścieżek lub teleportacji gracza do nowych obszarów. Castellanos musi używać przedmiotów medycznych, aby przywrócić zdrowie; niektóre z tych przedmiotów powodują tymczasowe efekty halucynogenne. Zbierając fiolki „Zielonego żelu” ukryte w grze, gracze mogą ulepszać umiejętności Castellanos; więcej amunicji, dodatkowa wytrzymałość i dodatkowe zdrowie to tylko niektóre z ulepszeń. 
 
40+ The Evil Within Tapety HD | Tła
 
6.The Last of Us:
 
The Last of Us to przygodowa gra akcji z elementami grozy rozgrywanej z perspektywy trzeciej osoby. Gracz przemierza postapokaliptyczne środowiska, takie jak miasta, budynki, lasy i kanały ściekowe, aby rozwijać fabułę. Gracz może używać broni palnej, broni improwizowanej i ukrywania się, aby bronić się przed wrogimi ludźmi i kanibalistycznymi stworzeniami zarażonymi zmutowanym szczepem grzyba Cordyceps. Przez większość gry gracz przejmuje kontrolę nad Joelem, mężczyzną, którego zadaniem jest eskortowanie młodej dziewczyny, Ellie, przez Stany Zjednoczone.
 
Gracz kontroluje również Ellie przez cały zimowy segment gry i krótko kontroluje córkę Joela, Sarę w sekwencji otwierającej. W walce gracz może korzystać z broni dalekiego zasięgu, takich jak karabin, strzelba i łuk, oraz broni krótkiego zasięgu, takich jak pistolet i strzelba krótkolufowa. Gracz może zbierać broń do walki wręcz o ograniczonym użyciu, taką jak rury i kije baseballowe, oraz rzucać butelkami i cegłami, aby odwrócić uwagę, ogłuszyć lub zaatakować wrogów.
 
Protagonista może ulepszać broń na stołach warsztatowych za pomocą zebranych przedmiotów. Wyposażenie, takie jak apteczki, shivy i koktajle Mołotowa, można znaleźć lub wytworzyć z zebranych przedmiotów. Atrybuty, takie jak wskaźnik zdrowia i szybkość wytwarzania, można ulepszyć, zbierając pigułki i rośliny lecznicze. Zdrowie można doładować za pomocą apteczek. 
 
7.Alan Wake:
 
Alan Wake jest opisywany przez Remedy jako „umysł psychologicznego thrillera” i „ciało kinowej gry akcji” razem wzięte. W wywiadach twórcy gry utrzymują, że gra nie należy do gatunku survival horrorów. Akcja gry toczy się przede wszystkim w fikcyjnym idyllicznym miasteczku Bright Falls w stanie Waszyngton. Główna rozgrywka toczy się w różnych obszarach Bright Falls – takich jak las, park narodowy czy farma – w nocy; są one przerywane spokojniejszymi, nie bojowymi sekwencjami ustawionymi w ciągu dnia. Gracz kontroluje tytułowego bohatera Alana Wake'a. W grze „ciemność” obejmuje ludzi, zwierzęta i przedmioty. Ci wrogowie, nazwani „Schwytani”, to mordercze cienie, które atakują Wake, dzierżąc własną broń, od młotków i noży po łopaty i piły łańcuchowe. Różnią się szybkością, rozmiarem i ilością obrażeń, które mogą zadawać, a niektóre mogą teleportować się na krótkie odległości. Oprócz Schwytanych gracz musi walczyć ze stadami opętanych kruków i animowanych przedmiotów. Gdy wrogowie są blisko, Alan może wykonać kinowy manewr uniku w zwolnionym tempie. 
 
(Oryginalna jednym słowem)
 
30+ Alan Wake Tapety HD | Tła
 
8.Amnesia: The Dark Descent:
 
Amnesia: The Dark Descent to pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami survival horroru. Gracz przejmuje kontrolę nad Danielem, który musi poruszać się po zamku Brennenburg, unikając rozmaitych niebezpieczeństw i rozwiązując zagadki. Rozgrywka zachowuje interakcję z fizycznymi obiektami stosowaną w serii Penumbra, pozwalając na łamigłówki oparte na fizyce i interakcje, takie jak otwieranie drzwi i naprawianie maszyn. Mniejsze przedmioty można przechowywać w menu ekwipunku, podczas gdy większe przedmioty można podnieść, przytrzymując przycisk myszy i naciskając lub ciągnąc mysz. Przedmiotami, takimi jak drzwi lub dźwignie, można manipulować za pomocą myszy w sposób imitujący poruszanie wspomnianym przedmiotem. Poziom trudności gry można dostosować przed jej rozpoczęciem, ale nie można go zmienić po rozpoczęciu gry. 
 
Amnesia: The Dark Descent Wallpapers - Wallpaper Cave
 
9.Until Dawn:
 
Until Dawn to interaktywny dramat, w którym gracze przejmują kontrolę nad ośmioma młodymi dorosłymi, którzy muszą przetrwać w Blackwood Mountain, dopóki nie zostaną uratowani o świcie.
 
Rozgrywka to przede wszystkim połączenie przerywników filmowych i eksploracji z perspektywy trzeciej osoby. Gracze kontrolują postacie w liniowym środowisku i znajdują wskazówki i przedmioty. Gracze mogą również zbierać totemy, które dają graczom przewidywanie tego, co może się wydarzyć w narracji gry. System w grze śledzi wszystkie wskazówki fabularne i sekrety, które odkryli gracze, nawet podczas wielu rozgrywek. Sekwencje akcji zawierają głównie zdarzenia o krótkim czasie (QTE). Jeden rodzaj QTE polega na ukrywaniu się przed zagrożeniem przez trzymanie kontrolera tak nieruchomo, jak to możliwe, gdy pojawi się monit „Nie ruszaj się”. 
 
20+ Until Dawn Tapety HD | Tła
 
10.Resident Evil 4:
 
Resident Evil 4 to trzecioosobowa strzelanka survival horror opracowana przez Capcom Production Studio 4 i wydana przez Capcom. Pierwotnie został wydany na GameCube w 2005 roku. Gracze kontrolują agenta specjalnego rządu USA Leona S. Kennedy'ego, który zostaje wysłany z misją ratowania córki prezydenta USA, Ashley Graham, która została porwana przez sektę. 
 
Przeszedł Resident Evil 4 nie trafiając żadnego strzału | Gaming Society
0 Komentarzy

Ostatnie wpisy