logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

pkeydrop876

1 rok temu

IDENTITY V- Wszystko co musisz wiedzieć

     

       Identity V jest grą mulitiplayer z elementami horroru, stworzoną na wzór Dead By Daylight przez firmę NetEase, we współpracy z zespołem behaviour Interactive- autorami wcześniej wspomnianej gry Dead By Daylight.

Data jej premiery to 5 lipca 2018- IOS, 11 lipca 2018- Android.

Grafika gry jest wzorowana na stylu Tima Burtona, postacie wyglądają jak szmaciane lalki, więc gra sama w sobie nie jest straszna, a wręcz czasami zabawna. Gra jest oczywiście darmowa, można w nią grać również na komputerze! Jest to dużo wygodniejsza opcja. 

Opis Gry

Można obrać jedną ze stron, być albo survivorem, który musi robić generatory ( ilość generatorów jest dostosowana do trybu gry. W podstawowym jest 5), by móc otworzyć bramę wyjściową i uciec z mapy, najlepiej wraz z innymi członkami swojej drużyny; albo hunterem, którego zadaniem jest wyłapanie wszystkich i posadzenie na "krzesełkach" ( Gdy członek drużyny, nie zdejmie Cię z krzesła w wyznaczonym czasie, odpadasz z meczu). wybór należy do Was, wszystko zależy od preferencji.

 

 

Tryby Gry

Jest kilka trybów gry: 

Custom Mode-  Tutaj można poćwiczyć, pograć z botami. lub upolować znajomych, jak nazwa wskazuję, mecz można dostosować wybierając mapę i osobę ze swojej grupy, która będzię łowcą.

Quick Match- Jest to najpopularniejsza opcja. Na mapie spotyka się 4 survivorów na jednego huntera. 

Rank Match- Jest to ten sam tryb gry, co wyżej wspomniany Quick Match, różni się tym, że tu gra się o miejsce w rankigu. Zdobywa się Rangi. Za wyższą Rangę dostaję się więcej nagród. Ten tryb jest tylko w określonych godzinach. W Polsce jest to: 11-13 , 19-21. 

Duo Hunters- 8 survivorów na 2 hunterów.

5 na 5- Dwie drużyny, składające się z czterech survivorów i jedego łowcy, grają przeciwko sobie, hunter jednej z drużyn poluje na członkó tej i odwrotnie.

Tarot- tryb gry składa się z 8 graczy, podzielonych na dwie drużyny. W każdej z nich znajduję się: królowa, dwóch giermków ( survivor ) i rycerz ( hunter). Giermkowie muszą chronić swojego króla przed pościgiem za wrogim rycerzem. Gra kończy się, gdy jeden z królów odleci na fotelu rakietowym lub jeśli król ucieknie przez bramę wyjściową. 

Black Jack- Tryb jest oparty na grze karcianej "Blackjack". W skład gry wchodzi 5 osób. Każdy gracz przed rozpoczęciem meczu musi wybrać survivora oraz huntera. Gracz musi zdobyć 21 punktów, żeby wygrać, jednak jeżeli zdobędzie więcej zostaje wyeliminowany z gry. 

Phantom Shadows- są to wyścigi. Nie ma generatorów, nie ma huntera. Celem gry jest wygranie wyścigu. 

W grze jest dostępnych 13 map. ( Trzy najczęściej powtarzjące się mapy: Sacred Heart Hospital, Arms Factory, The Red Church)

 

Postacie

Na ten moment w grze jest 36 surwów.

Strona hunterów wygląda nieco biedniej, jest ich tylko 23, ale w dalszym ciągu jest spory wybór.

Często dochodzą nowe postaci!

Każdy znajdzie postać, która będzie mu odpowiadać, różnią się totalnie wszystkim i mają zupełnie inne funkcje w zespole. Np. Doctor- gdy zostaję ranna, może uleczyć się sama oraz nieco szybciej leczy innych. Prisoner- może łączyć generatory. Dzięki przesyłaniu pomiędzy sobą, robi je się szybciej.

Gardener- niszczy krzesełka, co spowalnia huntera przed umieszczeniem na nim gracza. Jest to jednak mało przydatne, hunter może je szybko naprawić.

Coordinator- posiada pistolet, dzięki któremy może uwolnić gracza z balonów, gdy lowca niesie go na krzesło. Niestety pistolet jest jednorazowy. Można go również znależć w skrzynce, którę są umioeszczone na mapie. ( Niektórym postacią, jednak skrzynki są nie przydatnę, bo nie mogą porzucić swojego przedniotu, którego ilość użyć jest nieograniczona np. Pristes czy Prisoner ).

Codziennie w grze są dostępne trzy postacie za darmo, którę można przetestować i zdecydować się na ich zakup ( Postać można kupić za prawdziwę pieniądze, jak i z waluty z gry) 

 

   Skiny

Gra totalnie nie jest PaytoWin, wszystko zależy od umiejętności gracza i pracy zespołowej. Jedynie jeśli chodzi o skiny można się wykosztować. W grze zbieramy esencję ( kulki ), w których kryją się różne stroję i przedmioty. Oczywiście mają różną wartość i niektóre z nich są po prostu cenne.

Skiny SS- najcenniejszy. W grze do tej pory ukazał się jeden.

   S- inaczej złoty, ciężki do zdobycia. Można go zakupić również w sklepie. Złote skiny z esencji są limitowane ( esencja z nika wraz z końcem sezonu, i nie ma możliwości zdobycia go). 

   A- różowy. Również można, go zakupić w sklepie, za niższą cenę. Skiny z esencji sezonowych, nie są limitowane i po zakończeniu sezonu można, spróbować szczęscia i wygrac go ze złotej kulki. 

   B- niebieski, łatwy do zdobycia.

Dropienie ich wygląda różnie, głównie trafiają się te gorsze, ale można bez problemu zgarnąć też te lepsze. Jeśli bardzo nam zależy nam na jakimś przedmiocie/ skinie można dokupić esencji ( za realne pieniądze, jak i dzięki zbieranej walucie w grze) i otwierać, dopuki go  nie zdobędziemy. Na szczęście są ustalone progi, przy kórych jest szansa 100% dostania pożądanych rzeczy ( o ile wcześniej nie mieliśmy szczęścia) Przedniot A- 60 esencji, przedniot S- 250 esencji.

Dodatkowo w grze pojawia się także wiele eventów, dzięki którym możemy zdobyć unikatowe nskiny. ( np. Strój z filmu " Edwart Nożycoręki" Tima Burtona )

    Sklep

 W sklepie można zakupić skiny, akcesoria i zwierzęta do postaci, postaci oraz meble do pokojów. 

Pierwsza waluta Fragmenty( fioletowe kryształek), można zdobyć je z kulek, gry wygrasz przedmiot któty już posiadasz, dostajesz za niego określoną ilość fragmentów. Złoty skin można kupić za 12888 fragmentów. 

Druga to Puzzle- zbiera je się na ścieżce( Za zagranie mecza dostaję się określoną liczbę punktów, gdy się zbierze wystarczająco dostaję się kostkę ( 1- 4 kroki ), którą sie rzuca. Na ścieżce można zdobyć esencję, puzzle, żarówki oraz przednioty i różowy kostium. Co sezon jest nowa ścieżka i nowy kostium ( który jest limitowany).) Można za nie kupić meble do pokoju, oraz postacie.  Jedna postać survivora kosztuję 3568 puzli, a huntera 4508 puzli. 

 Trzecia to Żarówki- można je zdobyć na ścieżce, za codzienne logowanie oraz w eventach. Za nią możemy tylko otwierać sezonowe esencję. 

 Czwarta to Echoes- Ją kupuję się za realne pieniądzę. Można ją wydać na wszystko.  Postacie, skiny, zwierzęta, akcesoria i meble. 60 echo kosztuje 5 zł. Złoty skin kosztuję 2888 echo, czyli jakieś 240 zł. 

Jest również Event Shop. Rzeczy można w nim zakupić, dzięki lornetką. Zdobywa się je dzięki dziennemu logowaniu oraz w eventach. 

 

   Pokój

Każdy gracz ma lobby. Czeka się w nim na znalezienie meczu. Jeżeli Ci się znudzi, możesz zakupić ekskluzywne pokoje w sklepie. Jest ich na razie tylko 5. Dwa z nich, można zakupić za puzzle, ale reszte za echoes. Można je umeblować jak dusza zapragnie i chwalić się znajomym!

 

 

 

        Identity V to idealna gra dla paczki znajomych, pojedynczych użytkowników oraz kolekcjonerów. Jeśli nie macie z kim grać , to bez problemu znajdziecie team na chacie. Inni użytkownicy też często szukają osób do grubki.

Zachęcam do rozpoczęcie przygody z tą grą. Nie pożałujecie! Czeka na Was dużo emocji, nawet tych złych ( kiedy np. przegrywacie) !

Pozdrawiam!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022